Festivaly: Festival Anča 2021 oznamuje oficiálny výber

Žilina: Na 14. ročník bolo prihlásených celkovo 1 244 filmov zo 67 krajín Medzinárodný festival animácie Anča 2021, ktorá sa uskutoční od 1. do 4. júla 2021 v iline. Na štyroch súťažných sekciách a deviatich nesúťažných sekciách festivalu sa predstavia filmy slávnych režisérov i začiatočníkov z celého sveta.

Súčasťou ročného programu festivalu sú medzinárodné súťaže krátkych animovaných filmov a hudobných videí, ako aj špeciálne sekcie tematických a zameraných filmov. Nová špeciálna sekcia vytvorená špeciálne pre tohtoročné vydanie sa volá Vytvorené v pleťovej maske Ide o nadviazanie na Galériu ilustrácií Domased, ktorá bola súčasťou minuloročného programu a nadväzuje na skúsenosti umelcov zo života počas pandémie.

štrnásty Medzinárodný festival animácie Anča 2021 poháňané Audiovizuálny slovenský fond A Fond LITA. Študentské fórum Fest Anča získalo podporu z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Štipendiá EHP a Nórska.

Hlavná medzinárodná súťaž:

Nie je (Rusko)
Réžia: Alexej Sukhov

Dúfame, že sa nemusíte vracať (Poľsko)
Réžia Anastasia Nomenko

Polka Dot Boy (Francúzsko)
Réžia: Sarina Nihi

5 minút starší / 5 minút starší (Poľsko)
Réžia: Sarah Szymanska

Usmievajte sa cukety (Francúzsko)
Réžia: Lucas Insart

Vzácny / drahý (Francúzsko)
Réžia: Paul Maas

rakva (Francúzsko)
Réžia: Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang, Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon a Théo Tran Ngoc

Zbohom Malý kváder! / Pá kis Panelom! (Maďarsko)
Réžia: Eva Bessis

Pani z medenej hory (Ruská federácia)
Režíroval Dmitrij Geller

ovocie (Kanada)
Réžia: Evan Lee

Symbióza (Francúzsko)
Réžia: Nadia Andrasev

Ustúpiť (Spojene kralovstvo)
Réžia: Simona Mihandzieva

KKUM (Kórejská republika)
Režíroval Kang Min Kim

Desať dvadsať tridsať štyridsať päťdesiat míľ denne (Belgicko)
Réžia: Matteo Juris

Super organický plast (Dánsko)
Réžia: Paul Bush

Nahnevané psy (Spojene kralovstvo)
Réžia: Sean Clark

Rýchly komín (Nemecko)
Režíroval Frederic Schuld

READ  Fortuna liga: FC Viktoria Plzeň - ŠK Slavia Praha 0: 1

Nočný autobus (Taiwan)
Režíroval Joe Hsieh

Môj zadok a ja / Ja i moja gruba dupa (Poľsko)
Réžia: Yelyzaveta Pysmak

Tiger a býk (Kórejská republika)
Réžia: Seunghee Kim

Ekvalizér / ELO (Portugalsko)
Diela režírované Alexandrou Ramirezovou (Xá)

Ak začnete panikať, stlačte toto tlačidlo (Spojene kralovstvo)
Réžia: Gabriel Boehmer

Transformácia (Spojene kralovstvo)
Réžia: Linea Havilland

Miesta (Slovensko)
Réžia: Andrea Gabagová

Jemné a biele (Spojený štát)
Réžia: Gina Kamensky

Chlapec ach chlapče (Spojene kralovstvo)
Réžia: Stephen Irwin

Nahý (Rusko)
Réžia: Kirill Khachaturov

Vetvičky (Izrael)
Režíroval Hades Al-Amgour

Rozdávanie tepla (Kanada)
Režíroval Thea Holats

duchovia (Kórejská republika)
Režíroval Ji Yeon Park

Dagged (Japonsko)
Režíroval Momo Takenoshita

Peregrine (Izrael)
Réžia: Daniela Shearer

ALTÖTTING (Nemecko)
Réžia: Andreas Haykady

Krab / Kharchang (Iránska islamská republika)
Režíroval Shiva Sadiq Asadi

Prázdna stránka (Spojené štáty americké)
Režíroval Jake Fried

Umelecké záležitosti (Spojene kralovstvo)
Joanna Quinn

Súťaž slovenských krátkych filmov:

Miesta (Slovensko)
Réžia: Andrea Gabagová

Prezident Lorragder – osud (Slovensko)
Réžia: Matig Mihaly

domov, sladký domov (Slovensko)
Réžia: David Umtumf

Nepozvaní hostia (Slovensko)
Režíroval Jacob Merris

Čisté tvary – lietanie / Čisté tvary – lietanie (Slovensko)
Réžia: Marianne Friedk

Labyrint spomienok (Slovensko)
Réžia: Anna Maria Medvica

Journey to the Moon 1969 / Siesta na Messiac 1969 (Slovensko)
Réžia: Samuel Serpak

bezpečný úkryt (Česká republika)
Réžia: Eva Matigovichova

Chlapčenské slzy (Slovensko)
Réžia: Zuzana Chiaková

Pekná žena (Slovensko)
Réžia: Flower Emma Group

Kožušina (Slovensko)
Réžia: Kristina Paganikova

Na kopci (Slovensko)
Réžia: Lukáš urica, Juraj Mäsiar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *