Kanada sa po prehre hostiteľiek so Slovenskom stretne vo štvrťfinále hokejbalu žien do 18 rokov so Švajčiarskom

Zug, Švajčiarsko — Kanada Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v hokeji žien do 18 rokov narazia na Švajčiarsko po tom, čo hostiteľská krajina v stredu prehrala so Slovenskom 2:1 po predĺžení, čím sa uzavreli zápasy skupinovej fázy.

Hana Krakorová strelila gól len niečo vyše minúty po predĺžení, čím zabezpečila Slovenkám prvé víťazstvo na turnaji a tretie miesto v druhej skupine.

Švajčiarsko vo svojom štvrťfinálovom zápase nezvíťazilo a vo štvrtok vo štvrťfinále narazí na dvojnásobného obhajcu titulu Kanaďanov.

Kanada uzavrela skupinovú fázu v utorok výhrou 10:0 nad Fínskom a skončila na čele skupiny A s bilanciou 3:0 a gólovým rozdielom 29:1.

Kanadská modrá vlajka Chloe Primerano z North Vancouver, Britská Kolumbia, vedie turnaj v bodovaní s deviatimi bodmi (päť gólov, štyri asistencie) v troch zápasoch.

Za Slovensko skórovala Nila Lobosanova, ktorá sa vo štvrťfinále stretne s Fínskom.

Gól Švajčiarska strelila Sonia Enkampová.

V predchádzajúcom zápase, ktorý sa konal v stredu, Spojené štáty americké prehrali Švédsko 4:0, obsadili prvé miesto v skupine B s bilanciou 3:0 a rozdielom gólov 19:2.

Za Američanov skórovali Hailey Box, Mary Derenbacher, Morgan McGathy a Cassidy Carmichael, ktorí budú čeliť Nemecko Vo štvrťfinále. Layla Hempová zblokovala 28 striel.

Maja Helgi predviedla 31 zákrokov pre Švédsko, ktoré prvýkrát na turnaji prehralo a vo štvrťfinále narazí na Češky.

Táto správa od The Canadian Press bola prvýkrát publikovaná 10. januára 2024.