Dnes v histórii športu – budúci týždeň

27. decembra

1953 – Detroit Lions zvíťazili nad Cleveland Browns 17:16 na šampionáte NFL. Bod navyše Doaka Walkera po prihrávke z 33 yardov je rozdiel.

1959 – Baltimore Colts porazili New York Giants 31:16 na šampionáte NFL. Tri góly z poľa od Pata Summeralla dávajú Giants po troch tretinách vedenie 9-7, ale defenzívny zákrok Baltimoru robí tri zákroky, ktoré vedú k skórovaniu.

1964 – Cleveland Browns sa po bezgólovom prvom polčase zlomil so 17 bodmi v tretej štvrtine a porazil Baltimore Colts 27:0 o titul NFL.

1974 – Junior Ohio State running back Archie Griffin vyhral Heisman Trophy.

1987 – Steve Largent zo Seattle Seahawks sa stal najlepším hráčom NFL v histórii, keď Seahawks prehrali s Kansas City 41:20. Šesť úlovkov Largenta mu dalo 752, čím prekonal 750 úlovkov Charlieho Joinera zo San Diega. Gael Sirens oznámil oznámenie hry na NBC a stal sa prvým hlásateľom hry v histórii NFL.

1999 – Joe Sakic zaznamenal svoj 1000. bod v kariére za asistenciu v druhej tretine, čím pomohol Colorado Avalanche k víťazstvu 5:1 nad St. Louis Blues.

2000 – Mario Lemieux zaznamenal pozoruhodný návrat z 3 a polročného odchodu do dôchodku, keď strelil gól a asistoval na ďalšie dva góly – jeden pri svojej prvej prihrávke pri prvom obrate, nie menej – keď Pittsburgh Penguins porazili Toronto Maple Leafs 5:0.

2005 – Rudy Carpenter prešiel na 467 yardov a štyri touchdowny, keď Arizona State zasiahol Rutgers divokým víťazstvom 45:40 v Insight Bowl. Tímy sa kombinujú na 1 210 yardov, čo je rekord pre akúkoľvek bowlingovú hru.

2008 – Pat White, najproduktívnejší rozohrávač v histórii univerzitného futbalu, mal najlepšiu rozohrávku svojej kariéry a priviedol Západnú Virgíniu k víťazstvu 31:30 nad Severnou Karolínou v Minikee Bowl. Senior je už tretí rok po sebe zvolený za MVP v pohári a v zápasoch po sezóne končí 4:0, ako prvý rozohrávač.

2010 – Niklas Kronwall strelil víťazný gól zápasu so zostávajúcimi 1:18 po predĺžení a Chris Osgood zastavil 46 striel v sezónne vysokom víťazstve Detroitu Red Wings 4:3 nad Colorado Avalanche a stal sa desiatym brankárom v histórii NHL. 400 víťazstiev.

2015 – Carolina predvádzanie sezóny bez prehry sa skončilo, keď dramatický 70-yardový touchdown Julia Jonesa priviedol Atlanta Falcons k víťazstvu 20:13 nad Camom Newtonom a Panthers 14:1.

2015 – Kansas City porazil Cleveland 17:13 a získal deviate víťazstvo v rade a získal miesto v play off, keď Pittsburgh prehral s Baltimorem. Chiefs a 1986 Jets sú jedinými tímami v histórii NFL s deviatimi víťaznými a piatimi víťaznými sériami v tej istej sezóne.

2017 – Raheem Sterling strelil gól Manchestru City v St James‘ Parku 1:0 nad Newcastlom United; EPL rekord 18. víťazstvo v rade; Séria sa skončila remízou 0:0 na ihrisku Crystal Palace 12/31

READ  Informácie o medzinárodnom vysielaní USFL: Ako sa pozerať mimo USA

___

28. decembra

1944 – Maurice Richard zaznamenal päť gólov a tri asistencie, keď Montreal Canadiens porazili Detroit Red Wings 9:1.

1947 – Chicago Cardinals po 70-yardových touchdownových behoch Elmera Angsmana a 44-yardových a 75-yardových touchdownových behoch porazili Philadelphia Eagles 28:21 o titul NFL na zamrznutom ihrisku Comiskey Park.

1952 – 67-yardový touchdown Doaka Walkera v tretej štvrtine viedol Detroit Lions k víťazstvu 17-7 nad Cleveland Browns v NFL Championship.

1954 – Tony Trabert a Vic Seixas zabezpečili víťazstvo Spojených štátov 3:2 nad Austráliou v Davisovom pohári.

