Fínsko odskočilo solídnym víťazstvom nad Slovenskom na majstrovstvách sveta juniorov

Oliver Kapanen a Joachim Kimmel skórovali a pridali ďalšiu asistenciu, keď Fínsko zdolalo Slovensko 5:2 v utorok na MS juniorov v hokeji.

V druhom polčase vo Fínsku skóroval tromi gólmi aj Jani Niman. Rozlúštili to aj Sami Paivarinta a Brad Lambert.

Brankár Jani Lambienen predviedol 22 zákrokov v deň, keď Fínsko (1-0-1) prehralo úžasným rozhodnutím 3-2 v predĺžení a zaostávalo za Švajčiarskom.

V prvom zápase Slovenska na turnaji skóroval v prvej a tretej tretine Petr Rybsek. Pri oboch góloch asistoval Maxim Sterbak.

Za Slovensko začal v sieti Patrick Andrešek, ktorý zastavil 11 z 15 striel v čase 33:56. Mate Marinov premenil 7 z 8 striel na uvoľnenie.

Neskôr v utorok sa Lotyšsko v Monctone stretlo so Švajčiarskom a Česko sa v Halifaxe vo finálovom zápase dňa stretlo s Rakúskom.

Kanada po otvorení turnaja v pondelok prehrou s Českom 5:2 chýbala.

Po jednej tretine nerozhodný stav 1:1, Kimmelova strela zo vzdialenejšej hranice kruhu na vhadzovanie 3:34 v druhej tretine viedla Fínsko k trojgólovému náskoku.

Kapanen strelil konečný víťazný gól o niečo viac ako štyri minúty neskôr, keď sekol do slovenskej siete, nakorčuľoval za bránku a zakrútil hlavou na 3:1.

K tomuto náskoku sa pridal Nyman v čase 13:56 s. Jeho prízemná strela z takmer identického bodu ako gól Kimmela upravila na 4:1 a poslala Andreška mimo siete.

Švédsko zatvára Nemecko

Karl Lindbom zastavil všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko porazilo Nemecko a predĺžilo sériu odstávok škandinávskeho národa na dva zápasy.

Adam Engstrom strelil jediný gól zápasu v posledných sekundách prvej tretiny, keď si Švédsko (2-0-0) upevnilo prvé miesto v skupine A.

READ  "Šport lásky": Ping Pong, veľký ekvalizér

Nikita Kwab zblokoval 43 striel do siete pre Nemecko (0-1-0).

Švajčiari zdolali Lotyšsko neskorým gólom

Švajčiarsko skórovalo, keď do konca normálneho hracieho času zostávali necelé dve minúty, potom v penaltovom rozstrele zdolalo Lotyšsko 2:1 a dobojovalo k tesnému víťazstvu 3:2.

Za Švajčiarsko dvakrát skórovali Robin Lewis a Rodwin Dionisio, za Lotyšsko odpovedali Darles Ducours a Dans Lokelis, ktorí zdolali Lotyšsko 30:18.

Švajčiarsko má na konte dve výhry, ktoré otvorilo víťazstvom 3:2 po predĺžení nad Fínskom. Lotyšsko remizovalo 0:2 po prehre 5:2 so Spojenými štátmi v pondelňajšom úvodnom zápase.