Brentford 1:1 Aston Villa: Neskorý gól Douglasa Luiza dáva hosťom bodku po góle Ivana Toniho | futbalové správy

Reportáž zo zápasu a najdôležitejšie remízy Aston Villy s Brentfordom 1:1. V druhom polčase otvoril skóre Ivan Toney, ktorý vrátil center Bryana Mbeumu po faule Ashleyho Younga. Douglas Luiz strelil neskorý vyrovnávajúci gól a predĺžil Villovu sériu bez prehry na deväť zápasov

podľa Joe Shred @zamestnanec

18:43, Spojené kráľovstvo, sobota 22. apríla 2023

Douglas Luiz skóroval neskoro v Brentforde, aby zrušil úvodný gól Ivana Toniho a zachoval impozantný rekord Aston Villy bez prehry.

Villa neprehrala od 18. februára a po obnovení Unaiom Emerym sa posunula zo spodnej polovice Premier League do boja o európsku kvalifikáciu.

Brentfordov vlastný tlak na kontinentálny futbal bol stabilný počas päťzápasovej série prehier, ale zdá sa, že hostitelia sú pripravení oživiť tieto nádeje, keď Evan Toni fauloval Ashleyho Younga na vzdialenejšej žrdi.

Včely sa však s pribúdajúcimi minútami stiahli do pokutového územia jeho tímu a doplatili na to v 87. minúte, keď sa Douglas Luiz zmocnil voľnej lopty v pokutovom území, prestrelil Davida Raya a získal tak zaslúžený bod, vďaka čomu skončili na šiestom mieste. miesto, pričom ich hostitelia klesnú na desiate miesto.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Hodnotenie hráčov

Brentford: Raya (7), Heike (7), Pinnock (7), May (7), Henry (7), Jensen (7), Norgaard (6), Janellet (6), Mbiumu (7), Tony (7), Tienistá (6).

ponorky: Onyeka (6), Damsgaard (6), Wissa (6), Dasilva (neznámy)

Aston Villa: Martinez (7), Young (6), Konsa (7), Mings (6), Moreno (6), Dendoncker (6), Luiz (8), McGinn (7), Buendia (7), Ramsey (7), Watkins (6).

ponorky: Olsen (6), Traore (6), Chambers (6), Denny (6).

Hráč zápasu: Douglas Louise

Rozmnožené včely ľutujú premárnené príležitosti

obrázok:
Ivan Toney z Brentfordu premárni nevyužitú príležitosť

Priaznivcom Brentfordu by bolo odpustené, keby sa trochu obávali privítania Villy v západnom Londýne, vzhľadom na to, že ich forma vybledla presne v čase, keď návštevníci naplnili turbodúchadlo.

READ  Taiwan prisľúbil 3,8 milióna dolárov na pomoc vojnou zničenej Ukrajine

Bees získali dva body z posledných piatich zápasov v porovnaní s 15, ale ich súperi vo forme ich nedokázali poraziť počas prvého polčasu.

Novinky z tímu

• Brentford urobil jednu zmenu od porážky na Wolves, keď Vitaly Janellet nahradil Josha Dasilvu.
  • Aston Villa zostala po výhre nad Newcastlom nezmenená, pričom Ollie Watkins viedol vo svojom bývalom klube.

Villa bol blízko k otvoreniu skóre, keď strelu Emiliana Buendiu vyrazil Raya z hranice šestnástky, ale Bryan Mbeumo vyskúšal Emiliana Martineza po šikovnej šikovnosti v priestore hostí.

Matthias Jensen tvrdo zasiahol po faule Leandera Dendonckera a Martinezovi sa podarilo z tesnej blízkosti zasiahnuť Toniho, no brankár Villy musel v prvom polčase ochorieť.

Zdalo sa, že tento zásah porazil Villu, ktorý bol väčšinu druhého polčasu na zadnej nohe a mal zaostávať, keď náhradný brankár Robin Olsen vrazil loptu do nohy Kevinovi Schademu, no útočník Brentfordu narazil do boku. sieť na jeho úvod. s otvorenou bránkou.

Mbeumu sa potom dostal do dobrej šance, ale o pár minút neskôr sa vynahradil, keď Tonyho zdvihol jemným centrom sprava a ponechal útočníkovi jednoduchú úlohu odvrátiť loptu okolo Olsena, keď Young nechal loptu prejsť cez svoje telo.

Gól napokon prebral Villu zo spánku a mohli byť vyrovnané, keď sa Jacob Ramsey dostal do fantastickej šance nad brvno, aj keď Frank Onyeka mal zabezpečiť body pre Brentford, keď ho pretiahol len pár metrov po tom, čo Tyrone Mings zle posúdil prihrávku. príležitostné.

Namiesto toho to bol Villa, kto ukradol bod, keď Luiz vystrelil neskoro, a stredopoliar mohol skórovať pôsobivú sekundu v čase zranenia, len aby videl, ako jeho 35-yardové úsilie preletelo široko do horného rohu.

