Aston Villa 1:0 Fulham: Hlavička Tyrona Mingsa poslala tím Unaia Emeryho na piate miesto pred Tottenhamom | futbalové správy

Aston Villa sa vyšplhala na piate miesto v Premier League a porazila Tottenham Hotspur výhrou 1:0 nad Fulhamom vo Villa Parku v utorok večer, čím predĺžila svoju sériu bez prehry na 10 zápasov.

Tím Unaia Emeryho je na misii kvalifikovať sa do Európy po 12 rokoch existencie a nepreukázal žiadne známky spomalenia proti Fulhamu hlavičkou Tyrona Mingsa v prvom polčase (21′) Získali ôsme víťazstvo z posledných 10 zápasov po skvelá prvá. polovičná šírka.

Manažér Fulhamu Marco Silva tento týždeň namietal proti návrhom, že jeho tím bol „na pláži“, ale Cougars predviedli v Birminghame zlé výsledky a nedokázali Villu natrápiť, hoci hostitelia po prestávke stiahli nohu z plynu.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Villa má teraz bod pred Tottenhamom bez tréningov po tom, čo odohral zápas viac ako tím zo severného Londýna, ktorý vo štvrtok večer hostí štvrtý Manchester United. Fulham sa medzitým dočkal konca svojej dvojzápasovej víťaznej série, no zostal len bod pred rivalom zo západného Londýna Brentfordom na deviatom mieste.

Hodnotenie hráčov

Aston Villa: Martinez (6), Young (7), Konsa (7), Mings (8), Moreno (7), Dendoncker (7), Luiz (7), McGinn (8), Buendia (7), Watkins (6).

ponorky: Traore (6), Denny (6), Chambers (6).

Fulham: Lino (6), Tite (6), Tosin (7), Ream (6), Robinson (7), Balinha (6), Reed (6), Wilson (5), Pereira (5), Suleiman (5), Jakub (5).

ponorky: Djordova Reid (6), Vinicius (6), Cairney (6), Cedric (6), Kebano (6).

Hráč zápasu: John McGinn.

Villa je na dobrej ceste pokračovať v európskom futbale

Najnovšie stretnutie Villy s Fulhamom ukončilo pôsobenie Stevena Gerrarda, keďže neuspokojivá porážka 3:0 na ihrisku Craven Cottage bola poslednou kvapkou. Očakávania však nemôžu byť vo Villa Parku teraz pod Emerym iné, keď Villans prvýkrát od sezóny 2010/11 vstúpia do úsilia o európsky futbal.

O Villu boli už na začiatku obavy, keď sa akrobatické úsilie Andreasa Pereiru po 19 sekundách premietlo do bočnej siete. Villa rýchlo prevzal vedenie hry a dostal sa len blízko k strele Ashleyho Younga z hranice šestnástky, ktorú zblokoval Harrison Reid.

Novinky z tímu

• Emiliano Martinez sa zotavil zo žalúdočných problémov, aby mohol nastúpiť za Aston Villu, keďže Unai Emery menuje nezmenený káder.
  • Šéf Fulhamu Marco Silva priviedol do kádra Dana Jamesa a musel urobiť neskoré úpravy s Willianom z kádra Manor Solomon.
READ  Slovenský parlament mení ústavu tak, aby umožňovala expresné hlasovanie

Villa mal pocit, že mal dostať penaltu po tom, čo Tosin Adarabioyo vyzval Ollieho Watkinsa, hoci záznamy ukázali, že obranca Fulhamu si s loptou ako prvý spracoval. Videoasistent rozhodcu sa na incident pozrel, ale potvrdil rozhodnutie rozhodcu Thomasa Bramall na ihrisku.

Po tom, čo videl Williana vyradeného zo základnej zostavy tesne pred výkopom a nahradil ho Manor Solomon, si Fulham vynútil ďalšie striedanie, pretože Harry Wilson prišiel v 17. minúte nešťastný v prospech Bobbyho Courdova-Reida.

