Arturs Silovs hral ako štartér pri prehre 2:1 so Slovenskom v druhý deň majstrovstiev sveta IIHF

V sobotu sa konal druhý deň majstrovstiev sveta IIHF v lotyšskej Rige a fínskom Tampere. Bol len jedným zo štyroch členov kádra turnaja Vancouver Canucks v akcii, keďže mladý brankár Arturs Silovs nastúpil proti Lotyšsku proti Slovensku.

Silovs vstúpil necelých päť minút do prvej tretiny počas piatkového zápasu proti Kanade a bol solídny v úľave, zastavil 20 z 24 striel, ktorým čelil zo silnej kanadskej strany. Silovs mal nulovú podporu, keďže jeho tím vyradila Kanada a padol s konečným skóre 6:0.

Trochu prekvapivo si Sieloff počínal dostatočne dobre na to, aby vyhral opäť štart v sobotu napriek tomu, že išlo o proti sebe. Silovs hral v minulej sezóne NHL zápasy a s každým štartom vyzeral čoraz viac, že ​​patrí do tejto úrovne. To je viac, ako si väčšina jeho Lotyšov môže povedať, hoci niektorí áno skutok Stráviť aspoň nejaký čas v NHL. Ronald Keenins, ktorý si dal šálku kávy s Canucks, je na tomto turnaji v tíme Silovcov.

Ale napriek tomu, že na svojej strane mal Lotyš, ktorý v rokoch 2014-15 získal 12 bodov v 30 zápasoch NHL s Canucks, Lotyšsko proti Slovensku zakoplo.

Matos Sukel otvoril skóre pre Slovensko len 44 sekúnd po tom, čo pokrytie obrannej zóny z Lotyšska spôsobilo, že Canucks vyzerali ako Boston Bruins 2022-23:

READ  Darebák Joseph Busca bol po vražde Ashlinga Murphyho držaný v izolovanej cele, keďže šéfovia väzníc mu odmietli dovoliť, aby sa stýkal s väzňami.