Martin Dúbravka dosiahol sedem čistých kont z deviatich – skvelé pre Slovensko, ale čo budúcnosť Newcastlu?

O budúcnosti Martina Dúbravku v Newcastle United sú pochybnosti.

Vynikajúci Nick Pope ho nechal na vedľajšej koľaji a operácia len na (pápežovom prste) umožnila Martinovi Dúbravkovi vzácny štart v poslednom zápase sezóny v Chelsea.

Slovenská nasadená jednotka mala ťažké časy, keď ho porazila po tom, čo bol štyri a pol roka nespochybniteľnou jednotkou číslo jeden v St James‘ Park.

Po tom, čo trval na tom, že dostane dlhú (katastrofálnu) pôžičku Man U, Martin Dúbravka úspešne požiadal o predčasné ukončenie svojho pobytu na Old Trafford, pričom Eddie Howe bol šťastný, že sa v januári vrátil ako pop.

Bude rád, ak zostane na druhom mieste alebo bude hľadať pravidelný futbal inde?

Martin Dúbravka určite urobil maximum na medzinárodnej úrovni, aby to bola atraktívna ponuka na klubovej úrovni.

V utorok večer sledujte, ako strážca NUFC vyprodukuje svoje siedme čisté konto v posledných deviatich medzištátnych zápasoch za Slovensko.

Slovensko získalo desať bodov z prvých štyroch skupinových zápasov v kvalifikácii Euro 2024, keď vonku vyhralo nad Lichtenštajnskom 1:0.

Slovensko úplne dominovalo (21v4 na streľbu, 77% držanie lopty, 14v3 na rohy), ale minimálna stránka akosi skončila s rovnakým počtom pokusov na bránu (štyri), keďže Slovensko premrhalo niekoľko šancí. Víťazný gól strelil v závere prvého polčasu Denis Favreau, ale Slovensko bolo vďačné Martinovi Dúbravkovi za zákrok na druhom konci.

Portugalsko vedie kvalifikačnú skupinu s 12 bodmi, potom Slovensko s desiatimi bodmi, po každom z nich odohralo štyri zápasy. Čaká nás obrovský zápas, keďže Slovensko v septembri hostí Portugalsko, víťazstvom by sa Martin Dúbravka a jeho medzinárodní spoluhráči dostali do popredia skupiny, potom aj Lichtenštajnsko hrať doma na týchto septembrových internacionáloch.

Vždy je dobré vidieť hráčov Newcastlu United podávať dobré výkony na medzinárodnej úrovni, ale ešte dôležitejšie pre fanúšikov NUFC je to, čo sa stane toto leto v súvislosti so situáciou brankárov v St James‘ Park. Martin Dúbravka bude mať v januári 35 rokov, no tento vek je teraz vnímaný tak, že mnohí brankári sú v najlepších rokoch. Ak sa Dúbravka rozhodne postúpiť, myslím si, že bude ťažké nájsť druhé miesto pre Nicka Popea, ktorý mal slovenské kvality.

READ  Slováci odsudzujú deportácie Židov z 2. svetovej vojny do nacistických táborov smrti

Newcastle United June International

Streda 14. júna 2023

Holandsko 2 Chorvátsko 4 (AET)

Sven Putman bol nevyužitým náhradníkom, keďže Holanďania boli porazení v semifinále Ligy národov.

Piatok 16. júna

Švédsko 4 Nový Zéland 1 priateľský zápas

Alexander Isak nebol v zostave na turné, keďže dal trénerovi Švédska o jednu šancu menej.

Kvalifikácia Andorra 1 Švajčiarsko 2 eurá

Fabian Schaar nevyužitá ponorka ako Švajčiarsko sa len o vlások vyhla hanbe.

Kvalifikácia ME Malta 0 Anglicko 4

Kieran Trippier predviedol svoj obvyklý veľmi dobrý výkon, odohral celý zápas. Callum Wilson vystriedal Kanea v 60. minúte a útočník Newcastlu strelil svoj druhý gól v kariére Anglicka, nočný štvrtý pokojne strelil z penalty.

Sobota 17. júna

Brazília 4 guinea 1 priateľský zápas Hral na štadióne Espanyolu v Barcelone

Perfektný medzinárodný debut pre Joelintona.

Stredopoliar Newcastlu United odštartoval svoj prvý štart za Brazíliu a prvý gól strelil v 27. minúte. Ďalší dvaja brazílski hráči sa dotkli voľného kopu z pravej strany a brankár Guiney odviedol dobrú prácu, keď loptu dostal, no Joelinton si všimol. zadnú žrď, napálil loptu do siete.

