2023 World Juniors: Kanada sa pripravuje na stretnutie so Spojenými štátmi v semifinále

Moncton, New Brunswick — Spojené štáty sa v pondelok postarali o biznis proti Nemecku, zatiaľ čo Kanada predviedla dramatické predĺženie víťazstva nad Slovenskom, aby pripravila zápas, v ktorý mnohí dúfali na tomto turnaji. USA vs. Kanada budú v stredu o 18:30 SEČ v druhom zápase z dvoch semifinále na majstrovstvách sveta 2023 IIHF juniorov.

Prirodzení konkurenti absolvovali počas turnaja podobné cesty, keď museli prekonať skoré turnajové rozrušenie, aby sa dostali späť na trať. Kanada prehrala svoj úvodný zápas s Českom, zatiaľ čo Spojené štáty americké vo svojom druhom zápase na turnaji zaváhali so Slovenskom. Boli to zatiaľ jediné prehry, ktoré oba tímy utrpeli.

Kanada bola nabitá rovnakým slovenským tímom, ktorý v prípravných zápasoch porazil Spojené štáty 6:3. Po tom, čo Kanada odskočila do vedenia 3:1, Slovensko dokázalo v polovici tretej tretiny vyrovnať hostiteľom turnaja. a Vysilujúce predĺženie ukončil Connor Beddardsuverénne najlepší strelec turnaja, strelil víťazný gól zápasu ohromujúcim individuálnym úsilím.

Teraz sa Spojené štáty a Kanada stretnú vo veľmi očakávanom semifinálovom zápase, ktorý sa odohrá v búrlivej atmosfére Halifaxu v Novom Škótsku, hlavného dejiska turnaja.

Tím USA strávil celý svoj čas v sekundárnom Monctone, ale takmer v každom zápase sa vysporiadal s veľkými partizánskymi davmi, ktoré proti nim fandili. Nič podobné, aké sa odohralo v Halifaxe, však počas celého turnaja neuvidia.

Spojené štáty a Kanada sa nestretli v semifinále od roku 2013, keď tím USA na ceste za ziskom zlata na tomto turnaji zvíťazil 5:1. Pred týmto semifinálovým zápasom Kanada vyhrala svoje predchádzajúce štyri semifinálové stretnutia vrátane veľkolepého penaltového rozstrelu v roku 2007, kde prebral Jonathan Toews a vyhral zápas za Kanadu.

Bude to prvé stretnutie svetového pohára golfu na akomkoľvek turné od zápasu o zlatú medailu v roku 2021, ktorý vyhrali Spojené štáty americké na čele s Trevorom Zygrassom a Spencerom Knightom v Edmontone 2:0.

READ  Zahraničné baleríny opúšťajú Rusko kvôli vojne s Ukrajinou

V historickej sérii týchto dvoch tímov na majstrovstvách sveta juniorov vyhrala Kanada 33 zo 48 historických stretnutí. Sú tam aj tri odkazy. Napriek nevyváženému rekordu vyhrali Spojené štáty šesť z posledných deviatich stretnutí medzi týmito dvoma tímami na juniorských majstrovstvách sveta a každé z posledných troch stretnutí v play-off.