Lyžiarka Valérie Grenierová mieri na pódium v ​​Pekingu po tom, čo v roku 2018 viedla Kanaďanky

Valérie Grenier pri otázke, aký je jej cieľ na olympijských hrách v Pekingu, neváha.

„Idem si po olympijskú medailu. To je 100 percent. To je cieľ,“ povedal Grenier.

Dvadsaťpäťročný rodák z Mont-Tremblant v Quebecu bude po šiestom mieste v kombinačnom podujatí na OH v Pyeongchangu opäť reprezentovať Kanadu na zimných hrách. Bol to najlepší výsledok pre každú Kanaďanku v alpskom lyžovaní na hrách v roku 2018 a Grenier dúfa, že tento rok dosiahne ešte väčšie výšky, aj keď nebude súťažiť v kombinácii.

„Bolo to dosť prekvapujúce, keď sa to stalo a ja som bol v kombinovaných pretekoch, takže to bolo pre mňa trochu iné,“ povedal Grenier, ktorý sa v Pyeongchangu umiestnil aj na 23. mieste v super-G a na 21. mieste v zjazde. „Vstupovať [Beijing], aká som teraz, povedala by som, že sa cítim naozaj sebavedomo.

„Viem, že to dokážem lepšie ako vtedy [in Pyeongchang]. Bol som ešte dosť mladý, len som sa dostal na okruh Svetového pohára.“

Grenier sa v sezóne 2021-22 zamerala na obrovský slalom, kde sa neustále pohybovala v top 10 alebo blízko nej.

Okruh Svetového pohára odštartovala siedmym miestom v rakúskom Soeldene v októbri. 23, potom štvrtý v Kranjskej Gore na Slovensku dňa januára. 8 a v utorok na 11. mieste v talianskom Kronplatzi. Január vyhrala aj preteky v obrovskom slalome na národných majstrovstvách Talianska. 20 a 21 v Pozza di Fassa.

„Teraz, keď som tu už nejaký čas, viem, že toto.“ [Olympics] Môžem si počínať dobre a zacieliť na pódium,“ povedal Grenier. „Vtedy to pre mňa ani nebolo ako gól.“ [in Pyeongchang].“

Grenierovej výsledky v rokoch 2021-22 sú obzvlášť pôsobivé po tom, čo stratila dve sezóny po havárii na tréningovej jazde na majstrovstvách sveta vo švédskom Are vo februári 2019. Grenier si pri nehode zlomila pravú holennú kosť, lýtkovú kosť a pravý členok.

READ  Yaroslava Mahochich skočí na Ukrajinu, ale nemôže sa vrátiť

Povedala, že si dala načas s návratom, pretože je také ľahké vrátiť sa príliš skoro z ničivého zranenia, ako má ona.

„Určite som zmeškal oveľa viac času, ako sme očakávali,“ povedal Grenier. „Ale myslím si, že to stálo za to, aby som sa uistil, že som naozaj silný a skutočne pripravený vrátiť sa k lyžiarskym pretekom, pretože je to tvrdý šport a nikdy neviete, čo sa môže stať.“

Kanadský tím v alpskom lyžovaní dostal názov piatok a Greniera doplní zmes veteránov a mladších lyžiarov.

Ali Nullmeyer z Toronta, Amelia Smart z Invermere, BC, Cassidy Gray z Invermere, Erin Mielzynski z Collingwood, Ont., Laurence St-Germain zo Saint-Ferréol-les-Neiges, Que., Marie-Michele Gagnon z Lac-Etchemin, Que ., a Roni Remme z Collingwood dopĺňa ženskú stranu alpského tímu.

Gray, ktorá sa zúčastní na svojej prvej olympiáde, povedala, že reprezentantka Kanady na hrách bola detským snom, aj keď sa ešte nevenovala športu.

„Každé dieťa, okolo ktorého som vyrastal, vždy chcelo byť olympionikom,“ povedal Gray. „Keď som bol mladší, ja a moji bratranci sme robili každý olympijský šport. Boli sme gymnastky. Boli sme potápači. Boli sme traťoví bežci.

„Snažili sme sa urobiť všetko, pretože si myslím, že ako dieťa ste len snívali o tom, že sa stanete olympionikom.“

Súťaž v ženských alpských podujatiach sa začína vo februári obrovským slalomom. 7, pričom medaily sa udeľujú v ten deň. Ženský slalom je vo februári. 9, super-G žien je feb. 11, zjazd žien je feb. 15 a alpská kombinácia zjazdu a slalomu sú vo februári. 17.