Yuki Bambri odlieta na Tata Open v Maháráštre

Ind Yuki Bambri dosiahol v pondelok strhujúce víťazstvo nad Slovákom Josefom Kovalikom v úvodnom kole dvojhry mužov na turnaji Tata Open v Maháráštre 2022 na štadióne Baliwadi v Pune.

Dvadsaťdeväťročný Ind, ktorý na jedinom šampionáte ATP 250 v južnej Ázii nastúpil priamo do hlavného ťahu, vo svojom úvodnom zápase vyhral 6:7 (10), 6:2, 7:5. Turnaj, ktorý organizuje Maharashtra Tennis Association, sa bude konať do 6. februára.

Bývalá juniorská svetová jednotka, ktorá sa nedávno vrátila na medzinárodný okruh po dvojročnej prestávke zavinenej zranením, po prehratom ťažkom prvom sete nastúpila do druhého setu s náskokom 2:0 a vyzerala byť v dobrej forme. Nenechal sa odvrátiť skôr, ako sa skupina ľahko naplnila a výsledky boli vyrovnané.

„Prvý zápas nechal trochu skĺznuť. Posadil sa a vrátil sa, ale keďže bol tak blízko a cítil som sa tak pohodlne, dodalo mi to sebavedomie pokračovať v útočení, čo mi pomohlo v druhom sete na konci.“

V klinči premenil hráč narodený v Dillí brejk na skóre 3-3 a potom pridal ďalší bod, aby sa udržal pred zápasom.

Hoci 29-ročný Slovák urobil všetko pre to, aby sa vrátil do súťaže, Bhambri zachoval nervy a rozhodol o postupe do druhého kola.

Prajnesh Gunneswaran je ďalším Indom, ktorý sa dnes večer zúčastní hlavného žrebu dvojhry, a stretne sa s piatym Nemcom Danielom Altmaierom.

Predtým francúzska svetová 82-ka Quentin Hales poslala Ricardasa Berankisa z Litvy strhujúcim víťazstvom 6-1 6-2.

Francúzsky svetový hráč číslo 141 Hales sa zdal byť celkom sebavedomý na vyššie postaveného súpera, keďže Berankesovi nedal takmer žiadnu šancu.

V ďalšom zápase osemfinále čelila bývalá svetová 39. hráčka Radu Albot z Moldavska v druhom sete ťažkej výzve od Taliana Federica Galla, no dokázala ho zdolať 6:2, 7:6 (7:3). Víťazstvo na konci.

READ  Slováci žijúci v zahraničí majú počas sobotňajších volieb nečakané problémy

Medzitým, najlepšie nasadený austrálsky pár ako Savile a John Patrick Smith splnil očakávania, keď porazil Stefana Trafagliu a Barnabyho Zapatu Mirallesa v priamych setoch 6-1, 6-4. V ďalšom zápase úvodného kola štvorhry francúzske duo Sadio Doumbia, Fabien Ripoll prekonalo tretie duo Simon Wako, Jan Zielinski 6:3, 7:6 (7:5) a postúpilo do štvrťfinále.

V pondelňajšej kvalifikácii dvojhry český top nasadený Vita Kopriva ohromil tureckého najlepšieho nasadeného Altuga Celikbelika tvrdým víťazstvom 6-7 (7-4), 6-3, 7-5 a prebojoval sa na vrchol. poplatok.

Švédsky hráč Elias Ymir si zabezpečil vstup do hlavnej súťaže ľahkým víťazstvom 6:4, 6:4 nad Austrálčanom Markom Pullmansom. Briti Jay Clark a Austrálčan Gian Marco Moroni boli ďalšími dvoma hráčmi, ktorí zvíťazili v poslednom kole kvalifikácie a vstúpili do hlavného žrebu.

Tata Open Maharashtra je vo vlastníctve IMG a prevádzkuje ho RISE Worldwide v Indii.

Prečítajte si všetky najnovšie správy, najnovšie správy a správy o koronavíruse tu.