Hayden Wilde bol porazený olympijským víťazom v prvých pretekoch od Hier Commonwealthu

Novozélanďan Hayden Wilde skončil druhý po podaní 10 sekúnd od penalty, keď Angličan Alex Yee zvíťazil v individuálnom triatlone mužov na hrách Commonwealthu 2022 v Birminghame.

Andrew Koringa/Fotošport

Hayden Wilde nedokázal prekonať nedávnu chorobu a olympijský víťaz vo svojich prvých pretekoch od zisku striebra na Hrách Commonwealthu.

Napriek tomu, že sa nakazil virózou minulý týždeň, Novozélanďan sa tento víkend stále zúčastňuje triatlonového podujatia tímu Collins Cup na Slovensku.

Dvojka na dvojhre mužov v Birminghame sa však minulý mesiac za kontroverzných okolností nevyrovnala úsiliu Nóra Christiana Blumenfeldta na dlhšiu vzdialenosť.

Wilde ako reprezentant medzinárodného tímu pretekal proti Team Blumenfelt (Tím USA) a Ben Canute (Team Europe) na podujatí, ktoré obsahovalo tri preteky 12 tímov (šesť mužov a šesť žien) na 2 km plávanie, 80 km bicykel a 18 koľko.

Čítaj viac:
* Hodnotenie výkonnosti novozélandského športu na Hrách Commonwealthu 2022
Šance Haydena Wildea na účasť na zlatom z hier Commonwealthu v triatlone môžu byť mizivé
*“Nebuď neslušný“: Zlaté oči Hayden Wilde Paris sa hodia k striebru a bronzu

Wilde, ktorý vyšiel z krátkeho programu trate a brzdil ho nedávna choroba, nemohol zostať s olympijským majstrom sveta a Ironmanom, ktorý odišiel v druhej polovici cyklistickej etapy a vyhral o viac ako osem minút nad Wildem za 3: 09.19.

Wilde neskôr na svojom instagramovom účte napísal: „Minulý týždeň som bol v naozaj zlom stave s vírusom, ktorý som zachytil, a bol som veľmi blízko k tomu, aby som tento vírus vytiahol.“

„Ale športovec v mojom vnútri si túto príležitosť nenechá ujsť. Bol som spájaný, ale s veľmi talentovanými športovcami.“

„Keď pretekáte s týmito chlapcami, nemôžete si ani vziať 1% zľavu za deň. Pravdou bolo, že som sa nezotavil, nemal som čas, ktorý som chcel, v čase, keď som chcel vyskúšať motorku, ktorá vedie.“ do týchto pretekov. V mojom srdci som pretekár.“ Takže viem, že v daný deň dám vždy všetko a najmä pre medzinárodný tím.“

READ  Štadióny Langley a Delta ohlásené pre U-17 World Hockey Challenge - Surrey Now Leader

1 novinka

Hayden Wilde si dal extra pozor, keď si zložil prilbu v zmiešanej tímovej štafete po jeho údajnej nehode zo začiatku tohto týždňa – ale pri tom odoslal správu.

Blumenfelt vyhral minulý rok zlato v mužskom triatlone na olympijských hrách v Tokiu, pričom Wilde obsadil bronz za Nórom a Britom Alexom Yeem.

Tím Európy vyhral Collins Cup s 53 bodmi, 15 bodov pred medzinárodným tímom.

Wilde stále čaká na výsledok svojho odvolania proti jeho časovému trestu na úvodnom medailovom podujatí Hier Commonwealthu 2022 v Birminghame.

Novozélanďan dostal 10-sekundovú penalizáciu za to, že si pri prechode medzi bicyklom a bežeckými nohami zložil prilbu príliš skoro.

Wilde dúfa, že spolu s víťazom pretekov Yi získa domov zlatú medailu.