IIHF – Propagácia Dánska

Holanďania robili všetko, čo mohli, no v ťažení o postup do prvej ligy sa im napokon vôbec prvýkrát nepodarilo splniť jediný cieľ. V súčasnosti sa Dánsko víťazstvom v priebehu dňa vrátilo do najvyššej kategórie, kde budú hrať v rokoch 2021 a 2022.

Rakúsko 2 – Slovensko 1
Rakúsko vyhralo 2:1, napriek svojej prevahe 46:15. Brankárka Selma Lujen sa opäť ukázala ako najlepšia hráčka Rakúska, keď zastavila 45 zo 46 striel, vrátane ťažkej prvej tretiny, keď Slovensko viedlo 17:2, no tímy odchádzali do šatní s bezgólovou remízou.

Skóre otvorila v čase 14:40 Anika Vazoukasová po dobrom pohybe v útočnom priestore. Napokon si jej strela z diaľky našla cestu cez premávku a porazila Andreu Recianovú na 1:0. Rakúšanky zdvojnásobili svoj náskok na začiatku tretej tretiny tretím gólom Tamary Grachnerovej na turnaji.

Jej ľahkú strelu zblokovala Riscianová, no Grashnerová sa prebila na sieť a odrazenú loptu trafila. Lužinov tesný pokus rozbila neskorým gólom Nikola Romanova. A využila chybu obrankyne Lisy Schruffelovej, ktorá pri pokuse o kontrolu puku spadla na jej modrú čiaru. Romanová prišla sama a strelou prekonala Lejeuneovú, no k tomu sa Slovenky najviac priblížili.

Slovensko nakoniec skončilo bez víťazstva 0:5 a budúci rok zamieri do divízie IB. Pre Rakúsko by víťazstvo znamenalo bilanciu 3:2, ale nebudú môcť ísť hore. Namiesto toho sa vrátia do IA v roku 2024.

Dánsko 4 – Nórsko 1
Dánsko urobilo, čo malo, porazilo Nórsko 4:1 a postúpilo do trojzápasového súboja s Holandskom a Rakúskom v tabuľke. Minitabuľka bola teraz v prospech Dánov, ale Holandsko by sa mohlo vo finále zapísať do vlastnej histórie, ak by vychytalo bod v tie-breaku a skončilo sólo na druhom mieste, čo je dobré na postup.

Na 3:10 pre Dánov otvorila skóre kapitánka Josephine Jacobsenová po tom, čo Martha Brunvoldová minula puk pred vlastnou sieťou. Nasledovala šarvátka a Jacobsen odštepoval uvoľnenú loptu a strelil prvý, dôležitejší gól. Veteránka Silke Glaud dala v polovici prvého polčasu na 2:0 vďaka peknému centru Jacobsena. Po prehratom strete v útočnom pásme som pokračoval v hre za bránkou Nórska a vyzliekol Julie Oxbjerg o puk. Potom Silk našiel vpredu Glauda a vypálil perfektnú prihrávku, Leather urobil obrat rýchlou strelou, ktorou prekonal Linnea Holtrude Olsson.

READ  Veronica Rajic dráždi fanúšikov sexi 6-metrovou selfie, keď fanúšik Toma Bradyho odhaľuje tajomstvá „energickej talianskej dovolenky“

Nórsko sa ujalo vedenia na začiatku druhého polčasu, keď Mille Serum strelil svoj najlepší piaty gól na turnaji. Zachytila ​​prihrávku od Avy Maltheovej na strednom ľade a prekonala Emma-Sophie Nordstromovú strelou z diaľky, pričom ako clonu použila Amalie Andersenovú. Akékoľvek nádeje na návrat však zmarila Lilli Friese-Hansen na začiatku tretej tretiny. Jej silný gól z diaľky zvýšil na 3:1.

Nóri neskoro stiahli brankára a pokúsili sa priblížiť, no Maria Peters pridala do prázdnej brány skóre. Nórsko sa vracia domov s piatym miestom a návratom na majstrovstvá sveta, zatiaľ čo Dáni oslavovali svoje víťazstvo a sledovali v televízii zápas Holandsko – Čína, aby videli svoj osud.

Čína 2 – Holandsko 1
blízko, ale nie. Holandsko sa po prvý raz pokúšalo kvalifikovať na najvyššiu úroveň majstrovstiev sveta, no po prehre s Čínou 2:1 skončilo o jeden gól menej. Na druhé miesto im stačilo skončiť v predĺžení, no namiesto toho skončili v trojzápase s Dánskom a Rakúskom, výsledkom čoho bolo Dánsko druhé miesto v postupe (spolu s Čínou).

Čína strelila jediný gól v prvom polčase vďaka najlepšej prihrávke turnaja od Shen Fang. Keď korčuľovala za holandskou bránkou, volejom strelila spätnú prihrávku pred bránu, keď Minghui Kong trafil odkrytú sieť.

Holandsko vyrovnalo stav v polovici druhého polčasu vo svojom prvom dôraznom kope zápasu. Yingying Guan zmaril pokutový kop a už po 11 sekundách prešla lopta do siete. Chen najprv odrazil strelu z blízka od Becky van Nessovej vpredu, ale lopta sa dostala priamo k Amy Siebenoldovej a nemýlila sa.

Holanďania mali veľkú šancu dostať sa do vedenia na začiatku tretej tretiny vďaka ďalšej solídnej hre, ale čínski PK boli na správnom mieste a hostia sa čoskoro dostali do vedenia 2:1. Mulan Kang (Kas Betinol) vystrelila zo vzdialenejšej strany nízku strelu, ktorá driblovala okolo Eileen Gabrielliovej a Holanďania boli späť na začiatku a potrebovali gól, aby sa dostali hore.

READ  Univerzitný profesor JBU získal medzinárodné ocenenie

Tento cieľ sa nikdy nepodarilo dosiahnuť a Čína ukončila turnaj 5:0, čo Holanďanov udržalo na majstrovstvách sveta minimálne ďalší rok.

Dnes tri hviezdy
* Selma Lejean (AUT, ďalšia napínavá hra v bránke)
**Josephine Jacobsen (Denver, gól, asistencia v kľúčovom prvom polčase)
***Mulan Kang (CHN, víťaz hry udržuje Čínu dokonalú)

nasledovnýMajstrovstvá sveta žien najvyššej úrovne sa budú konať na jar budúceho roka v Utica v štáte New York. Skupina A: USA, Kanada, Česká republika, Švajčiarsko, Fínsko. B-skupina: Švédsko, Japonsko, Nemecko, Čína, Dánsko.

Termíny a miesta konania konferencie WW-IA ešte neboli oznámené. Tímy: Francúzsko, Maďarsko, Rakúsko, Holandsko, Nórsko, Kórea.

WW-IB sa bude konať v lotyšskej Rige od 31. marca do 6. apríla 2024. Tímy: Slovensko, Poľsko, Taliansko, Slovinsko, Veľká Británia, Lotyšsko.