Kanada vs Uruguaj: Ako sa pozerať a vysielať, príprava na majstrovstvá sveta vo futbale

Trpká príchuť júnového medzinárodného okna – a pracovný spor medzi hráčmi/federáciou – nezmizla na 100 %, no piatková výhra 2:0 nad Katarom určite pomohla. prečo rouge Do 13 minút strelil góly útočníkov Kylea Larraina a Jonathana Davida a diktoval veľkú časť zápasu proti hostiteľom majstrovstiev sveta 2022.

Herdmanovu stranu teraz čaká krok do súťaže. Najťažšími testami Kanady boli Mexiko a Spojené štáty v kvalifikáciách na majstrovstvá sveta a nehrali s tímom uruguajského kalibru dlho pred vypuknutím pandémie COVID-19 začiatkom roka 2020.

„Čaká nás ťažká skúška, ale po štyroch rokoch hrania so súpermi CONCACAF hráči snívali o tom, že budú hrať s krajinou takých rozmerov ako Uruguaj,“ povedal Herdmann po víťazstve Kataru. „Čakali sme na to a sme nadšení, ale musíme to zmierniť kvôli kvalite, ktorú majú. Budeme musieť začať pracovať v najbližších dňoch, aby sme sa uistili, že sme pripravení sa znova vrátiť.“

Snáď jedinou obavou proti Kataru bolo, že superstar Alphonso Davies pristál do hodiny po zrážke. „Myslím si, že je v poriadku,“ povedal Herdman upokojujúcim signálom, že Kanada bude potrebovať domáci Vancouver Whitecaps FC na špičkovej úrovni, aby túto jeseň narobila škody.

Vrátiť by sa mohol aj krídelník Club Brugge Tajon Buchanan, keďže bývalá hviezda New England Revolution zrejme čaká podľa dohody s jeho belgickou stranou obmedzené minúty.

READ  Minister poskytuje aktuálne informácie o novej veterinárnej škole, pretože sa domnieva, že je „úplne nesprávne“, aby toľko ľudí študovalo v zahraničí