Index VN Racing: Jannick Steimle najlepší na Tour of Slovakia Stage 2, Mattia Cattaneo najrýchlejší na Tour de Luxembourg Stage 4 TT

”],„ Filter “: {” nextExceptions “:„ img, blockquote, div “,„ nextContainsExceptions “:„ img, blockquote „}}“>

Získajte prístup ku všetkému, čo publikujeme, keď sa> „,“ meno „:“ in-content-cta „,“ napíš „:“ odkaz „}}“> zaregistrujete na Outside +.

Yannick Stimli je najlepší v Druhej etape Tour po Slovensku

Jannick Steimle (Deceuninck-Quick-Step) vyhral chaotickú 2. etapu Slovakia Tour 2021 pred Petrom Saganom (Bora-Hansgrohe) a jeho tímovým kolegom a víťazom prvej etapy Alvarom Hodigom.

Po uplatnení časových odmien skončil Steimle v GC na druhom mieste a Sagan sa odrazil na tretie miesto. Celková platforma je oddelená iba štyrmi sekundami.

„Našim dnešným cieľom bolo odobrať žltý dres v poslednom stúpaní. To som urobil a mohol som pokračovať ďalej so Steimle. Vedel som, že posledné vypadnutie je veľmi nebezpečné a musel som si dávať pozor. Chcel som zvýšiť vzdialenosť medzi nami a Hodegom, zatiaľ čo Steimle si chcel udržať ich dres, “povedal Sagan. Žltý, takže nespolupracoval.“ „Nakoniec z neho bude šprint. Vedel som, že posledná krivka bola ťažká, takže som nechcel príliš riskovať. Stimley viac riskoval, ocitol sa 4-5 metrov predo mnou, ale vo zvyšných 100 metroch sa do cieľa nemohol dostať okolo neho. “

Sis Bull (Team DSM) sa pošmykol a spadol do poslednej zákruty, než skončil v rade.

Tour nasledovala potom, čo jeho obľúbený rodný Sagan zaútočil na 14 kilometrov do cieľa, vo výške mačiatka 2. Trojnásobného majstra sveta, ktorý ušiel so Steimleom, čakali 4 kilometre, ale dvom sa napriek tomu podarilo prekročiť čiaru o kormidlo pretekov.

Sobotňajšia tretia etapa, 198 kilometrov z Dolného Kubína do Považskej Bystrice, prerušuje päť silných stúpaní mačka 2, po ktorých nasleduje mierny nárast nadmorskej výšky pred 15-kilometrovou jazdou do cieľa.

READ  Prírodné utierky Niki ™ sú prvé na svete, ktoré využívajú silu manuka medu a kokosového oleja na ochranu detskej pokožky.

3. Peter Sagan (Bora Hansgrohe), čas: 04

Mattia Cattaneo najrýchlejší na Tour de Luxembourg Stage 4 TT, Almeida získava celkové prvenstvo

Mattia Cattaneo vyhral skúšobný čas v 4. etape turnaja 2021 Tour v Luxemburgu. (Foto: Bas Czerwinski/Getty Images)

Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step) vyhral Tour de Luxembourg, štvrtú etapu, len o dve sekundy pred tímovým kolegom Joãom Almeidom. Na treťom mieste skončil pódium Matthias Jensen (Trek Segafredo).

Almeida, ktorý predvádzal hodiny, vzal späť celkové vedenie pretekov od Marka Hersheya o 46 sekúnd. Na treťom mieste sa umiestnil Cattaneo.

25,4 kilometra dlhá časovka Dudelangeho absolvovala dve túry – na 5 km a 13,5 km -, ale bola relatívne rovná a rýchla. Priemerná rýchlosť Cattaneo bola 49,347 km/h.

Jensenov tímový kolega Bock Mollema havaroval vo vysokej rýchlosti, keď zle odbočil. Kým sa dokázal zotaviť a dokončiť etapu, Mollema vypadol z celkovej najlepšej desiatky, keď v tavbe dvojhry stratil štyri minúty.

Sobotňajšia piata etapa je záverečnou etapou Tour de Luxembourg 2021. Nachádza sa 183,7 km od Merchu do Luxemburgu po veľmi hrboľatej ceste a končí sa ôsmimi malými, ale náročnými stúpaniami.

2. Mark Hershey (SAE – Team Emirates) za hodinu: 43
  3. Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step), čas: 50.

Lotte Kubicki postupuje k víťazstvu v prvej etape Trophée des Grimpeus Vresse-sur-Semois

Lotte Kopecky vyhrala prvé dve etapy pretekov Trophée des Grimpeus Vresse-sur-Semois 2021. (Foto: Luc Claessen/Getty Images)

Lotte Kopecky vyrazila do tímu Belgicka, aby vyhrala prvú etapu Trophée des Grimpeus Vresse-sur-Semois 2021.

READ  FNE smúti za prehrou: Juraj Jakubisko

Floortje Mackaij (Team DSM) a Anouska Koster (Jumbo-Visma Women) boli na svojich kolesách, druhé a tretie v poradí.

Američanka Tyler Wells (Trek-Segafredo Women) skončila v pretekoch nízkeho cvalu po 132,3 km v Beaveri na piatom mieste.

GC je teraz oddelené od časových bonusov udelených za 10 s, 6 s a 4 s za miesta 1-3.

Etapa 2 vo výške 105,5 km sa končí vo Fries-sur-Simoy po trojnásobnom zrátaní prvej kategórie Col de Conrad, pričom stúpa 2,1 km s priemerom 8,1 percenta.

Jasper Philipsen popiera Dylana Groenwegena na šampionáte vo Flámsku

Jasper Philipsen porazil Dylana Groenwegena vo Flámsku 2021.
Jasper Philipsen porazil Dylana Groenwegena vo Flámsku 2021. (Obrázok: KURT DESPLENTER/BELGA MAG/AFP prostredníctvom Getty Images)

Jasper Philipsen (Alpecin-Phoenix) odmietol Dylanovi Groenwegenovi (Jumbo-Visma) bodnutie na bicykli na trati Flanders Championship 2021.

Philipsen zdokonaľoval svoje rýchle preteky celú sezónu, ktorá sa začala jeho víťazstvom nad Scheldeprijs. Naposledy mal zelenú na Vuelta a Espaňa 2021 v etapách 2, 3 a 5, 6 a 7. Na španielskej Grand Tour vyhral 5. a 7. etapu.

Predchádzajúce vydanie vyhral Jannik Steimle (Deceuninck-Quick-Step). Steimle nebránil svojej výhre; Aj dnes bol víťazom tretej etapy Slovakia Tour.

Preteky známe tiež ako Koolskamp Koers absolvovali 13 kôl na ceste dlhej 15,1 km s celkovou vzdialenosťou 196 km.

Alpecin-Fenix, Jumbo-Visma, Qhubeka-NextHash a Deceuninck-Quick-Step si delia povinnosti súvisiace s pretekaním, aby udržali reťaz siedmich rozbehnutých, ktorým je počas pretekov dovolené maximálne 60-90 sekúnd. Tento pohyb bol odtlačený späť takmer o 12 km, aby sa dostal na záverečný okruh.

Sprintové vlaky pre Deceuninck-Quick-Step a Jumbo-Visma sa valili do 1,5 kilometra od trasy, takže prední bežci mohli po červenom drakovi fungovať nezávisle.

READ  Peter Dubicki • Generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu – Industry Report: Distribúcia, výstavy a vysielanie

Svetový cestný šampionát UCI 2021 sa má začať v nedeľu vo Flámsku.