BWF World Championship: Sindhu porazil Chochuwong a vo štvrťfinále čelil Tai Tzu

Obhajkyňa titulu PV Sindhu vstúpila do štvrťfinále dvojhry žien na majstrovstvách sveta BWF priamym zápasovým víťazstvom nad Thajčankou Pornpawee Chochuwong.

Indka, 7. svetová priečka, porazila svoju thajskú súperku a v 48-minútovom semifinálovom zápase sa umiestnila po troch miestach 21:14 21:18.

Týmto víťazstvom Sindhuová, nasadená ako šiesta v turnaji, predĺžila svoj rekord v súboji s Chuchwongom 5-3.

Sindhu tiež oplatila svoju dvojnásobnú prehru s Chochuwongom v tejto sezóne – skupinový zápas z finále BWF World Tour zo začiatku tohto mesiaca a All England Championship v marci.

Dvojnásobná olympijská medailistka a svetová jednotka Sindo sa vo štvrťfinále stretne s Tai Tzu-jingom z Číny Tchaj-pej, ktorá zdolala Kirsty Gilmore zo Škótska 21:10 19:21 21:11.

Sindhu čoskoro viedol 5-1, ale Chochuwong postúpil a znížil rozdiel na 5-4 a potom na 10-9. Ind odtiaľ postúpil, dosiahol 15-10 a potom 19-11, aby vyhral prvý zápas.

Druhý zápas bol už tesnejší, keďže Sind začali s vedením 3:0. Sindhu viedol 11-6 pri zmene strán a druhý polčas priniesol niekoľko dlhých výmen, pretože thajský hráč niektoré z nich vyhral.

Sindhu viedol 16-10, ale Chochuwong sa akosi vrátil a znížil rozdiel na 18-15 a potom na 19-18.

Sindh vyhral rozhodujúci bod po dlhom behu na 20:18 pred víťazstvom v druhom zápase a zápase.

Sinduová, ktorá vyhrala prvý zápas prvého kola, zdolala v utorok v 2. kole Slovenku Martinu Rebickú 21:7, 21:9.