Írska republika WU17 1-1 Slovensko WU17

Lia O’Learyová z Írska odvrátila Saru Strakovú (vľavo) a Slovenku Lindu Hlavinkovú počas 2. kola kvalifikácie UEFA EURO 2022 žien do 17 rokov medzi Írskou republikou a Slovenskom na Tallaght Stadium v ​​Dubline. Foto Piaras Ó Mídheach / Sportsfile

Bol to prvý z troch zápasov na Majstrovstvách Európy žien do 17 rokov v 2. kole Írskej republiky žien do 17 rokov, keď na Tallaght Stadium vybojovali so Slovenskom remízu 1:1.

Tím Jamesa Scotta dominoval zápasu mimo ihriska, pričom Michaela Lawrence a Orleith O’Mahony diktovali záležitosti v strede poľa. Po skvelom samostatnom nájazde v 18. minúte takmer strelil prvý gól zápasu Lea O’Leary, no lopta trafila do žrde a do rúk slovenských brankárov.

V 26. minúte po suverénnom driblingu slovenských hráčov Tara O’Hanlon prešiel s loptou do pokutového územia a trafil ruku Slovenska. Spravodlivý pokrik na pokutový kop, ale Olivia Chun rozhodcu nezaplatila.

Slovensko v 40. minúte takmer prevzalo hru z rohového kopu, no Joey Ralph bol pri lopte, aby loptu vyrazil a ustál.

Začala sa druhá polovica a The Girls in Green nenechali svoju dynamiku vyhasnúť. Príležitosti sa stále objavovali, ale Írsko sa nedokázalo obrátiť. V 64. minúte trafil z rohového kopu v pokutovom území výbornú loptu O’Mahony, ale Ír ju nedokázal skórovať do siete.

Lawrence z Limericku sa takmer presadila na 1:0 nad Írskom, keď parádne napálila loptu mimo pokutového územia a trafila brvno.

Slovensko dostalo penaltu v 70. minúte a Anita Surová otočila na 1:0 pre hostky. Bolo to sklamanie pre Írsko, ktoré dominovalo v hre tak dlho.

Domáci hrajúci pred 1 153 divákmi sa nevzdávali, pretože striedajúci hráč Aoife Kelly mal veľkú príležitosť na hlavičku, no nedokázal ju skórovať.

Napokon v 88. minúte po ďalšom skvelom priamom kope v šestnástke O’Mahonyho loptu odvrátil a Lawrence ju strelou do siete vyrovnal.

Zatiaľ čo výsledok bol pre Ír sklamaním, zo zápasu odišli s jedným bodom. S Fínskom si zahrajú 26. ročníka na Tallaght Stadium.

Írska republika: Outlaw Thompson, Dawson, Fleming (McCain 61), O’Hanlon (C); O’Mahony, Lawrence, Lugre (Kelly 75); McCarren (Larkin 77), Ralph, O’Leary.

READ  Talianka Brignoneová opäť získala zlato, Kanaďanka Grenierová skončila v obrovskom slalome šiesta

Slovensko: Štefániková; Belíková, Vargová (C), Horvátová, Servátková; Segová, Straková, Surová; Hrúziková, Hlavinková, Vašáková.

pravidlo: Olivia Chun (Rakúsko).