Mikaela Shifrin po najťažšom slalome kariéry začína novú sezónu v plameňoch

Michaela Schiffrinová

Michaela Schiffrinová Stala sa prvou ženou, ktorá vyhrala prvé dva preteky sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní za posledných 29 rokov, tento víkend absolvovala slalomové preteky a spamätala sa z najhoršej série výsledkov až do konca minulej sezóny.

Shiffrinová nadviazala na sobotňajšie 75. víťazstvo vo Svetovom pohári ďalším víťazstvom v nedeľu vo fínskom Levi. Prvýkrát od roku 2019 vyhrala preteky back-to-back a predĺžila svoj rekord v počte víťazstiev medzi mužmi a ženami v jednotlivých pretekoch 49. miestom v slalome.

Shiffrinová zvíťazila v nedeľu najrýchlejším časom v oboch rozjazdách, o 0,28 sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdnerová. olympijský víťaz Petra Valhová Slovensko sa umiestnilo na treťom mieste.

„V ten deň som to nečakala,“ povedala Shiffrinová. „Každý, kto preteká, je momentálne veľmi silný.“

Budúcu nedeľu si v Killingtone vo Vermonte po prvom obrovskom slalome sezóny pobeží pre svoje 50. víťazstvo vo Svetovom pohári v sobotu (na NBC Sports aj páv).

Alpínske lyžovanie: Kompletné výsledky | vysielací plán

Schiffrin, ktorý stopuje Lindsey Vonnová So šiestimi víťazstvami v kariére žien vo všetkých disciplínach sa stal prvým mužom alebo ženou, ktorí vyhrali prvé dva preteky sezóny od r. Bud Miller v roku 2004 (a 2003). Posledná žena, ktorá to urobila, bola Rakúšanka Anita Watcher v roku 1993.

Varovanie je, že väčšina tried nezačína dvoma pretekmi v tej istej disciplíne, nieto na tom istom mieste a v po sebe idúcich dňoch.

Shiffrinová však rozptýlila pochybnosti o tom, ako sa skončí jej slalomová sezóna minulú zimu – na olympiáde lyžovala skoro v prvom kole, potom skončila deviata a ôsma v posledných dvoch Svetových pohároch. Znamenalo to jej najhoršiu sériu výsledkov v slalome, odkedy bola ako 17-ročná nováčikom Svetového pohára.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Uprednostňovali sme!

READ  Futbal: Fahey a Payne sú pripravení na kvalifikáciu majstrovstiev sveta proti Fínsku a Slovensku

Viac: Olympijské hry

Mikaela Shiffrinová dosiahla svoje 75. víťazstvo vo Svetovom pohári, čím prekonala rekord Lindsey Vonnovej Madison Chuck vedie skupinu amerických krasokorčuliarov Evana Batesa, aby sa kvalifikovala na… Aja Evans, olympijská medailistka v boboch, má zákaz činnosti na dva roky

Mikaela Shifrin po najťažšom slalome kariéry začína novú sezónu v plameňoch sa objavil v origináli NBCSports.com