1958 – Baltimore Colts porazili New York Giants 23:17 po predĺžení a vyhrali NFL Championship na Yankee Stadium. Rozohrávač Colts Johnny Unitas prekonal Colts 80 yardov v 13 hrách, z ktorých posledným bol 1-yardový úlovok Alana Ameche o 8:15 predĺženia pri náhlej smrti. Hra podľa pravidiel sa končí 17-17, keď Steve Mehra z Baltimoru kopne 20-yardový kôš z poľa, pričom do konca zápasu zostáva 20 sekúnd. Táto hra je všeobecne známa ako „najlepšia hra, aká sa kedy hrala“. Pri sledovaní národných televíznych divákov sa verí, že táto hra urobila z NFL konkurenta baseballu ako národnej zábavy.

1968 – Arthur Ashe priviedol Spojené štáty k prvému titulu v Davisovom pohári od roku 1963 víťazstvom 4:1 nad Austráliou.

1975 – Dallas Cowboys porazili Minnesota Vikings 17:14 po zúfalej prihrávke Rogera Staubacha z 50 yardov na Drew Pearson v poslednej minúte zápasu NFC Playoff. Staubach sa spojil s Pearsonom po pravej postrannej čiare s 24 sekundami zostávajúcimi po tom, čo Cowboys skončili na druhom mieste a desiatimi bez zostávajúcich timeoutov. Staubach neskôr novinárom povedal, že spadol do hry, zavrel oči a povedal Zdravas Mária. Zrodil sa výraz „Zdravas Mária“.

1988 – Divízia II Aljaška-Anchorage, 20 bodov za Michaelom Johnsonom, sa postarala o najväčší rozruch vysokoškolskej basketbalovej sezóny, keď v úvodnom kole turnaja Utah Classic porazila #2 Michigan 70:66.

2000 – Robbie Portaltatin sa stal štvrtým bowlingom v sérii 900 podľa amerického Bowling Congress. Portalatin, 28-ročný pracovník spoločnosti na výrobu automobilových súčiastok, dosiahol tento čin na Airport Lanes v Jackson, MI.

2003 – Jamal Lewis sa stal piatym hráčom v histórii NFL, ktorý za sezónu zabehol 2000 yardov. Získal 114 yardov na 27 prenosov pri víťazstve Baltimoru 13:10 v predĺžení proti Pittsburghu a rok zakončil s 2 066 yardmi – druhý najvyšší v histórii NFL.

2003 – Ladenian Tomlinson zo San Diega sa ponáhľal za kariérnym maximom 243 yardov a dvoma touchdownmi pri výhre 21:14 nad Oaklandom. Tomlinson sa tiež stal prvým quarterbackom v histórii NFL, ktorý chytil 100 zápasov.

READ  Lietajúce auto absolvuje prvé 35-minútové medzimestské letové testy na Slovensku

2008 – Detroit Lions prehrali s Green Bay Packers 31:21, čím sa stali prvým tímom, ktorý počas 16-zápasovej sezóny nezvíťazil.

2008 – New England Patriots sa stali prvým tímom NFL s bilanciou 11-5, ktorý vynechal play-off od Denveru v roku 1985 a prvým odkedy sa NFL rozšírila na šesť tímov v play-off na konferenciu v roku 1990.

2008 – Cleveland Browns prehrali s Pittsburghom 31:0, čím vytvorili rekord NFL, keď nedokázali skórovať touchdown v šiestich zápasoch po sebe.

2015 – Keenan Reynolds ukončil svoju vysokoškolskú kariéru v námorníctve úžasným spôsobom, keď sa uchádzal o tri pristátia a hodil o ďalší, aby vo Military Bowle viedol Midshipmen cez Pittsburgh 44:28. Navy (11-2) zaznamenáva rekord v počte víťazstiev v jednej sezóne a Reynolds skončil ako líder kariéry NCAA s 88 pristátiami a 530 bodmi. Jeho 4 559 yardov spěchanie je najviac od quarterbacka v histórii NCAA.

2018 – Šampiónka UFC v ťažkej váhe Amanda Nunes z Brazílie postupuje v ťažkej a dominantnej perovej váhe pred KOs Cris „Cyborg“ Justino už po 51 sekundách od úvodného kola vo Forum, Inglewood, CA; Prvá žena, ktorá vyhrala tituly UFC vo viacerých váhových kategóriách

___

29. decembra

1926 – Merlin Phillips z Montrealu Maroons strelil päť sekúnd v zápase v Chicagu a vytvoril rekord NHL v najrýchlejšom góle od začiatku zápasu. Blackhawks vyhrali zápas po predĺžení 5:4. Zápasiť sa bude trikrát.

1934 – Prvý vysokoškolský basketbalový doubleheader sa hrá v Madison Square Garden v New Yorku. NYU porazila Notre Dame 25:18 a zdolala Westminster St. John’s 37:33.

1957 – Tobin Root prihral na štyri touchdowny a zaznamenal ďalší touchdown, aby zabezpečil Detroit Lions víťazstvo 59:14 nad Cleveland Browns v zápase majstrovstiev NFL.

