Alcaraz sa dostal do šestnástky v Miami, vyhodil Ruud – Sport

MIAMI GARDENS: Svetová jednotka Carlos Alcaraz sa posunul do osemfinále turnaja Miami Open po tom, čo v nedeľu porazil Srba Dušana Lajoviča 6:0 7:6 (7:5), zatiaľ čo bol stále na ceste k Sunshine Double.

19-ročný Španiel, ktorý minulý týždeň porazil Daniila Medvedeva a získal titul v Indian Wells, vyzeral najlepšie, keď v prvom sete prekonal Lajoviča, aby udržal obhajobu titulu Miami na správnej ceste.

Srb však ku koncu druhého setu dokázal vytvoriť určité napätie a prelomiť na 5:5, pričom Alcaraz zaplatil cenu za nedbalý návrat.

Alcaraz viedol v tajbrejku 6:2, ale Lajovič získal ďalšie tri body predtým, ako španielsky víťaz s veľkou pažbou zaistil 91-minútový zápas.

„Všetko bolo pod kontrolou alebo som si myslel, že áno, ale viete, v zápase to nikdy nebolo jednoduché,“ povedal Alcaraz.

„Nervy išli. Urobil som niekoľko chýb, ktoré som nespravil počas celého zápasu. Bolo preto ťažké vyhrať zápas. Som však naozaj spokojný s úrovňou, ktorú hrám, a bol to dobrý zápas.“

Alcaraz sa v osemfinále stretne s Tommym Paulom a americký hráč nastúpi do tohto zápasu po 12 zápasoch v rade proti španielskym hráčom, vrátane minuloročných víťazstiev nad Alcarazom a Rafaelom Nadalom.

„Prehral som prvý a jediný zápas, ktorý som kedy hral proti Tommymu. Viem, že je to skutočne talentovaný a tvrdý hráč, takže musím hrať čo najlepšie a uvidíme, čo sa stane,“ povedal Alcaraz.

Keďže bol Nadal zranený a Novak Djokovič mal zakázaný vstup do Spojených štátov kvôli jeho odmietnutiu očkovania proti COVID, Alcaraz bol tvárou tohto turnaja a dav v Hard Rock Arene bol na jeho zápase výrazne väčší.

V prvom rade publika bola hviezda Miami Heat Jimmy Butler, ktorý po zápase objal Alcaraz.

Alcaraz povedal, že riešiť svoj nadrozmerný profil je niečo, na čo ešte nie je zvyknutý.

READ  Slovensko umožňuje viac víz pre zahraničných pracovníkov

„Je dobrý pocit vidieť celebrity, ako sledujú moje zápasy. Je to neuveriteľné. Som trochu nervózny, keď vidím niekoho ako Jimmy a celebrity, keď som hral na US Open.“

Murray hovorí, že Alcaraz môže hrať na vrchole tak dlho, ako bude chcieť

„Určitým spôsobom nemôžem uveriť, že títo ľudia radi sledujú moje zápasy. Pre mňa je to šialené.“

Fritz rovné súpravy

Američan Taylor Fritz vstúpil do štvrtého kola tretí rok po sebe víťazstvom 6-4 6-4 nad Kanaďanom Denisom Shapovalovom.

Vo vyčerpávajúcom stretnutí, keď obaja hráči strieľali od základnej čiary, Fritz nečelil zlomovému bodu počas 81-minútového stretnutia.

Fritz už tento rok vyhral jeden turnaj na Floride a titul získal minulý mesiac v Delray Beach. Vo štvrtom kole narazí na 19-ročného Američana Holgera Rohna, ktorý zdolal Argentínčana Daniela Schwartzmana 6:4, 6:2. .

Ako vždy v Miami je tu veľká skupina argentínskych tenisových fanúšikov, ktorí Schwartzmanovi hlasne podporujú.

Dane Rune však v horúcom popoludňajšom slnku premenil všetky svoje štyri brejkbaly.

„Sústredil som sa naozaj na to, aby som nastúpil zakaždým, keď som mohol hrať svoju hru.

Myslím, že bolo niekoľko mítingov, kde som to neurobil, ale 95 percent zápasu sa hralo podľa mojich predstáv, a to som chcel,“ povedal.

Holanďan Butch van de Zandschol zvíťazil po tretí raz v štyroch stretnutiach s nórskou svetovou štvorkou Casperom Ruudom, ktorý zvíťazil 3:6, 6:4, 6:4.

Tesné stretnutie, keď do konca tretieho setu zostávalo 75 minút, sa rozhodne otočilo smerom k Van de Zandscholpeovi, keď si udržal vedenie 5:4 s Ruudom, ktorý sa na konci dlhej jazdy dostal mimo.

Talian Yannick Siner pokračoval vo svojom silnom úvode roka, keď porazil Bulhara Grigora Dimitrova 6:3, 6:4.

READ  Slovenský rast súvisí s úspechom ozdravného plánu – Euractiv

Bol to zápas plný chýb s hráčmi, ktorí trafili dvakrát toľko nevynútených chýb ako víťazi, ale Sinner zvládol druhé podanie Dimitrova dobre, keď sa usiluje o druhé vystúpenie vo finále v Miami.

Štvrtý nasadený Daniil Medvedev postúpil do štvrtého kola po tom, čo slovenský súper Alex Mulkan odstúpil v 3. kole pondelňajšieho zápasu pre zranenie pravého stehna.