Inter 3-3 Benfica: Tím Serie A zakotvil v milánskom derby v semifinále Ligy majstrov | futbalové správy

správa o zápase, keď Inter pripravil celotaliansky semifinálový zápas proti AC Miláno po tom, čo porazil Benficu súhrnne 5:3, aby postúpil; Za tím Serie A skórovali Nicolo Barella, Lautaro Martinez a Joaquín Correa. Góly Benficy strelili Frédéric Orsnes, Antonio Silva a Peter Moses

22:41, Spojené kráľovstvo, streda 19. apríla 2023

Inter v stredu remizoval s Benficou 3:3 a vyhral vo štvrťfinále Ligy majstrov súhrnne 5:3 a v semifinále sa stretne s mestským rivalom Milánom, čím sa stane prvým talianskym tímom, ktorý sa dostal do finále po šiestich rokoch.

Inter sa dostal do vedenia v 13. minúte parádnou strelou Niccola Barellu zvnútra pokutového územia, ale Benfica v 38. minúte vyrovnala vysoko nad hlavou Fredericka Orsnesa.

obrázok:
Joaquin Correa z Interu Miláno oslavuje tretí gól svojho tímu

Inter si po prestávke otvoril dvojgólový náskok, v priebehu siedmich minút skórovali Lautaro Martinez a striedajúci Joaquín Correa, no obranca Antonio Silva a striedajúci Petar Musa odpovedali dvoma neskorými gólmi Benficy.

Nestačilo odoprieť Interu prvé semifinálové vystúpenie od zisku tretieho titulu v roku 2010.

obrázok:
Tréner Benficy Roger Schmidt sprevádza svoj tím k fanúšikom po štvrťfinále Ligy majstrov

Inter sa stretne s Milánom v repríze semifinále z roku 2003. Miláno to doma vyhralo a vo finále zdolalo Juventus.

AC Miláno sa v utorok dostalo do osemfinále v európskej elitnej súťaži po tom, čo ho Neapol držal 1:1 a vo štvrťfinále vyhral celkovo 2:1.