Tony vyradí Watkinsa v Battle of England’s Hope

obrázok:
Evan Toney pokračoval vo svojej pôsobivej forme, zatiaľ čo Ollie Watkins vytiahol nulu

Stretnutie Brentforda s Villom nebolo len stretnutím dvoch európskych favoritov, bola to aj príležitosť pre dvoch anglických kandidátov na dres číslo 9, aby si zahrali proti sebe.

READ  Futsalové zápasy a výsledky Európskeho pohára národov 2022 | EURO futsal

Toney bol útočníkom, ktorého Gareth Southgate minulý mesiac poveril úlohou podporovať Harryho Kanea, ale Watkins sa určite vrhol do myšlienok anglického manažéra po tom, čo strelil 11 gólov v posledných 12 vystúpeniach.

Tento rekord však zasadil ranu po jeho návrate do svojho bývalého klubu, pretože Brentford umlčal Watkinsa počas frustrujúceho popoludnia pre útočníka, ktorý za Anglicko nehral od víťazstva pred 13 mesiacmi v siedmom drese.

Watkins má v tejto sezóne Premier League v priemere 30,42 dotykov za 90 minút, ale Brentford ho obmedzil na 24, pričom jeho očakávaný celkový počet gólov 0,36 je tiež nižší ako jeho priemer 0,47.

Ešte viac frustrujúce pre Watkinsa je fakt, že Tony strelil svoj 19. gól v Premier League v sezóne – o päť viac ako útočník Villy a len štyri za Kaneom.

Pred ďalšími medzinárodnými zápasmi v júni majú diváci dostatok času, aby si v Anglicku zmerali sily, ale Tony bude mať pocit, že prekonal súpera Watkinsa v západnom Londýne.

Emery priznáva podpriemerný výkon

obrázok:
Unai Emery povedal, že Villa by mal byť „šťastný“ s jedným bodom

Emery priznal, že Villa dostal v Brentforde viac, ako si zaslúžil, a povedal: „Zvyčajne analyzujem zápas a snažím sa sústrediť na spôsob, akým hráme. Dnes sme nehrali dobre, ale je to veľmi dobrý bod.“

„Sú veľmi kvalifikovaní, prehrali tu len dva zápasy a pred zápasom som vedel, že vyhrať tu bude veľmi ťažké.

„Nakoniec je nerozhodný výsledok po tom, čo strelili prvý gól, ťažší. Samozrejme, nie sme spokojní s tým, ako sme hrali, ale musíme byť spokojní s dôležitým bodom.“

READ  Výsledky Australian Open 2023: Emma Raducanová prehrala s Coco Gauffovou, vyhral Cameron Norrie

Tím Thomasa Franka skóroval iba raz z očakávaného celkového počtu 2,75 a manažér povedal: „Musíme byť tvrdší?

„Super, cool časť mňa sa pozerá na predstavenie a myslí si, že je blízko k plnému výkonu, až na letmý pohľad.

„Dávajú nám polovičnú šancu vonku proti tímu, každý ich chváli, že sú takí skvelí. Ak vediete iba 1:0, môže sa to stať.“

„Cítim viac s hráčmi, dali do toho neskutočné úsilie.“

Štatistiky Opta: Fila si užíva výlety do hlavného mesta pod mojím velením

• Aston Villa získala osem bodov zo štyroch zápasov Premier League vonku v Londýne pod vedením Unaia Emeryho, pričom vyhrala nad Tottenhamom a Chelsea a remizovala s West Hamom a Brentfordom. Pred jeho príchodom (W2 D1 L10) získali iba sedem bodov z predchádzajúcich 13 návštev prvej divízie v DC v DC.
  • Aston Villa strelila góly vo všetkých 19 zápasoch Premier League pod vedením Unaia Emeryho – ide o najdlhšiu sériu skórovania akéhokoľvek tímu od začiatku pôsobenia vo funkcii manažéra v histórii súťaže.
  • Hráč Brentfordu Evan Toni si pripísal štyridsiatu účasť v anglickej Premier League (31 gólov, 9 asistencií) vo svojom šesťdesiatom piatom vystúpení, keďže Harry Kane (40), Mohamed Salah (39) a Erling Haaland (32) zaznamenali viac ako Tony. od začiatku minulej sezóny.
  • Sedem z deviatich gólov Douglasa Luiza v Premier League v tejto sezóne padlo za Unaia Emeryho (tri góly, štyri asistencie), v skutočnosti sa na väčšom počte gólov (20) za Aston Villa v tejto sezóne podieľal iba Ollie Watkins.

Čo potom?

Brentford Budú ďalší v akcii v stredu, keď si urobia výlet do tváre Chelsea na Stamford Bridge; Začína sa o 19.45 hod. Potom hostí ohrozené včely Nottinghamský les Budúcu sobotu; Výkop zápasu o 15:00 hod.

Aston Villa Ďalší piknik doma Fulham utorok; Začiatok o 19.45 hod. Unai Emery potom prevezme svoju stranu na Old Trafford, aby sa ujal štyroch najlepších kandidátov Manchester United Budúcu nedeľu; Výkop je o 14:00.