Žraloci získavajú obranu Christianom Garrosom

27. januára 2021

San Jose, Kalifornia (27. januára 2021) – San Jose Sharks (Vložte tweetGenerálny manažér Doug Wilson dnes oznámil, že klub dnes ráno dokončil dva obchody, ktoré privedú do San Jose obrancu Christiana Garrosa.

Pri prvom obchode poslala žraloky Dee Trevor Carrick mne Anaheim Ducks Oproti F Jack Kopacka.

V druhom zápase San Jose poslalo Copacas a San Jose v siedmom kole v drafte NHL 2022 do Ottawy Senators výmenou za Garrosa.

Wilson povedal: „Christian je obranca s veľkou strelou z pravej strany a hrá fyzický zápas.“ „Je to mladý hráč, ktorý má za sebou doterajších 76 zápasov v NHL a má potenciál napredovať vo svojej hre.“

Dvadsaťštyriročný Garros rozdelil sezónu s Ottawou a Belleville Senators (AHL) v rokoch 2019-20. V drese Ottawy nastúpil na 13 zápasov, v ktorých si pripísal tri asistencie a šesť minút z penalty. Počas pôsobenia v Belleville korčuľoval v 34 súťažiach a získal 15 bodov (2 góly, 13 asistencií), plus hodnotenie 20 a 14 trestov. Brániaci muž skončil remízou na druhom mieste nad Belleville pri plus / mínus.

V priebehu svojej kariéry nastúpil Yaros v 76 stretnutiach National Hockey League, získal 13 bodov (1 gól, 12 asistencií) a 33 penalt. V AHL nastúpil na 79 zápasov, v ktorých zaznamenal 31 bodov (päť gólov, 26 asistencií) s plusovým hodnotením 10 a 57-minútovým trestom.

Medzinárodne reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov v rokoch 2015 a 2016, za kapitána ho vyhlásili v roku 2016. Slovensku pomohol v roku 2015 získať bronzovú medailu a v siedmich zápasoch zaznamenal jednu prihrávku. V rokoch 2015 a 2016 bol vyhlásený za najlepšieho 3 hráča v tíme.

Pôvodného hráča z Košíc, ktorý má šesť stôp štyri a dvadsať libier, si Ottawa pôvodne vybrala v drafte NHL 2015 (celkovo 139. piate kolo).