Dominantná tretia tretina dohnala Kanadu k víťazstvu 4:0 nad Slovenskom – International – U Sports

Kanada použila dominantný 3Výskum a vývoj Obdobie bez námahy, prestrieľajte Slovensko 20:3 a prekonajte Slovensko 3:0 v priebehu posledných 20 minút, aby ste vyhrali 4:0 a otvorili Svetové univerzitné hry FISU 2023 v stredu 11. januárar2023 v Postupime v New Yorku.

Madison Whelan sa o 17:08 prvej tretiny stala odpoveďou na budúcu vedomostnú otázku a stala sa prvým kanadským strelcom na Svetových univerzitných hrách v roku 2023. Útočník z Albertskej univerzity zachytil prihrávku Shaya Demala z SMU a prekonal slovenskú strážkyňu Adrianu Stovankovú. je to 1-0. Výsledok, ktorý by sa preniesol cez prvý.

Popredný strelec Waterloo, Shea Herfurt, bol obzvlášť silný pre Canadiens a vytvoril množstvo obratov hlboko na slovenskom území, ktoré viedli k skórovacím šanciam, zatiaľ čo Isabella Pozzi zo Saskatchewanu bola hviezdna vzadu a pomáhala Canadiens s jej stabilnou hrou.

V druhej tretine Canadiens pokračovali v skúšaní Stofankovej s množstvom veľkých šancí v okolí bránky. Hannah Tait z Guelphu sa odrazu dostal do klietky, ale puk preskočil hokejku a bol mimo dosahu. Slováci odviedli dobrú prácu s pukom do prechodu, no brankár NFA Candra Woodland bol na to. Po 40 minútach viedla Kanada na strely 18:8, no udržala si tesný náskok 1:0.

Trojica Herfurt-Céline Fraber-Maria Domenico pokračovala v rozmaznávaní Slovenska už v úvode tretej tretiny a za odvedenú prácu bude odmenená sedem minút po stretnutí. Carly Bosse nájde Oliviera z Waterloo Frappier v zhone a útočník Toronta urobí sladký ťah k jamke a porazí Stofankovú nízkou strelou a zdvojnásobí náskok Kanady.

„Normálne som na druhej strane ľadu proti týmto dvom, takže je pekné byť na rovnakej čiare,“ povedal Frapper. „Tvrdo sme pracovali na oslabení druhého tímu v oblasti, vytvorili sme si nejaké šance. Dnes večer sme to dokázali využiť.“

S Kanadou, ktorá dominovala vo veľkej časti hry a ubíjala súperku, pridali k svojmu náskoku 4:05, keď Demallová singla zamierila pod brvno hneď vedľa jamky a získala druhý bod v hre. Kanada sa tým však neskončila, keď o dve minúty prestrelila Audrey-Anne Villetteová a prekĺzla pod palubovku Stovankovej a upravila na 4:0.

READ  Bývalý tréner nadhadzovačov zvažuje šance Blue Jays počas Olds talku

Keď zazvonilo, Kendra Woodlandová a Camryn Dreverová sa spojili na 11 shutoutov a Kanaďanky sa zlepšili na 1:0 a začali Svetové univerzitné hry.

Kanada dostala produkciu zo všetkých štyroch línií otvárača ihriska, čo je sľubné znamenie pre trénera Grega Bowlesa a jeho tím.

„Všetky tieto dievčatá sú hráčmi najvyššej úrovne vo svojich tímoch doma,“ povedal Bowles. „Mať šancu rozvíjať svoju chémiu s vedomím, že majú šancu skutočne vyniknúť a skutočne zažiariť, je úžasné.“

Kanada hrá s Českom v sobotu 14. januárar v Postupime, New York.

„Je dobré postaviť sa na prvý zápas. Tešíme sa na ďalší zápas, ale toto víťazstvo oslavujeme,“ povedal Frappier. „Bolo to naozaj výnimočné zakaždým, keď ste si obliekli tričko, aby ste reprezentovali svoju krajinu.“ Dievčatá boli naozaj nadšené a myslím si, že odviedli naozaj dobrú prácu.“