Írsko – ženy 1:1 – ženy, Slovensko: Katie McCabeová zaútočila na záchranu v Írsku doma | futbalové správy

Pôvodne sa remíza 1:1 so Slovenskom dala vnímať ako dvojbodová strata pre Írsku republiku.

Tím Vera Pau môže byť v tomto momente na plný úväzok stále sklamaný, ale bude tiež vedieť, že mohol skončiť večer s prázdnymi rukami.

Ak by sa kvalifikovali na Majstrovstvá sveta 2023 v Austrálii a na Novom Zélande, nikdy by nebolo možné, aby bolo vždy všetko ľahké.

Napriek pozitívnemu výkonu proti Švédsku v A-skupine po prehre 1:0, po ktorej nasledovala masívna výhra vonku nad druhým Fínskom, sa Girls in Green vrátili na zem s remízou proti dobre trénovanej slovenskej strane v zápase. Ihrisko vo štvrtok večer zrušili.

Gól Martiny Sonovskej na začiatku druhého polčasu zabezpečil hosťom prekvapivé vedenie, no vylúčila ho Katie McCabeová.

Žiadna strana nedokázala nájsť víťaza, čo bolo – vyváženým spôsobom – spravodlivé rozdelenie koristi.

obrázok:
Fanúšikovia na štadióne boli zdrvení

McCabe ušetrí bod za návratnosť investícií

Najlepší z prvého polčasu si užilo Írsko, vpredu viedli líniu Dennis O’Sullivan a Heather Payne a svojou rýchlosťou znervózňovali obranu Slovenska.

Maccabi poskytovalo motor na ľavom krídle, pričom hviezda Arsenalu figurovala v obrane a útoku na strane hostí.

Hoci hostia mali dve polčasové šance Márie Mikulajovej a Patricie Hammirovej na pravej strane, Írky dokázali absorbovať väčšinu tlaku Slovenska. Louise Quinn sa vynikajúco presadila v strede obrany.

Zdalo sa, že Írsko má v priebehu polčasu navrch a hlavička Lucy Quinn z 32. minúty sa takmer dostala do horného rohu. Naďalej sa však tlačili dopredu, pričom Quinn aj Payne boli blízko k prieniku predtým, ako rozhodca signalizoval koniec prvého polčasu za stavu 0:0.

25. novembra 2021;  Katie McCabe z Írska v zápase proti ..udmile Ma..avkov.. Slovensku počas kvalifikácie majstrovstiev sveta vo futbale žien 2023 v kvalifikácii A-skupiny medzi Írskou republikou a Slovenskom na Tallaght Stadium v ​​Dubline.  Fotografia Stephena McCarthyho / Sportsfile
obrázok:
Katie McCabe z Írska v zápase so Slovenkou Ludmilou Maťávkovou

Majiteľov pozemkov však začiatkom druhého polčasu trápila nočná mora. Ľudmila Maťváková sa ocitla v priestore pod pravým krídlom a prešla do Martiny Surnovskej, ktorá dokázala prejsť cez Courtney Brosnanovú do vedenia.

READ  Slovensko sprísňuje obmedzenia a premiér vyzýva na zatvorenie neočkovaných

Írsko sa snažilo okamžite odpovedať a Megan Connollyová aj Lucy Quinnová prudko strieľali spoza pokutového územia.

Tlak bol evidentný v závere, keď lopta pristála na ľavej strane na Katie McCabe a kapitánka vyrazila prízemnú strelu do vzdialenejšieho rohu a poslala tak domácich do extázy.

Slovensko reagovalo dobre. Alexandru Perovovú zachránila hlavičkárska Courtney Brosnanová, než Quinn prišla na pomoc odstránením bránkovej čiary po chybe v írskej defenzíve, ktorá dala zlatú príležitosť Laure Žemberovej.

Odtiaľ sa oba tímy tlačili za víťazstvom, no ani jeden z nich nedokázal zasadiť úder.

Neúspech pre Írsku republiku. Získaný bod pre Slovensko. V skupine A je však ešte dlhá cesta.

Pau: Írsko musí teraz poraziť Gruzínsko

Vera Bowová, prezidentka Írskej republiky, povedala, že strata dvoch bodov je neúspech.

„Samozrejme, že sme sklamaní, prišli sme pre viac,“ povedala.

„Ale na druhej strane, ak ste sledovali zápas, prehrali sme ho. Nejako sme nedokázali kontrolovať zápas, pretože boli tak agresívni, pri získavaní lopty išli priamo dopredu a našli sme to.“ ťažké získať našu štruktúru a upokojiť sa.v zápase.

„V utorok sa musíme zlepšiť, v utorok sa nám bude dariť ešte lepšie, čo je zápas, ktorý musíme vyhrať.

„Gruzínsko je nevyhnutné – jednoduché.“

Musíme sa zlepšiť v utorok, lepšie sa nám bude dariť v utorok, čo je zápas, ktorý musíme vyhrať.

Pauw hovorí, že by mali byť oblečení

Kapitánka a strelkyňa Katie McCabeová zopakovala rovnaké pocity.

„Chceme ísť do toho a súťažiť a vyhrávať zápasy, najmä keď hráme doma v Telagh. Toto je naša pevnosť. Chceme z toho urobiť ťažké miesto, ale myslím si, že sme to ukázali, najmä v druhom polčase, keď sme inkasovali na začiatku zápasu.“ gól po konci prvého polčasu a vyšli sme zo súboja a vyrovnali sme a pokračovali sme,“ povedal hráč Arsenalu.tlak na druhý gól.

READ  Majstrovstvá sveta juniorov v hokeji zrušené z dôvodu koronavírusu: Športová integrita. . . kompromis'

„Celkovo sme sklamaní z výsledku, ale teraz sa musíme presunúť na utorok.

„Slovensko je dobre trénovaný tím s určitým skutočným potenciálom a prišli k nám. Išli 1:0, ale bojovali sme dobre. Potrebujeme len začať zápasy o niečo rýchlejšie.“

„[Tuesday] Je to veľké. Gruzínsko nemôžeme považovať za samozrejmosť. Budú ťažké. Majú na svojej strane kvalitných hráčov a my to musíme rešpektovať a nájsť najlepšie riešenie, ako sa pokúsiť vyhrať.“