Shimotai sa stáva prvou ugandskou ženou, ktorá získala zlatú medailu na olympijských hrách

podľa agentúry AFP

Ugandská Biruth Shimotaiová bola v stredu na vrchole poľa a vybojovala zlatú medailu v behu na 3000 m žien.

Dvadsaťdvaročný Ugandan mal na olympijskom kurte čas 9: 1: 45, pričom Američan Courtney Friedrich porazil 250 metrov a pohodlne si tak odniesol výhru.

Striebro bral Friedrich s časom 9: 04,79, zatiaľ čo kenský nebeský kráľ bral bronz (9: 05,39).

“Potom, čo som skončil piaty na majstrovstvách sveta v Dauhe, som vedel, že medaila by bola možná, keby som mal dobré preteky,” povedal Shimotai.

ath04pixx

Ugandská zlatá medailistka Biruth Shimotai (v strede) pózuje s kenským bronzovým medailistom Heaven Kingom (vľavo) a striebornou medailistkou USA Courtney Freirichovou (vpravo) po finále ženských prekážok na 3000 m cez olympijské hry v Tokiu 2020 na olympijskom štadióne v Tokiu 4. augusta 2021. FOTO AFP

Víťazstvo Shimotai prišlo len niekoľko minút potom, čo sa jej ugandská kolegyňa Winnie Nanyundo kvalifikovala do finále žien na 1500 m na olympiáde, keď skončila štvrtá.

reklama

ath04pixxx

Ugandská zlatá medailistka Biruth Shimotai oslavuje počas slávnostného odovzdávania medailí za preteky žien na 3000 m prekážok počas olympijských hier v Tokiu 2020 na olympijskom štadióne v Tokiu 4. augusta 2021.

Medailová tabuľka olympijských hier v Tokiu po stredajšej súťaži:

