Ľadový hokej mužov: Tím USA vypadol po víťazstve Slovenska v napínavom rozstrele vo štvrťfinále

(CNN) Tím USA Omráčilo Slovensko 3:2 vo štvrťfinále ľadového hokeja mužov Peking 2022 streda.

Slovensko, ktoré sa usiluje o prvú olympijskú medailu na podujatí, postúpilo do semifinále po výhre na penalty v napínavom závere zápasu.

Spojené štáty americké viedli na konci tretiny 2:1, no 43,7 sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal gól Slováka Mareka Hrevika z poslednej minúty.

Ani jeden z tímov sa nedokázal presadiť v predĺžení a aj v penaltovom rozstrele bolo naďalej ťažké dosahovať góly.

Peter Cehlárik ako jediný premenil svoje úsilie, keď brankár Slovenska Patrik Rebar zastavil všetkých päť striel tímu USA.

„Snažil som sa sústrediť na cestu každého hráča,“ povedal Rebar po víťazstve. „Snažil som sa ich prečítať a som veľmi šťastný, že sme to dosiahli.“

„Som veľmi šťastný, pretože som dnes večer hral dobre a pomohol som hráčom.“

Prečítajte si: Nesprávne odbočenie Nórska vo veľkých kopcoch/10k súťaži sa v Pekingu 2022 ukáže ako nákladné

V disku súperia Slovák Miloš Kelemen (vľavo) a Američan Brian Cooper.

„Hra o palce“

Už pred heroickým výkonom Raibara v rozstrele mal slovenský brankár fantastickú formu.

Vyrovnal každú zo siedmich striel tímu USA v predĺžení a držal svoj tím nerozhodný po dlhé obdobia zápasu.

Spojené štáty by boli sklamané, že nebudú môcť zápas sledovať, ale zostali hrdé na to, čo mladý tím dosiahol – mnohí športovci zastupujúci Spojené štáty stále hrajú univerzitný ľadový hokej.

„Hokej je hra o centimetroch. Oni (Slovensko) hrali dobre a držali sa svojej identity a pokiaľ ide o pokutové kopy, môžete urobiť len toľko,“ povedal Steven Kampfer z tímu USA. Mladé talenty.

„Urobili sme veľmi dobrú prácu, keď sme porozumeli momentu, ktorý sa odohral v miestnosti. Hrali sme hru päť minút v kuse, odpískať si zapískať.“

READ  Živé vysielanie Malta vs Slovensko: Sledujte online televízny kanál, čas začiatku

„Títo chlapci budú mať pred sebou skvelú budúcnosť a vrátia sa sem reprezentovať Spojené štáty skôr, ako sa nazdáte. Ale toto bude pre nás všetkých bolestivé.“

Tento slovenský tím sa dostal do štvrtého kola zimných olympijských hier pre prvý tím od Vancouveru 2010. Pri tejto príležitosti obsadil štvrté miesto a čaká ho tvrdá show proti ROC v tohtoročnom semifinále.