Rodrygo strelil druhý gól o tri minúty neskôr, než Guinea stiahla jeden gól tesne pred polčasom. Tretí gól pridal krátko po skončení prvého polčasu Militao, keď dve minúty pred časom strelil pokutový kop Vinicius Junior.

Za stavu 3:1 bol v 65. minúte striedaný Joelinton, pričom miesto medzinárodného hráča nahradil jeho kolega z NUFC Bruno.

Kvalifikácia Island 1 Slovensko 2 eurá

Coca dostala Slovensko do vedenia v 27. minúte, no Island štyri minúty pred prestávkou vyrovnal z pokutového kopu, ktorý strelil Finnbogason. Víťazstvo hostí síce zabezpečil Suslov gólom v 69. minúte.

Výborný výkon podal Martin Dúbravka, ktorý v doterajších troch zápasoch kvalifikácie ME ešte neprekonal v otvorenej hre, pričom je to jediný gól, ktorý v troch zápasoch inkasoval.

READ  Agentúra Moody's mení prognózy pre Slovensko a Českú republiku na negatívne s odvolaním sa na závislosť od ruského plynu

Nedeľa 18. júna

Paraguaj 2 Nikaragua 0 priateľský zápas

Miguel Almiron mal skvelý priebeh a v 62. minúte otvoril skóre, keď Paraguaj vyhral 2:0. Po troch góloch v prvých 43 zápasoch strelil Megi štyri góly v posledných šiestich zápasoch za Paraguaj.

Holandsko 2 Taliansko 3 Liga národov určí tretie miesto

Sven Putman je nevyužitým náhradníkom, keďže Holanďania boli porazení v play-off Ligy národov o tretie miesto. Ronald Koeman opäť odmieta poskytnúť hviezde Newcastlu svoj medzinárodný debut.

Pondelok 19. júna

Kvalifikácia Anglicko 7 Severné Macedónsko 0 eur

Anglicko porazilo na Old Trafford veľmi slabého súpera. Góly od Rashforda, Phillipsa, Kanea (2) a Saka (3) pri práci.

Kieran Trippier tento zápas nezvládol, zatiaľ čo Callum Wilson vyhral svoj ôsmy zápas, keď nahradil Harryho Kanea 74 minút, sekundy po tom, čo Kane vyhral 7:0.

Kvalifikácia Švajčiarsko 2 Rumunsko 2 eurá

Fabian Schar bol opäť vymenovaný z lavičky a Švajčiarsko prevzalo úplnú kontrolu a po polčase viedlo 2:0. Množstvo nevyužitých šancí sa im však vrátilo, keďže dva veľmi neskoré góly dali Rumunsku šťastný bod, druhý gól padol v druhej minúte predĺženia, len pár sekúnd po tom, čo obranca Newcastlu prestúpil.

utorok 20. júna

Priateľský zápas Brazil 2 Senegal 4 v Lisabone

Dvaja hráči Newcastlu sa prvýkrát postavia za Brazíliu. Bruno Guimarães odohral celý zápas a Joelinton v úvode odohral 67 minút, kým vystriedal Brazíliu 3:2. Senegal mal v zápase, v ktorom dominovala Brazília, iba štyri strely na bránu a ich nemilosrdné zakončenie dokázalo rozdiel, keď Ederson v tomto otvorenom priateľskom stretnutí štyrikrát vybral loptu z vlastnej siete.

Rakúsko 2 Švédsko 0 – kvalifikácia ME

Nočná mora pre Alexandra Isaacsa a jeho medzinárodných tímových kolegov.

Rakúsko ich trafilo presne a po zákroku ich zastavil iba brankár Olsen, keďže domáci mali prevahu striel 21 na 4, na bránku 14 z 21. Baumgartner strelil oba góly v záverečnej desaťminútovke, oba góly prišli následne po úvodnom zákroku Olsena. Medzitým na druhom konci ihriska podanie Alexandra Isaacsa takmer nebolo. Nádeje Švédska, že sa kvalifikujú na Euro na budúci rok v lete v Nemecku, už visia na vlásku, Rakúsko s 10 bodmi zo štyroch zápasov, potom Belgicko so siedmimi bodmi z troch a Švédsko len s tromi bodmi z doterajších troch zápasov.

READ  Bývalý slovenský premiér Robert Fico čelí trestnému stíhaniu

Lichtenštajnsko – Slovensko 1 – Euro kvalifikácia

Ďalšie čisté konto pre Martina Dúbravku, Slovensko si z prvých štyroch zápasov v skupine pripísalo desať bodov. Brankár Newcastlu United inkasoval v kvalifikačnej fáze zatiaľ len jeden gól a v posledných deviatich medzištátnych zápasoch má na konte sedem čistých kont.