Bartosz Zmarzlik vedie kvalifikáciu v Chorvátskej FIM Speedway GP na začiatok sezóny Speedway Grand Prix 2022.

Pretekárska sezóna Grand Prix 2022 Bartosz Smarzlik odštartoval s veľkou pompou, keď sa prebojoval na vrchol kvalifikačného poradia chorvátskeho šampionátu FIM MotoGP, ktorý sa konal v Jurikane.

Zmarzlik na začiatku relácie zajazdil rýchly čas 14,339, ku ktorému sa nikto nemohol ani len priblížiť. Keďže bol favoritom dnešného podujatia, nebolo prekvapením, že sa stal mužom, ktorého treba poraziť.

Jeho najbližším vyzývateľom bol nováčik Dan Bewley, ktorý bol prekvapením stojacim mimo ihriska. Vo svojej prvej kvalifikácii sa mladý Brit umiestnil na druhom mieste, čo mu poskytlo dobrú výhodu v dnešných pretekoch.

Speedway GB

„Je to superrýchly pretekár“ – Dan Beuli obsadil prekvapivé druhé miesto v kvalifikácii Speedway GP v Chorvátsku

pred jednou hodinou

Štvoricu najlepších doplnilo dánske duo Anders Thomsen a Mikkel Mikkelsen, resp. Thomsen sa v prvom kole vyšplhal na číslo 1, ale tento titul mu rýchlo odobrali

Ako tréning pokračoval, bolo jasné, že časy, ktoré jazdci zajazdili na začiatku tréningu, budú ťažké prekonať, keďže vývoj trate sa mení.

Tai a Wenden mali sklamanie. Trojnásobnému majstrovi sveta sa podaril iba čas, ktorý ho radí celkovo na 14. miesto, čo mu dáva pri žrebovaní štartovného centra štíhle tipy. Jeho podnikanie prestane fungovať, ak hľadá večer s vysokým skóre.

Ďalším jazdcom, ktorý bude sklamaný zo svojej východiskovej pozície, je Poliak Maciej Janowski. Jeho čas bol o niečo viac ako desatina času Zimmerzlika, no vďaka tomu skončil na deviatom mieste.