Kazachstan vo finále Kráľovského pohára porazil hostiteľskú Britániu, Billie Jean a Austrália predbehla Slovensko

Kazachstan odštartoval svoju kampaň Billie Jean King Cup tým, že v utorok porazil hostiteľskú Britániu, zatiaľ čo sedemnásobný obhajca titulu Austrália porazil v úvodnom zápase Slovensko. Podujatie, ktoré sa predtým nazývalo Fed Cup, bolo premenované na počesť 12-násobného amerického víťaza Kinga a reštrukturalizované do formátu „Tennis World Cup“ a skončilo sa 12 krajinami, ktoré v priebehu jedného týždňa súťažili o titul.

Julia Putincevová a Britka Katie Poulter vyzerali vyrovnane, keď si obe ukoristili jeden set predtým, ako sa 27-ročná Kazaška ujala vedenia 4:0 v rozhodujúcom sete a následne pečatila 4-6 6-3 6-2. vyhrať nad. Wimbledonská šampiónka Elena Rybakina potom spečatila 73-minútový vyrovnávajúci gól porážkou Harriet Dartovej, vyhrala sedem zápasov v rade a vyhrala 6:1 6:4 a zabezpečila Kazachstan bezkonkurenčné vedenie 2:0.

„Myslím si, že je to skvelá hráčka,“ povedal Dart novinárom. „Naozaj si nemyslím, že som hral až tak zle. Myslel som si, že vzala veci do vlastných rúk. Určite je jednou z mála hráčok na turné, ktorá vám dokáže zobrať zápas z rúk.“

Prečítajte si tiež | Francúzka Caroline Garciaová porazila Arynu Sabalenkovú a vyhrala finále WTA

Británia utrpela minulý mesiac veľkú ranu, keď bývalá šampiónka US Open a top-ranked hráčka Emma Radocano odstúpila z tímu pre zranenie zápästia. Británia bude hrať vo štvrtok v ďalšom kole so Španielskom.

Víťazstvo Austrálie

Predtým Austrálčanky Agila Tomljanovic a Storm Sanders vyhrali svoje dvojhry v priamych setoch víťazstvom 2:1 nad Slovenskom v úvodnom zápase druhého setu. Sandersová porazila Victoriu Kozmovú 6-4, 6-3, zatiaľ čo Tomljanovič porazil Annu Karolínu Schmiedlovú 6-4. 1 6-2. Tomljanovič mal v druhej polovici roka dobrú sezónu, ktorá vyvrcholila vo štvrťfinále vo Wimbledone a na US Open. Odvtedy dosiahla kariérne maximum 33. „Ak to mám dať do jednej veci, tak je to presne to, čo mám v živote v hlave. Myslím, že sa to prenesie na kurt. Som šťastná, tenis je opäť zábava ,“ povedala. Keď prehrám, nachádzam radosť a je to naozaj všetko, čo kedy bolo a má byť. Asi rok som to tam trochu stratil. Ale to sa stáva, to je v poriadku.“ Slovensko sa dostalo na tanier, keď duo Kuzmová, Teresa Miháliková zdolalo Sandersovú a Elaine Perezovú 2:6, 6:3, 10:6.

READ  Vzťahy medzi Taiwanom a Litvou rastú napriek tlaku Pekingu, pobaltských štátov, Guyany, Slovenska a Číny