Kolo kvalifikácie majstrovstiev sveta: Thomas Muller zachraňuje Nemecko, Holandsko predbehlo Lotyšsko | futbalové správy

Náhradník Thomas Muller strelil víťazný gól v 81. minúte, aby v piatok večer skompletizoval víťazstvo Nemecka 2: 1 nad hosťujúcim Rumunskom v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022.

Nemecká reprezentácia, ktorá teraz vyhrala všetky štyri zápasy pod vedením nového trénera Hansiho Flicka, vedie tabuľku v X -skupine so 18 bodmi zo siedmich zápasov, šesť pred Severným Macedónskom a Arménskom.

V posledných štyroch zápasoch inkasovali iba jeden gól a už budúci týždeň by mohli svoje miesto spečatiť víťazstvom nad Severným Macedónskom.

Domáci mali prevahu, ale boli to práve hostia, ktorí strelili prvý gól, pretože Ianis Hagi stál tvárou v tvár dvom obrancom, potiahol loptu pomedzi nohy Antonia Rudigera a potom v deviatej minúte upravil vedenie.

obrázok:
Iannis Hagi oslavuje svoj úžasný sólový gól

Nemecko malo loptu a malo úplnú kontrolu. Strávilo väčšinu prvých 45 minút rímskej prestávky, ale chýbalo mu klinické zakončenie. Serge Gnabry a Leon Goretzka boli blízko.

Gnabry našiel v 52. minúte zaslúžené vyrovnanie, trafil nízkou strelou z hranice šestnástky a v 30. medzinárodnom vystúpení strelil svoj 20. gól.

Flick sľúbil zo svojej strany vysoko intenzívny výkon a oni naďalej dobre vyzvali a útočili, pretože Rumunsko, ktoré bránilo s piatimi mužmi, sa postupne unavilo a padlo hlbšie na vlastnú polovicu.

Potom, čo sa Gnabry a Kai Havertz priblížili, Nemecko, ktoré počas celého zápasu dominovalo viac ako 70 percent, získalo víťazstvo, keď Muller, ktorý prišiel v polovici druhého polčasu, narazil do vzdialenejšej žrdi po tom, čo Goretzka hlavičkoval rohový kop.

Davy Klassen strelil jediný gól v mene Holandsko dostať sa cez Lotyšsko V Rige 1: 0 vonku, aby sa udržali na čele kvalifikačnej skupiny majstrovstiev sveta.

Na prístupný prehrávač videa použite prehliadač Chrome

Úryvky zo zápasu G -skupiny Majstrovstiev sveta vo futbale majstrovstiev Európy medzi Lotyšskom a Holandskom.
READ  Fanúšikovia sú späť na štadiónoch, ale v celej Európe nie v rovnakom počte

Klassen nebol spozorovaný na zadnej žrdi, aby v 19. minúte zlikvidoval rohový kop pre Memphis Depay, ktorý strelil jediný gól zápasu, hoci Holanďania v posledných 20 minútach dominovali takmer neúnavným útokom a možno vyhrali ešte väčším rozdielom.

Stephan de Vrij a Debye poslali do druhého polčasu dobré šance, zatiaľ čo na druhom konci poľa holandský brankár Justin Bigelow v čase zranenia zachránil rohový kop, aby udržal plný počet bodov na svojej strane neporušený.

Holandsko postúpilo v G -skupine na 16 bodov s náskokom dvoch bodov Nórsko A štyria na treťom mieste Turecko Potom tieto dve krajiny zhodne remizovali v Istanbule 1: 1.

Pre Holandsko to bolo tretie víťazstvo v štyroch zápasoch od návratu Louisa van Gaala do funkcie trénera. Očakáva sa, že sa priblížia kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta, keď v utorok budú v Rotterdame hostiť Gibraltár.

Chorvátsko Zostalo na ceste k automatickej kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2022 po góloch Ivana Perišica, Joska Gvardiola a Marca Levagu, ktorí pomohli finalistom 2018 k víťazstvu 3: 0 nad Cyprom v kvalifikácii skupiny H.

Výsledok udržal Chorvátsko na čele so 16 bodmi zo siedmich zápasov Rusko Gólový rozdiel po tom, čo Rusi doma vyhrali 1: 0 Slovensko. tretie miesto Slovinsko Po víťazstve šesť bodov pred súťažiacimi Malta 4: 0 preč.

Medzitým som pomohol Danielovi Jamesovi udrieť Wales Bojoval s remízou 2: 2 s Česká republika V zábavnej kvalifikácii majstrovstiev sveta po tom, ako v druhom polčase dal hosťujúcemu brankárovi vedenie.

Hlavné body zápasu kvalifikácie majstrovstiev sveta E -skupiny medzi Českom a Walesom.