Davis Bertans predstavuje bodovacie zobrazenie na uľahčenie náskoku Lotyšska pred Slovenskom / Správy

Davis Bertans získal 23 bodov a doviedol Lotyšsko (5:1) k ľahkému víťazstvu nad Slovenskom (0:6). 93-60 (26-10, 25-13, 19-23, 14-23), aby skončili na prvom mieste v skupine A.

Bertans ukončil zápas s 23 bodmi pri streľbe 7 na 12, získal 4 doskoky, 3 asistencie a 2 ukradnuté body za 21 minút na pôsobivé hodnotenie 27.

Zápas nebol nikdy tesný, pretože Lotyšsko sa v prvej štvrtine dostalo do vedenia (20-10) a už sa nikdy nepozrelo späť. Po tom, čo markíz Steinbergs tečoval strelu Martina Bachchana, dohrávalo hosťujúci tím prvých desať minút zápasu so 16-bodovým náskokom (26:10).

Príbeh bol rovnaký aj v druhej štvrtine, keď Lotyšsko tvrdšie tlačilo a Slovensko nedokázalo odpovedať. Zápas pokračoval na jednej strane a Lotyšsko odchádzalo do šatní s 28-bodovým náskokom v prvom polčase.

Druhý polčas bol už len formalitou a Lotyšsko sa bez problémov umiestnilo na prvom mieste v prvej skupine.

Okrem Bertansa zaznamenal Andrejs Grazulis 19 bodov za impozantných 9:11 a zároveň nazbieral 5 doskokov, 3 asistencie a 4 zisky za 29 PRA. Tomáš Pavelka bol najlepším strelcom slovenskej reprezentácie s 11 bodmi, 7 doskokmi a 3 blokmi za 21 PIR.

Slovensko: Tomáš Pavelka 11 (5/5 2PT, 7 REB, 3 BLK).

Lotyšsko: Davis Bertans 23 (2/4 2PT, 5/8 3PT, 4/4 FT, 4 REB, 3 AST, 27 PIR), Andrejs Grazulis 19 (9/10 2PT, 5 REB, 3 AST, 4 STL, 29 PIR), Klavs Cavars 12 (6/12 2PT, 15 REB, 21 PIR).

READ  Platy učiteľov: ktoré krajiny platia najviac a najmenej v Európe?