Cristiano Ronaldo vedie Portugalsko na Euro 2024 vzrušujúcim víťazstvom | futbalové správy

Nové Dillí: Cristiano Ronaldo Ukázal svoje strelecké umenie, strelil dva góly Portugalsko Dosiahol vzrušujúce víťazstvo 3:2 nad… Slovensko V Porte, aby potvrdili svoje miesto v Euro 2024. Toto víťazstvo bolo siedmym víťazstvom Portugalska v rade v skupine 10, nazbieralo 21 bodov a zabezpečilo si umiestnenie v prvej dvojke.
Osembodové Slovensko skončilo po remíze 1:1 s Islandom druhé, dva body za Luxemburskom.
Aj Portugalsko sa čoskoro dostalo do vedenia Ramos Ten si v ôsmej minúte vyskočil na center Bruna Fernandesa, ktorý hlavou prekonal brankára Slovenska. Martin Dúbravka. Bol to pre Ramosa siedmy gól len v deviatich zápasoch a šiesta asistencia Fernandesa v sezóne. V 26. minúte Fernandes takmer zdvojnásobil vedenie, no Dúbravka nádhernú strelu jednou rukou zblokoval.

V 29. minúte videoasistent rozhodcu potvrdil hádzanárske rozhodnutie proti Denis FavreauRonaldo nastúpil na pokutový kop a strelil svoj 124. gól s Portugalskom na rovnakom mieste, kde strelil svoj prvý reprezentačný gól na ME 2004 proti Grécku.
Slovensko sa vrátilo gólom v 69. minúte Dávid HankoStrela portugalského tímu zasiahla pätu kopačky Antonia Silvu a dostala sa do dolného rohu, čím zaznamenala prvý inkasovaný gól v kvalifikácii. O tri minúty neskôr Ronaldo prinavrátil dvojgólovú prevahu, keď využil ďalší nádherný center Fernandesa a strelil svoj 125. reprezentačný gól.
Desať minút pred koncom Slovensko znížilo Stanislav Lobotka Strelu spoza šestnástky vyrazil do horného rohu. Portugalsko malo šance na vyrovnanie neskoro, no Dúbravkovu nádhernú strelu zblokoval Diogo Jota. Portugalsko však urobilo dosť na to, aby si zabezpečilo postup na európsky šampionát.