Dallas Stars postúpi do finále Západnej konferencie víťazstvom 2:1 nad Seattlom

V sérii, kde kombinované skóre dosahovalo v prvých šiestich stretnutiach priemerne viac ako 8 gólov na zápas, to bol napätý zápas s nízkym skóre, ktorý vyriešil záležitosti v zápase 7 23-strelmi pri výhre 2:1 nad Seattle Kraken. Výhrou postúpili Dallas Stars do finále Západnej konferencie proti Vegas Golden Knights.

Philip Grubauer zastavil 26 z 28 a jeho spoluhráči pred nimi zastavili 21 striel, keď tam Seattle visel až do trpkého konca. Prehrou končí beh pre tím druhého ročníka, v ktorom vyradili obhajcu Stanley Cupu Colorado a potom dotiahli Stars na maximum.

Po bezgólovej prvej tretine, ktorá sa naklonila prevažne v prospech Dallasu, sa Stars konečne presadili v druhej tretine, keď preveril klin Isa Lendla z vlastného územia v blízkosti Seattle’s Blueline. Jamiemu Oleksiakovi sa podarilo dostať svoju hokejku, no tá bola nahnutá a rútiaci sa Rob Hintz ju chytil za vetvičku a sám priblížil a čisto prekonal Phillipa Grubauera.

Dallas ubránil tento náskok v tretej tretine uzavretím územia nikoho a nepovolil Seattle City vôbec nič (iba 15 šancí na skórovanie počas celého zápasu). Do konca zápasu zostávalo menej ako 10 minút a Kraken začal trochu tlačiť do útoku a prinútil Oettingera pracovať tvrdšie, ale potom Wyatt-Johnston odpálil loptu a následne volejom bekhendom na krátkej strane zahral pod brvno. masívny cieľ.

S prázdnou bránkou Oliver Bjorkstrand konečne našiel zadnú časť siete proti Oettingerovi, aby poprel vypnutie a znížil manko na jednu so zostávajúcimi 17,6 sekundami. Napriek emotívnemu finále pre svojich fanúšikov skončili Superstars víťazne. Vegas a Dallas budú od piatku vo finále Západnej konferencie.

Kompletný rozvrh:

Blesk / Správy NHL

SWOT-otáčanie skrutiek [Raw Charge]

Pred mimosezónou sa pozrieme na niektoré silné a slabé stránky Lightning.

READ  59. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Chicagu oznamuje víťazov cien | Festivaly a ocenenia

Ekonomická správa Water Street Tampa je 520 miliónov dolárov [Tampa Bay Times]

Nie sú to úplne hokejové novinky, ale keďže Jeff Vinik je investor, ovplyvňuje to Lightning.

Dubas hovorí, že toronto alebo nikde [Pension Plan Puppets]

Včera bol deň výjazdového rozhovoru v Toronte a Kyle Dubas hovoril o svojej budúcnosti na poste generálneho manažéra. Bolo to v podstate pokrčenie plecami. Rozptýlil fámy o odchode do iného klubu (kašeľ, Pittsburgh, kašeľ) tým, že navrhol, že sa vráti do Toronta alebo si dá pauzu. To všetko sa samozrejme môže zmeniť.

Pred piatimi rokmi hra 3 [Japers‘ Rink]

Naši priatelia na okruhu Japers znovu prežívajú svoj zápas o Stanley Cup 2018 uprostred finále Východnej konferencie proti Lightning. Upozornenie na spojler – v tomto vyhrávajú skrutky.

Čoskoro sa rozhodne o budúcnosti Senators, Kojota [Front Office Sports]

Konečné ponuky pre Ottawu Senators boli splatné v pondelok na konci pracovného dňa a správy naznačujú, že šesť skupín súperí o nových vlastníkov Senátu a tri ponuky údajne presiahli 1 miliardu dolárov. Rozkošný.

READ  Maďarsko pridáva med a ďalšie produkty do zákazu dovozu Ukrajiny

Voliči Tempe dnes rozhodujú o osude kojotov [GOPHNX]

Craig Morgan načrtáva večné hľadanie Coyota za trvalým domovom v Arizone predtým, ako obyvatelia Tempe hlasujú o troch návrhoch navrhovanej arény a rekreačnej oblasti, ktoré rozhodnú o budúcnosti tímov.

IIHF majstrovstvá sveta mužov:

USA 3:2 nad Nemeckom

V tretej tretine to chcelo návrat, ale USA si udržali perfektnú bilanciu nažive, keď Shaun Farrell vyrovnal päť minút do tretiny a Matt Coronato sa dostal do vedenia po 10 minútach. Michael Esimont asistoval pri prvom góle USA Ronnieho Attarda.

Kanada 2:1 (SO) nad Slovenskom

Jake Neboers a Peter Siharik si vymenili góly z prvej tretiny, ale odtiaľ to bola ukážka brankára. Samuel Halavag zastavil 42 z 43 za Slovensko, zatiaľ čo Samuel Montembolt zastavil 23 z 24 za Kanadu. Jack Quinn bol víťazom rozstrelu v ôsmom kole a vyhral Kanadu.

Švédsko 2:1 (SO) nad Fínskom

Ďalšia blízka hra, ktorá si vyžaduje súťaž rozhodovacích schopností. Juho Lamiko vyrovnal na začiatku tretej tretiny, zatiaľ čo Emil Larme zastavil 24 z 25 striel Fínska. Lars Johansson predviedol 27 zákrokov za Švédsko a Lucas Raymond vyhral penaltový rozstrel.

Lotyšsko 4:3 (predĺženie) Česko

Oscars Patna sa stal víťazom predĺženia, pretože Lotyšsko rozrušilo český tím. Rudolph Balchers dostal pomoc.