Švajčiarska krasokorčuliarka Lara Gott Behrami zvíťazila na majstrovstvách sveta Super G, Kanaďan Gagnon získal tretie miesto

Garmisch-Partenkirchen, Nemecko – Kanaďanka Marie-Michel Gagnonová bola na pódiu Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach po prvý raz za takmer päť rokov s bronzovou medailou, zatiaľ čo Švajčiarka Lara Gott Behramiová v sobotu získala svoj tretí šampionát Super J v rade.

Týždeň po víťazstve na domácich pretekoch v Crans-Montane prekonala Jute Behrami nórsku vicemajsterku Cagsu Vichhof Lee o necelých sedem desatín sekundy.

Gagnonová získala za svoju prvú šprintérsku medailu 0,93 zozadu od Gut-Behramiovej.

Gagnonová počas svojej kariéry vyhrala dvojicu alpských podujatí a v slalome skončila tretia počas svojej kariéry, 31-ročná rodáčka však pochádza z Lac-Etchemin v štáte Quebec. , V roku 2017 prešlo na zjazd a super G závodenie.

Počnúc 29. miestom vyradila tretie miesto z pódia talianska Kanaďanka Sofia Gogia.

„Bola som veľmi prekvapená, ale celý deň som mala dobrý pocit,“ povedala Georgette Gagnonová. „Snehové podmienky umožňovali zozadu dobrý výsledok a mohol som zaútočiť na celú trať.“

Posledným Gagnonovým pódiom na finále svetového pohára bolo veľké víťazstvo v soldeu v Andorre vo februári 2016.

Gut-Behramiová obsadila 29. miesto v kariére a 15. miesto v Super J. Viac disciplín v disciplíne vyhrali iba Lindsay Vaughn (28), Renate Guchl (17) a Katia Szinger (16).

Slovenské líderky Petra Vlhová obsadili 10. miesto a v celkovom poradí sezóny videli lepšiu výkonnosť ako Jute Bahrami, ktorá klesla na 62 bodov.

Gut-Behrami zaostával na prvom medzičase o sedem milisekúnd, ale vydal sa na trať Kandahar a na čistej trati sa držal perfektnej závodnej línie.

„Pred niekoľkými mesiacmi sa ma ľudia pýtali, či by som mohol vôbec vyhrať nejaké preteky. Teraz ľudia začínajú hovoriť o majstrovstvách sveta (všeobecne).“ Jot Behrami, ktorý v rokoch 2018 až 2020 nevyhral preteky, uviedol „Ukazuje to, ako rýchlo sa môžu veci v športe meniť.“

READ  Ako sa pozerať na štvrťfinále majstrovstiev sveta žien do 18 rokov IIHF - Švédsko vs. Slovensko, Fínsko vs Česká republika | kanál, stream, ukážka

„Pre mňa je dôležité udržiavať si lyžiarsku úroveň, byť tak rýchly ako dnes a užívať si to.“

Preteky mali byť pôvodne na svahu, ale tento týždeň vylúčilo oba tréningy nepriaznivé počasie.

Zjazdové preteky je možné viesť až potom, čo športovci absolvujú aspoň jeden tréning na trati. V nedeľu sa má konať ďalší Super J.

Niekoľko súťažiacich sedelo na majstrovstvách sveta v Nemecku, aby sa pripravili na majstrovstvá sveta od 8. do 21. februára v talianskej Cortine d’Ampezzo, predovšetkým Michaela Schiffrinová a Švajčiar Michael Geisen.

Chevrin, ktorý v roku 2019 získal titul World Super J, v šprinte nešprintoval viac ako rok. V roku 2020 som si dal 10-mesačnú pauzu od pretekania a práve som znovu spustil tréning v Super J.

Najlepším výsledkom jej kariéry na majstrovstvách sveta v Gagnone bolo šieste miesto v Alpách v roku 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi.

Georgette Gagnon povedala: „Je skvelé mať istotu, že vstupujete medzi majstrov sveta. To vám dáva 10-percentnú výhodu oproti konkurencii. Musím len skateboardovať. Som z Cortiny naozaj nadšená.“

Táto správa bola prvýkrát publikovaná The Canadian Press 30. januára 2021.