1961 – Wilt Chamberlain z Philadelphia Warriors získal 60 bodov proti Los Angeles Lakers v Hershey v Pensylvánii, v budúcom dejisku jeho 100-bodového zápasu.

1963 – Chuck McKinley a Dennis Ralston zabezpečili víťazstvu Spojených štátov 3:2 nad Austráliou o titul v Davisovom pohári.

1968 – Baltimore Colts vyradili Browns 34:0 a vyhrali šampionát NFL na Cleveland Municipal Stadium.

1968 – New York Jets zvíťazili nad Oakland Raiders 27:23 v zápase majstrovstiev NFL.

1979 – Safety Vernon Perry chytil rekord v zápase NFL so štyrmi zákrokmi a priviedol Houston Oilers k víťazstvu 17:14 nad San Diego Chargers.

1982 – Jeremiah Castiel z Alabamy zachytil tri prihrávky, aby pomohol poraziť Illinois 21:15 v Liberty Bowl a poslal hlavného trénera Paula „Bear“ Bryanta k víťazstvu. Bryant ukončil svoju trénerskú kariéru s bilanciou 323-85-17.

1984 – Wayne Gretzky z Edmontonu Oilers zaznamenal v 35. zápase sezóny svoj 100. bod za víťazstvo 6:3 nad Detroitom Red Wings.

READ  2022 olympijské hokejové uniformy pre každú krajinu - SportsLogos.Net News

2006 – Texas Tech obmedzil Minnesotu na 31-bodový náskok v treťom štvrťroku, potom sa odrazil na ohromujúce víťazstvo v predĺžení 44:41 v Insight Bowl, najväčší návrat v histórii divízie I-A. Predchádzajúci rekord v návrate lopty bol 30 bodov, ktorý stanovil Marshall proti Východnej Karolíne v roku 2001 v GMAC Bowle.

2007 – New England Patriots dokončili perfektnú pravidelnú sezónu a skončili s impozantnou bilanciou 16-0 po vzrušujúcom víťazstve 38-35 nad New York Giants. New England je prvým tímom NFL od roku 1972, ktorý vyhral každý zápas podľa plánu, a to iba 14-0.

2011 – Baylor dosiahol ohromujúce víťazstvo nad Alamo Bowl v historicky najvyššie skórovanom bowlingovom zápase, keď porazil Washington 67:56 v najdivokejšom rozstrele tejto bowlingovej sezóny. Víťaz Heisman Trophy Robert Griffin III nie je úžasný, ale Terrance Ganaway sa ponáhľa na 200 yardov a päť touchdownov. Predchádzajúci rekord regulačnej hry bol 102 bodov v roku 2001 GMAC Bowl medzi Marshallom a Východnou Karolínou. Táto hra prešla do dvojnásobného predĺženia a skončila s celkovým počtom 125 bodov, čo je stále celkový rekord turnaja.

2012 – Druhý Connecticut hral tentoraz spoilerom a vytrhol si domáci Stanford z 82 zápasov bez prehry s prekvapivo ľahkou porážkou 61:35. Boli to Huskies, ktorí videli, ako sa ich 90-zápasová víťazná séria NCAA skončila v Maples Pavilion prehrou 71:59 pred dvoma rokmi, zhruba do 30. decembra. Stanford prehral v Maples Pavilion prvýkrát od marca 2007.

2013 – Peyton Manning hral 25 za 28 na 266 yardov a štyri touchdowny, kým prežil druhú polovicu výhry Denveru nad Oaklandom 34:14. Sezónu ukončil s rekordmi NFL 5 477 yardov a 55 touchdown passmi.

2014 – Dorastenka Michaela Shifrin sa stala v rakúskom Kuehtai najúspešnejšou americkou slalomárkou. Táto 19-ročná pretekárka si pripísala desiate víťazstvo v slalome, čím prekonala rekordy Tamary McKinneyovej a na strane mužov Phila Mahera z 80. rokov, ktorí majú na konte deväť víťazstiev v technicky najnáročnejších lyžiarskych pretekoch.

2016 – Olympijská víťazka v slalome Mikaela Shiffrinová využila ohromujúcu finálovú jazdu na víťazstvo v nočných pretekoch o tretie víťazstvo vo Svetovom pohári za tri dni. Shiffrinová viedla s náskokom 0,33 sekundy a do posledného medzičasu pred šprintom vyhrala preteky o 0,64 sekundy pred Veronikou Velez Zozulovou zo Slovenska. Po víťazstve v dvoch pretekoch v obrovskom slalome v predchádzajúcich dňoch Shiffrinová pokračovala vo svojej dominancii v slalome a pripísala si svoje 23. víťazstvo v kariére.

2020 – Milwaukee Bucks prekonali rekord NBA v počte 3 bodov, ktoré jeden tím zaznamenal v jednom zápase, pričom 29 pri dominantnom víťazstve 144:97 nad Heat v Miami