Alex Ella, turecký partner, naštval štvrté nasadené Slovensko na ITF

Toto je súhrn vygenerovaný AI, ktorý môže obsahovať chyby. Pre kontext si vždy pozrite celý článok.

Nenasadená Alex Ella a Zeynep Sonmez premohli svojho čínskeho súpera a začali svoju kampaň na ITF Slovakia smutným víťazstvom

MANILA, Filipíny – Vlani v novembri Alex Ila a turecká hráčka roka Zeynep Sonmez ohromili štvrtú nasadenú Katarinu Kozarovovú zo Srbska a Anitu Wagnerovú z Bosny a Hercegoviny priamym víťazstvom na sety vo štvrťfinále ITF v Luxemburgu.

V utorok 27. februára (v stredu 28. februára, manilského času) Ella a Sonmez zopakovali tento úspech cez ďalšie duo, ktoré sa umiestnilo na štvrtom mieste.

Nenasadená dvojica vytiahla koberec spod Číňanky Tchaj-pej Liang Enshu a Číňanky Tang Qianhui v masívnom rozrušení 6:2, 6:4 v úvodnom kole ženskej štvorhry na halovom šampionáte ITF 2024 žien v Trnave na Slovensku. . .

Hoci Eala má v súčasnosti vo svetovom rebríčku WTA vo štvorhre 293. miesto, Sonmez figuruje len na 891. mieste, pretože hráva väčšinou vo dvojhre. V skutočnosti jej posledná súťaž vo štvorhre s Ellou bola v novembri, keď sa dostala do semifinále v Luxembursku.

Na druhej strane, Liangová bola vlani v decembri vo svetovom rebríčku na 147. mieste vo štvorhre a získala striebro vo štvorhre na Ázijských hrách v Hangzhou v roku 2023. Tang figuruje na 138. mieste a získala tri tituly vo štvorhre na okruhu WTA.

Elle a Sonmez, ktoré spečatili svoj náskok v prvom sete, však na ich impozantných úspechoch nezáležalo.

Po výmene prestávok na podanie, ktoré vyrovnali skóre na 2:2, Ella a Sonmez dvakrát pokazili svoje podanie a ďalšie štyri hry zvládli tak, že prvý set získali 6:2.

Filipínci a tureckí hráči začali druhý set dobre, keď sa opäť dostali do vedenia 1:0, kým Liang a Tang v ďalšom zápase vyrovnali a udržali skóre až do šiesteho.

READ  Hokejový tím USA prehral v semifinále majstrov sveta 11 za sebou

Eala a Sonmez potom urobili svoj krok víťazstvom v nasledujúcich dvoch zápasoch, aby sa dostali do vedenia 5-3 a vytvorili si určitý odstup od svojich súperov.

Skončilo sa to už po hodine a 14 minútach, keď Ella a Sonmez vyrovnali v desiatom zápase.

Dvojica Ayala, Sonmez sa kvalifikuje do štvrťfinále proti víťazke konfrontácie portugalského dua Francisca Jorge, Bosnianka Wagnera a Rumunky Ilony Gyuruai a Anity Kosmovej z Česka.

Eala sa v stredu vráti do akcie v tenisovom areáli TC Empire Trnava, najväčšom a najmodernejšom tenisovom areáli na Slovensku, v dvojhre.

Filipínska tínedžerská hviezda, ktorá má teraz v kariére najvyššie hodnotenie vo dvojhre 180, mala ťažký zápas úvodného kola proti druhej nasadenej Anne Bondarovej z Maďarska.

Ella podľahla Bondarovej v troch setoch 6:4, 6:7(3), 6:1 v piatok 23. februára vo štvrťfinále turnaja ITF W75 Porto v Portugalsku.

Bondarová vyhrala titul vo dvojhre aj vo štvorhre na turnaji v Porte W75 a bude sa usilovať o tretie víťazstvo v rade nad Ellou.

Dvadsaťšesťročná Maďarka uštedrila Elle najhoršiu prehru v profesionálnej kariére 6:0, 6:0 na kvalifikácii WTA 2022 v Madride. – Rappler.com