Warriors of Tomasik, Slovakia dohrali World Junior Hockey Challenge bez víťazstva

Slovensko uzatvára turnaj s bilanciou 0:4 po prehre 6:2 so Švédskom v piatkovom záverečnom zápase kola.

Útočník Moose Jaw Warriors Andrej Tomasec a Team Slovakia minulý týždeň nedokázali vyhrať na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v Truro, NS.

Slovensko dosiahlo bilanciu 0:4 cez kolo turnaja piatich tímov, v ktorom sa predstavili najlepší hráči z deviatich kanadských juniorských líg rozdelených na tímy západ a tím východ s tímami zo Spojených štátov, Švédska a Slovenska.

Dvaja hráči zo Saskatchewan Junior Hockey League hrajú za tím West v Humboldt Broncos útočník Matthew Van Blaricum a obranca Nipawin Hawks Ronan Buckberger.

Tomášik a Slovensko otvorili turnaj prehrou 7:2 s Kanadou východ v nedeľu 10. decembra, na druhý deň prehrali so Spojenými štátmi 6:1.

Slovensko malo svoj najtesnejší zápas na turnaji v stredu 13. decembra, keď odišlo z prvej tretiny za nerozhodného stavu 2:2 s Canada Western a napokon prehralo 7:3.

Tomášik v tomto zápase získal svoj jediný bod na turnaji a bola to pekná bodka. Bývalý hráč KooKoo do 18 rokov poslal prihrávku z rohu do prednej časti siete pre Andreja Paričku, ktorý perfektnou strelou do hornej police vyrovnal na 1:1, pričom do konca prvého polčasu zostávalo 4:49 minúty.

Cieľ bol dostatočne krásny na to, aby sa umiestnil na piatom mieste v hrách dňa WJAC.

Slovensko ukončilo kvalifikačné ťaženie v piatok prehrou 6:2 so Švédskom.

Prvé štyri tímy sa kvalifikovali do play-off, pričom Kanada West sa v semifinále utká so Spojenými štátmi a Kanada East so Švédskom.

Medzinárodná angažmán je pre Tomašiča už druhým, ktorý sa vlani v lete predstavil aj za Slovensko na turnaji Hlinka Gretzky Cup do 18 rokov v Česku. Tomic odohral na tomto turnaji štyri zápasy a zostali bez bodu.

READ  Desivý moment, keď medveď zaútočí na ulicu a brutálnym útokom zaútočí na dvoch ľudí, niekoľko hodín po tom, čo na Slovensku príšera zabila ženu.

Zelená, Slov. Produkt odohral v tejto sezóne za Warriors 12 zápasov a naďalej hľadá svoj prvý bod vo Western Hockey League.