Braden Currie žiari na úvodnom triatlonovom podujatí Collins Cup na Slovensku

Braden Curry bol víťazom úvodného podujatia Collins Cup.  (obrázok súboru)

Braden Curry bol víťazom úvodného podujatia Collins Cup. (obrázok súboru)

Popredný kiwi atlét Braden Curry predviedol v nedeľu (novozélandský čas) hviezdny výkon na otváračke Collins Cupu na Slovensku, ale nestačilo to na to, aby sa tímu Európa nepodarilo chytiť korisť.

Šampión Ironman z Nového Zélandu, ktorý súťažil o Team International, zvíťazil v jednom z 12 pretekov troch osôb v inovatívnom formáte pre tri tímy na lukratívnom novom podujatí (výhra viac ako 2 milióny NZ $) organizovanom profesionálnymi triatlonistami. .

Medzinárodný tím so spoluhráčkami Kiwi Teresou Adamovou a Kyleom Smithom celkovo vyhral štyri preteky, ale musel skončiť posledný s 25,5 bodmi za tímom USA (31,5) a tímom Európy (42,5).

Braden Corey odletel na Slovensko neistý, kedy sa bude môcť dostať domov.  (obrázok súboru)

John Coupland/Photosport

Braden Corey odletel na Slovensko neistý, kedy sa bude môcť dostať domov. (obrázok súboru)

A to napriek dominantnému výkonu Coreyho v predposledných pretekoch súťaže. Tridsaťpäťročný muž udával tón silným plávaním a potom sa držal na zemi, aby zápas dokončil za 3 hodiny 20 minút 30 sekúnd, pred Američanom Mattom Hansonom (3:25:46) a Nemeckom Patrickom Langeom (3 hodiny 20 minúty). : 27:14).

Čítaj viac:
*Iron Man: Hannah Wells a Braden Corey zaznamenávajú víťazstvá na Topo
* Triatlon: Kiwi púšťajú medaily na majstrovstvách sveta v Kanade
Nový Zéland získal na majstrovstvách sveta v triatlone v Montreale striebornú medailu v štafete zmiešaných tímov

Body sa v konečnom účtovaní udeľovali na základe skóre 3-2-1, ale rozhodujúcu úlohu zohrávali dodatočné body za dokončenie rozdielu medzi športovcami (1,5 na šesť minút a viac, 1 na štyri minúty a 0,5 na dve minúty), pričom Curie dostane 5.5.

Keďže majstrovstvá sveta Ironman na Havaji boli odložené z októbra na február budúceho roku, Curry sa rozhodol prijať pozvanie na Collins Cup a po dvoch rokoch súťažiť v zahraničí prvýkrát, napriek neistote, kedy sa cez MIQ vráti na Nový Zéland. vrátiť sa so svojou manželkou a dvoma deťmi.

READ  Írsko – ženy 1:1 – ženy, Slovensko: Katie McCabeová zaútočila na záchranu v Írsku doma | futbalové správy

„Pre mňa je to, čo ma poháňa závodiť s najlepšími hráčmi sveta na najväčších podujatiach na svete, a keby som to nemal, pravdepodobne by som teraz odišiel do dôchodku,“ povedal Corey minulý týždeň pre TVNZ.

„oni [the kids] Vo veku to chápu a plne to podporujú, ale teraz sa strach vracia až na Vianoce alebo dokonca budúci rok.

„Sme stopercentne závislí na sponzoroch a peniazoch, ktorými financujeme svoj život, čo robíme a ako platíme za život.“

Členovia Kiwi Adam a Smith sa vo svojich pretekoch vrátili na tretie miesto.

Číslo 2 v klasifikácii PTO žien, Adam dokončil preteky za 3:53:07 v prvých pretekoch dňa, za Švajčiarkou Danielou Reeveovou (3:46:52), o ktorej sa neskôr ukázalo, že sa na pretekoch dobre zobudila. deň, pričom Taylor rozbil NEP z amerického dua o 3:30:10.

Smith bol v ôsmich pretekoch na programe a prišiel o 3:20:50, len dve sekundy za Američanom Colinom Chartierom, ale bol dobre späť od Nórska Gustava Edena – víťaza svetového šampionátu Ironman 70.3 z roku 2019 a minuloročného víťaza PTO – jasne sa rúti V pretekoch do cieľa o 3:13:28.