Bedard vytvoril 5 rekordov a vyhral po predĺžení, zatiaľ čo Kanada porazila Slovensko a kvalifikovala sa do semifinále majstrovstiev sveta juniorov

Kanaďan Connor Bedard, center, strelil víťazný gól cez slovenského brankára Jana Čoriča vo štvrťfinále MS juniorov v hokeji 4:3 v pondelok v Halifaxe. (Darren Calabrese/The Canadian Press – obrazový kredit)

Connorovi Bedardovi chýbal jeden súper.

A ďalší. A ďalší.

17-ročný hráč potom pokojne posunul puk domov, aby odštartoval divoké oslavy a poslal svoju krajinu do semifinále majstrovstiev sveta juniorov v hokeji.

Bedard skóroval za stavu 5:17 predĺženia po veľkom individuálnom úsilí v pondelok, keď usporiadateľ zdolal Slovensko 4:3.

Pozrite si, ako Bedard strelil víťazný gól v predĺžení v historickej noci, keď Kanada porazila Slovensko:

Výnimočný talent sa prebil cez tri slovenské hráčky a strelil svoj ôsmy gól na turnaji bekhendovou snahou odstreliť načerveno pokrytú strechu Scotiabank Centre.

„Vždy chcem puk,“ povedal Bedard. „Stále je to hokej a stále robím to, čo milujem. Tento moment je veľký. Urobil som však rovnaký pohyb, urobil som ten istý záber, ktorý som urobil miliónkrát v pivnici počas tréningu, sám. Ľad.“ „

„Som tam vonku a hrám hokej.“

Na úplne úžasnej úrovni.

„Tak trochu po tom volám,“ povedal kanadský obranca Brandt Clarke o hlavnej OT sekvencii. „Ale vidím, ako páli prvého chlapa, vidím, ako páli druhého, vidím, ako páli tretieho chlapa a potom bekhendom prehodil brankára.

„Bol to jeden z najbláznivejších momentov, ktorých som kedy bol.“

Bedard tiež skóroval skoro pri prvom góle – čím vytvoril rekord v štyroch zápasoch – a pridal asistenciu na druhý gól Kanady a stanovil tak ďalšiu národnú značku.

„Je ťažké opísať, čo pre náš tím znamená,“ povedal brankár Tomáš Milič, ktorý predviedol 24 zákrokov vrátane niekoľkých veľkých zákrokov, aby udržal svoj tím pri živote. „Je to ako keby stláčal náhodné tlačidlá na ovládači Xbox, aby prišiel s niektorými z týchto visiacich vecí. Nikdy neviete, čo urobí ďalej. Stále prekvapuje.“

READ  Rodičia Ontario Hockey League žiadajú vládu o začatie sezóny petíciu

„Podozrievam [Bedard’s] „Z iného sveta,“ povedal slovenský kapitán Simon Nemec.

Dylan Guenther a Zach Ostapchuk zvládli zvyšok útoku za Kanaďanov, ktorí sa v stredu stretnú so Spojenými štátmi po tom, čo Američania zdolali Nemecko 11:1.

Sledujte 17-ročný Phenom Bedard, ktorý vytvoril 3 kanadské rekordy s jedným cieľom:

Za Slovensko odpovedali dvoma gólmi Libor Nemec a za Slovensko Robert Baku, ktorý pred Adamom Gaganom predviedol 52 zákrokov.

„Odohrali sme skvelý zápas,“ povedal Simon Nemec, „najlepší zápas na turnaji.“

Česká republika porazila Švajčiarsko 9:1, aby si v druhom semifinálovom zápase pripravila zápas so Švédskom, ktoré zdolalo Fínsko 3:2.

Keď v závere tretej tretiny vyšiel z poľa Simon Nemec, aby krížne prekontroloval Bedarda, Shane Wright v predĺžení trafil brvno strelou mimo Gaganovu tribúnu.

Milic potom fantasticky zastavil Servaka Petrovského, aby udržal svoj tím nažive, kým Bedard pridal svoje meno do kanadskej tradície juniorskej univerzity.

„Myslel som, že to prišlo,“ povedal Bedard o šanci Petrovského. „Chystal som sa plakať na lavičke. Bolo to smiešne. Veľmi som sa bál.“

Predpokladaná najlepšia voľba draftu NHL 2023 Bedard otvoril skóre len niečo málo po šiestich minútach prvej tretiny po úniku od slovenského obrancu Pavla Vontica.

Tým sa Regina Pats z Western Hockey League posunula pred Erica Lindrosa na prvé miesto v historickom zozname Kanady s 34 bodmi v súťaži mužov do 20 rokov.

Produkt North Vancouver, Britská Kolumbia, tiež prekonal Jordana Eberleho v počte gólov s najväčším počtom gólov na majstrovstvách sveta juniorov od Kanaďana so 16 gólmi.

Kanada sa ujala vedenia 2:0 po presilovej hre päť minút pred prestávkou, keď Bedard prihral Ousmanemu, ktorý zasa postavil Guenthera na pokutový kop.

READ  Ukážka: Nórsko vs Slovensko - predpoveď, tímové novinky, zostavy

„Chcem ďalšiu zlatú medailu“

Bedard vytvoril nový rekord v počte bodov Kanaďana na jednom turnaji s 21 bodmi, vlastní národnú značku s 13 asistenciami na jednom podujatí a tiež prekonal Jaromíra Jágra, kde získal najviac bodov hráč vo veku 18 rokov alebo mladší.

„Nezameriavam sa tu na osobný úspech,“ povedal Bedard, ktorý v lete skončil na pódiu s Kanadou. „Chcem ďalšiu zlatú medailu, to je všetko, čo chcem.“

Sledujte, ako sa Bedard zapísal do histórie ako jeden z najlepších kanadských hráčov majstrovstiev sveta juniorov všetkých čias:

Slováci zišli z ihriska a odpovedali vlastnou presilovou hrou, keď sa bodovo presadil Nemec.

Kanada obnovila svoje dvojgólové vedenie o niečo viac ako tri minúty neskôr, keď Ostapchuk prestrelil Gagana v brejku 3 na 1.

Ale Slovensko sa dostalo späť do vedenia, keď Petr Ribček prejavil veľkú trpezlivosť a našiel Baku pri svojom druhom góle.

Kanada trafila dve žrde na začiatku tretej tretiny predtým, ako Milič neuveriteľne zastavil šialenú bitku Adama Sikoru a spustil vankúš skôr, ako kanadský obranca Tyson Hinds zablokoval následný pokus rukavicou.

„Neuveriteľná atmosféra,“ povedal Milic. „Trochu horská dráha.“

Nemec však strelil svoj druhý gól v zápase o chvíľku neskôr, do konca zostávalo necelých deväť minút, keď po snehovej guli trafil Miličov prah a upravil na 3:3.

Veľkú šancu dostať Kanadu do vedenia mal v závere tretej tretiny Bedard, no jeho snahu zblokoval Vontek.

No tento fenomén sa nakoniec nezaprie.

„To je to, čo robí,“ povedal Wright. „Zvýšil, keď to potreboval. Skvelý hráč, skvelá hra.“

Na rade sú Američania.

„Čo je najlepšie? Čo ešte chceš?“ Bedard povedal o chutnom zápase. „Niečo, z čoho budú všetci v krajine a všetci na kontinente nadšení.