Hostitelia Lotyšska zvíťazili v úvodnom zápase Svetovej hokejovej ligy nad Kanadou 2: 0

Riga, Lotyšsko (AFP) – Mattis Keflinx zaznamenal 38 zákrokov, keď Lotyšsko zvíťazilo v piatok v úvodnom úvodnom zápase hokeja nad Kanadou 2: 0.

Mix Endresis otvoril skóre 1,5 sekundy pred polčasom a medzi údermi prekonal brankára Darcyho Compera. Oskars Batna v polovici druhej polovice upravil na 2: 0.

„Vedeli sme, že Kanada toho veľa nehrala, takže sme to chceli využiť,“ uviedol Endrasis. „Myslím si, že sme hrali dobre, dali sme dva góly, a to stačilo na víťazstvo v zápase.“

Lotyšsko zvíťazilo nad Kanadou po prvýkrát v 12 majstrovských zápasoch, čo prinieslo Kanaďanom prvý po sebe idúci úvodný zápas na podujatí.

„Bolo to sklamanie,“ vyhlásil kanadský útočník Connor Brown. „Mali sme veľa šancí na skórovanie, ale do siete sme nedostali dostatok tiel. Boli sme tu pred dvoma dňami a stále sa stretávame, linky sa stále vzájomne triedia. Bude to v poriadku. Poďme dajte to za seba, poučte sa z toho, zlepšujte sa. „Je veľa kriviek učenia sa. V tretej tretine sme hrali oveľa lepšie a začali sme chápať, ako vytvoriť útok o niečo viac.“

Kevlinx hrá za Columbus Blue Jackets v NHL. Comber vystúpil v Kanade 15krát.

Kanada bude v nedeľu čeliť Spojeným štátom. USA otvoria sobotňajší zápas druhej skupiny proti Fínsku.

V ostatnom piatkovom zápase druhej skupiny Marcel Neubels skóroval dvakrát, keď pomohol Nemecku poraziť Taliansko 9: 4.

V skupine A skóroval Michail Grigorenko 19 sekúnd pred koncom zápasu, aby Rusko zvíťazilo nad Českom 4: 3 a Christian Busbecil skóroval dvakrát pri víťazstve Slovenska nad Bieloruskom 5: 2.