Ronaldo dvoma gólmi prekonal rekord v streľbe mužov na 111 | Šport

Cristiano Ronaldo zmeškal penaltu, ale napriek tomu prekonal rekord v medzinárodnom bodovaní mužov a potom pridal druhý gól, pretože Portugalsko v stredu v kvalifikácii majstrovstiev sveta zdolalo hosťujúce Írsko 2: 1.

Ronaldo strelil v 89. minúte svoj 110. gól, aby sa dostal do vedenia pred bývalým iránskym útočníkom Ali Daeiom.

Šesť minút do zastaveného času trafil Ronaldo 111 zápasov v 180 zápasoch, aby zlomil írske srdcia po tom, čo obranca John Egan dal svojej krajine v 45. minúte vedenie.

Ale Ronaldo, Kto sa vrátil, aby sa pripojil k Manchestru United, stále je 76 gólov za najproduktívnejším medzinárodným strelcom. Tridsaťosemročná Kristen Sinclairová strelila svoj 187. gól za Kanadu minulý mesiac na olympiáde v Tokiu.

Ronaldova noc bola frustrujúca až do neskorých turnajov.

Gavin Pazono zachránil penaltu v 15. minúte, keď mal iba dva roky, keď Ronaldo strelil svoj prvý gól Portugalska ako vychudnutý krídelník na Euro 2004.

Jediný Ronaldov titul získal s Portugalskom na Euro 2016.

Hoci bol tohtoročným najlepším strelcom majstrovstiev Európy s piatimi gólmi v štyroch zápasoch, obhajoba titulu jeho tímu sa skončila v osemfinále.

Rovnako aj ponuka Francúzska.

A tréner Didier Deschamps sľúbil, že jeho tím odpovie rázne.

Francúzsky tím sa ale musel doma uspokojiť s remízou 1: 1 proti Bosne a Hercegovine vďaka 39. medzinárodnému gólu Antoina Griezmanna.

Francúzsky obranca Jules Conde bol vylúčený v 50. minúte za námietky proti rozhodcovi po upozornení na fauly Syeda Kolasinca.

———

Copyright 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť uverejňovaný, šírený, prepisovaný alebo opakovane distribuovaný bez súhlasu.