Lady Flora Duffyová súťaží v Collins Cupe

[Written by Stephen Wright]

Pani Flora Duffyová skončila druhá vo svojom zápase Collins Cup – triatlonovej odpovedi na Ryder Cup golf.

Duffy, zastupujúci Team International, sa včera stretol s Danielou Reeve z Team Europe a Sarah True z Teamu USA v úvodnom zápase X-Bionic Sphere v Bratislave na Slovensku.

Bermudčanka viedla plávanie s najrýchlejším časom dňa (25 minút 33 sekúnd), ale Reeve prevzala kontrolu nad bicyklom a rozšírila svoju výhodu v behu.

Duffy zostala pred True a získala pre svoj tím bod navyše.

Na Instagrame napísala: „Bol to pre mňa ťažký deň, ale som rada, že som konečne dokončila dlhé preteky a veľa som sa naučila. Užila som si toľko zábavy s mojimi medzinárodnými tímovými kolegami. Veľa smiechu celý týždeň.“

„Ďakujem všetkým za povzbudzovanie. Vrátim sa na dlhú trať a dúfam, že o niečo lepšie.“

Tím Európy, ktorý vyhral osem z 12 zápasov, vyhral podujatie so ziskom 53 bodov, druhý skončil medzinárodný tím s 38 bodmi a tretie miesto obsadili Spojené štáty americké s 22,5 bodmi.

Išlo o šesť pretekov žien a šesť pretekov mužov, na každom sa zúčastnil jeden pretekár z každého tímu.

Každý pretek pozostáva z 2 km plávania, 80 km na bicykli a 18 km behu.