Villov tlak bol napokon vyplatený z rohového kopu, keď Mings po prvom góle stredného obrancu v sezóne zaútočil na blízku žrď Johna McGinna a po 21 minútach dostal Villa zaslúžene vedenie. Fulham vyzeral bez nápadov, ale do prestávky dokázal udržať 1:0.

Emeryho strana, na pohoršenie ich mobilného manažéra na okraji, sa v druhom polčase uspokojila, keď sa pokúsila spomaliť hru a takmer na to doplatila, keď si Mings po ôsmich minútach presadil Reidov center do vlastnej siete. zachránil marginálny ofsajd.

Bez ohľadu na neuspokojivý výkon v druhom polčase si Villa dokázal doma udržať piate čisté konto za sebou, keďže naďalej posilňoval svoju snahu o európsku kvalifikáciu. Emeryho tím nazbieral v posledných 10 ligových zápasoch 26 z 30 dostupných bodov.

Emery: Európska kvalifikácia bude veľmi ťažká

Unai Emery hovorí, že pre FIA ​​bolo nevyhnutné v utorok večer vyhrať, no priznáva, že pre jeho tím bude ťažká úloha zabezpečiť si európsku kvalifikáciu.

„Áno, samozrejme, som veľmi šťastný, pretože sme prehrali dva zápasy proti Arsenalu a Leicestru a teraz po piatich zápasoch sme vyhrali všetky domáce zápasy a snažíme sa byť v každom zápase konzistentní tým, že si udržiavame čisté kontá, kontrolujeme hru a byť tu silný s našimi podporovateľmi.“ BT Sport.

„Robíme to a z hľadiska harmonogramu bolo veľmi dôležité, aby sme v tejto chvíli objasnili našu európsku pozíciu, no aj tak to bude veľmi ťažké dosiahnuť na konci sezóny.“

„V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou s dobrým postavením a snahou zastaviť ich prenos a mali sme dve-tri šance na skórovanie. V druhom polčase začali trochu viac tlačiť a myslím si, že sme boli málo.“ unavení a trochu viac sme bránili, ale bránili sme dobre.“

READ  Tím USA cestuje do Poľska a na Slovensko

McGinn: Chceme urobiť túto sezónu výnimočnou

Kapitán John McGinn hovorí, že sa chce svojim priaznivcom odvďačiť návratom do Európy po rokoch utrpenia vo Villa Parku.

Povedz BT Sport„Fulham je naozaj dobrý tím, mal skvelú sezónu, má dobrého manažéra, takže sú to pre nás tri veľké body.

„Tento štadión má za posledných pár rokov, čo sme sa na ňom podieľali, veľa zlých výsledkov, takže teraz si to užívame. Nechceme sa tu však zastaviť, chceme túto sezónu ozvláštniť a priniesť Európsky futbal späť tu.“

„Máme ešte päť zápasov a musíme sa postarať o to, aby sme sa ku každému správali ako dnes večer.“

Tyrone Mings dodal: „Nevyzerá to, že by sme skórovali iným spôsobom a niekedy sa zápasy rozhodujú podľa štandardiek. Manažér mi povedal, že ma vyhodí, ak nedám gól, takže som rád, že mám dnes večer jeden.“

„Pozrieme sa a uvidíme, kde sme. Robili sme to celú sezónu, keď sme boli tiež na dne. Je dobré sa na to pozrieť teraz, keď sme o niečo vyššie.“

Silva: Nebola to naša noc

Manažér Fulhamu Silva cítil, že jeho pomalý štart do zápasu ich v utorok vo Villa Parku sklamal.

„Keď sme mali v pláne začať a po rozcvičke, Willian cítil niečo v podkolennej šľachy a situáciu s Harrym Wilsonom.“ [coming off] Nebol to pre nás najlepší začiatok.“ BT Sport. Ale to nemôžu byť výhovorky.