Spolu zlato, striebro a bronz

Čína 32 22 16 70

Spojené štáty americké 25 31 23 79

Japonsko 21 7 12 40

Veľká Británia 15 18 15 48

Austrália 15 4 17 36

Ruský olympijský výbor 14 21 18 53

Nemecko 8 8 16 32

Francúzsko 6 10 9 25

Taliansko 6 9 15 30

Holandsko 6 8 9 23

Južná Kórea 6 4 9 19

Nový Zéland 6 4 5 15

12- Kuba 5 3 4

Maďarsko 4 5 3 12

Kanada 4 4 7 15

Brazília 4 3 8 15

Česká republika 4 3 1 8

Švajčiarsko 3 4 512

Poľsko 3 3 4 10

Chorvátsko 3 3 2 8

READ  Výber nominovaných na víťazstvo v turnaji

Švédsko 2 5 0 7

Taiwan 2 4 5 11

Gruzínsko 2 4 1 7

Dánsko 2 2 3 7

Nórsko 2 2 1 5

Jamajka 2 1 2 5

Irán 2 1 1 4

Slovinsko 2 1 1 4

Ekvádor 2 1 0 3

Grécko 2 0 1 3

Uzbekistan 2 0 1 3

Kosovo 2 0 0 2

Priemer 2 0 0 2

Španielsko 1 4 5 10

Rumunsko 1 3 0 4

Venezuela 1 3 0 4

Ukrajina 1 2 8 11

Keňa 1 2 2 5

Hongkong 1 2 0 3

Slovensko 1 2 0 3

Južná Afrika 1 2 0 3

Srbsko 1 1 4 6

Rakúsko 1 1 3 5

Indonézia 1 1 3 5

Belgicko 1 1 1 3

Etiópia 1 1 1 3

Uganda 1 1 1 3

Filipíny 1 1 0 2

Tunisko 1 1 0 2

Turecko 1 0 5 6

Írsko 1 0 2 3

Izrael 1 0 2 3

Bielorusko 1 0 1 2

Estónsko 1 0 1 2

Fidži 1 0 1 2

Lotyšsko 1 0 1 2

Bermudy 1 0 0 1

Maroko 1 0 0 1

Portoriko 1 0 0 1

Thajsko 1 0 0 1

Arménsko 0 2 1 3

Kolumbia 0 2 1 3

Dominikánska republika 0 2 1 3

Kirgizsko 0 2 1 3

India 0 1 2 3

Mongolsko 0 1 2 3

Portugalsko 0 1 2 3

Bulharsko 0 1 1 2

Nigéria 0 1 1 2

San Marino 0 1 1 2

Jordánsko 0 1 0 1

Namíbia 0 1 0 1

Severné Macedónsko 0 1 0 1

Turkménsko 0 1 0 1

Kazachstan 0 0 4 4

Azerbajdžan 0 0 3 3

Egypt 0 0 3 3

Mexiko 0 0 3 3

Argentína 0 0 1 1

Fínsko 0 0 1 1

Ghana 0 0 1 1

Pobrežie Slonoviny 0 0 1 1

Kuvajt 0 0 1 1

Malajzia 0 0 1 1

Sýria 0 0 1 1

Výsledky stredajších atletických olympijských hier v Tokiu (iba finále):

žena

400 m prekážok

1. Sidney McLaughlin (USA) 51,46 (západ)

2. Dalilah Muhammad (USA) 51,58

FIMC Bull (NED) 03.52.2020

4. Janieve Russell (JAM) 53.08

5. Anna Ryzhikova (Spojené kráľovstvo) 53,48

6- Victoria Tkachuk (Spojené kráľovstvo) 53,79

7- Gianna Woodruff (panvica) 55,84

8. Anna Cockerell (USA) – neoprávnené

3000 m steeplechase

1. Peruth Chemutai (UGA) 9: 01,45

2. Courtney Freirich (USA) 9: 04,79

3. Will King (Ken) 9: 05,39

4. Mikidis Abebe (ETH) 9: 06,16

5. Jessa Felicitas Krause (Nemecko) 9: 14,00

6. Marusa Same-Zrimsek (SLO) 9: 14,84

7. Beatrice Shipcoach (Kane) 9: 16,33

8. Zerfe Wondemagegn (ETH) 9: 16,41

9. Elizabeth Bird (Británia) 9: 19,68 (NR)

10. Winfried Motel Yaffe (Brazília) 9:19:74

11. Genevieve Lalonde (Kanada) 9: 22,40 (NR)

12. Valerie Konstein (USA) 9: 31,61

13. Louisa Giga (ALB) 9: 34,10

14. Carolina Robles (Španielsko) 9: 50,96

15. Genevieve Gregson (Austrália) DNF

16. Emma Coburn (USA) – neoprávnené

muži

200 m (vietor -0,5 m/s)

1. Andre de Grasse (Kanada) 19,62 s

2. Kenneth Bednarek (USA) 19,68

3. Noah Lyles (USA) 19,74

4. Aerion Knighton (USA) 19,93

READ  Správa ATP: Dvaja Argentínčania sa dostali do štvrťfinále v Cordobe | Šport

5. Joseph Wahnbella (LBR) 19,98

6. Aaron Brown (Kanada) 20.20

7. Rashid Dwyer (Jam) 20.21

8. Jeremy Richards (TTO) 20.39

800 m

1. Emmanuel Currier (Kane) 1 minúta 45,06 sekundy

2. Ferguson Rotich (Kane) 1: 45,23

3. Patrick Dubic (Poľsko) 1:45:39

4. Peter Paul (Austrália) 1: 45,92

5. Adrian Ben (ESP) 1: 45,96

6. Amal Toka (Bosna a Hercegovina) 1: 45,98

7. Gabriel Toal (Francúzsko) 1:46

8. Syn Amosa (Bot) 1: 46,41

9. Clayton Murphy (USA) 1: 46,53

hod kladivom

1- Wojciech Novici (Poľsko) 82,52 bm

2. Evind Henriksen (sever) 81,58

3 – Paul Vejdik (Poľsko) 81,53

4 – Mikhailo Kokhan (Spojené kráľovstvo) 80,39

5. Quentin Pigot (Francúzsko) 79,39

6. Nick Miller (GBR) 78,15

7- Rudy Winkler (USA) 77,08

8. Valerie Bronkin (Čínska republika) 76,72

9. Esef Apak (ENG) 76,71

10- Javier Cienfuegos (Španielsko) 76,30

11. Daniel Ho (USA) 76,22

12- Sergei Margiev (Med.) 75,24

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *