5 vecí, ktoré sme sa naučili z víťazstva USA nad Slovenskom

Spojené štáty americké zdolali vo svojom štvrtkovom otváracom zápase na olympiáde Slovensko 7:1. Tu je päť vecí, ktoré sme sa naučili:

Brat Amandy Kessel je veľmi dobrý. Phil Kessel vyrovnal svoj gólový súčet a prekonal svoj bodový súčet z OH 2010 v jednom období za Spojené štáty. Jeho gól a dve asistencie viedli všetkých hráčov k ofenzíve a jeho štyri strely remizovali s Maxom Paciorettym o vedenie tímu. Všade hral na línii so spoluhráčom z Toronta Maple Leaf Jamesom van Riemsdykom a Joeom Pavelskim.

Americký protiútok je nebezpečný. Veľkú šancu Slovenska mal v prvej tretine Milan Bartović, ktorý nastrelil puk po ľade po pravej strane Jonathana Quicka. Útočník však vyrazil strelu mimo americkú sieť a americký protiútok sa skončil gólom po prihrávke Kessela na Johna Karlssona okolo Jaroslava Haláka.

V druhom polčase sa to zopakovalo, keď Tomáš Tatar vyrovnal jedným gólom. USA odpovedali o 1:02 neskôr gólom Ryana Keslera na obnovenie vedenia. Ohnivá sila bola pre Američanov pri vstupe do turnaja otáznikom, no vo štvrtok na to vo veľkom odpovedali.

Rekordný výkon. Šesťgólový stredný set USA vyrovnal novodobý olympijský rekord v počte gólov strelených v jednej tretine. Bola to zároveň najvychýrenejšia prehra Slovákov so Spojenými štátmi na seniorskej medzinárodnej úrovni.

Štvrtá línia na olympiáde neexistuje. Kontrolné línie na All-Star súťažiach nenájdete, takže nie je prekvapením, že línia Max Pacioretty-Paul Stastny-TJ O'Shea kraľuje bodovacím rebríčkom pre Spojené štáty. Trojica nazbierala šesť bodov, Stastny strelil dva góly amerického tímu v druhom polčase. Dali Slovensku fitko na cyklistiku a prácu na nízkej úrovni. Nič ich nemôže zastaviť.

Mladá obrana je dobrá. Generálny manažér tímu USA David Boyle a jeho tím mali pri výbere konečnej súpisky na olympijských hrách mladú a rýchlu obranu. V prvej hre sa deti ukázali ako v poriadku. 24-ročný Karlsson strelil úvodný gól a skončil s dvoma bodmi a 25-ročný Kevin Shattenkirk a 24-ročný Ryan McDonagh boli skvelá dvojica, ktorá skončila s časom 19:14 a 18:38. McDonagh dokonca ukázal niektoré obranné schopnosti Hrá od žalúdka.