„Prvý polčas nebol taký dobrý, ako by sme mali. Očividne sme neboli agresívni na lopte a inkasovali sme úplne nedbalý gól, aby sme im dali scenár, aký chceli.

„V druhom polčase sme tlačili trochu inak a agresívnejšie, ale nebol to náš večer, pokiaľ ide o vytváranie šancí. Naši hráči vpredu nemali z večera to najlepšie.“

„Prehrali sme zápas, pretože prvý polčas nebol dosť dobrý.“

Vilov vzostup pokračuje pod Emerym

Louis Jones zo Sky Sports:

Unai Emery buduje v Aston Ville niečo špeciálne a práca, ktorú odviedol s touto obranou, je fantastická.

V posledných 10 zápasoch inkasovali len tri góly, pričom postavy Tyrona Mingsa a Ezriho Konsu opravili z čias Stevena Gerrarda, keď bolo ťažké získať čisté konto.

Základom tohto obranného cvičenia je ich schopnosť chytiť hráčov. Lovia ako každý iný tím. Mings a Konsa sú veľmi synchronizovaní. Aj keď hodiny tikali v čase zranenia proti Fulhamu, tím zvyčajne bránil hlboko v pokutovom území – nie Villa.

Bežali tesne pri polovičke a piatykrát v zápase prichytili hráča Fulhamu v ofsajde. Teraz je to 40 ofsajdov za posledných 10 zápasov – najviac zo všetkých tímov v Premier League.

READ  Kvalifikácia MS 2022: Všetko, čo potrebujete vedieť | futbalové správy

Štatistika Opta: Vilov rekord pokračuje aj pod Emerym

• Od debutu Unaia Emeryho v Premier League s Aston Villou (6. novembra 2022) žiadny tím nevyhral viac zápasov ako on (13 – úroveň s Arsenalom), zatiaľ čo iba Gunners (44) majú počas tohto obdobia viac bodov ako Villa (42). .
  • Aston Villa (W8 D2) prvýkrát od októbra 2011 prehrala 10 zápasov za sebou v Premier League (tiež 10) a vyhrala päť zápasov vo vaulte vo Villa Parku v súťaži prvýkrát od septembra 1998 (tiež 5) .
  • Aston Villa si doma udržala päť po sebe idúcich čistých kont, čo je najdlhšie, aké kedy doma v 1. divízii uspeli bez inkasovania (tri predchádzajúce zápasy z piatich, posledný v marci/apríli 1983).
  • Aston Villa skórovala vo všetkých 20 zápasoch Premier League pod vedením Unaia Emeryho, čo je najdlhšia séria gólov od začiatku pôsobenia vo funkcii manažéra v histórii súťaže. Villans strelili v súťaži iba raz po sebe idúce góly, konkrétne 24 od septembra do marca v sezóne 2007-08.
  • Jediná strela Fulhamu v celom zápase prišla po 19 sekundách (Andreas Pereira). Cottage je po Evertone vs Newcastle v októbri a Leicester vs Arsenal vo februári tretím tímom, ktorý dostal v tejto sezóne Premier League len jednu šancu.

Čo potom?

Aston VillaJeho pátranie po európskom futbale pokračuje o Manchester United V nedeľu o 14:00 hod.

Fulham Hľadanie adresy hostiteľa Mesto Manchester V nedeľu naživo Sky Sports. Výkop je o 14:00.

Zostávajúce zápasy Fulhamu

30. apríla: Mesto Manchester (H) – Anglická Premier League, 14:00, naživo Sky Sports

3. mája: Liverpool (A) – Anglická Premier League, o 20.00 h

8. máj: Lester h) Premier League, výkop o 15:00 hod

13. mája: Southampton (A) – Anglická Premier League, výkop o 15.00 h

20. máj: Krištáľový palác h) Premier League, výkop o 15:00 hod

28. mája: Manchester United (A) – Premier League, 16:30 hod