Vuokatti 2022: Prehľad | tím GB

Plameň bol oficiálne uhasený včera na Európskom olympijskom festivale mládeže Vuokatti (EYOF) v roku 2022, ktorý uzavrel päť dní zimných športov vo fínskych horách.

Viac ako 1000 športovcov zo 44 európskych krajín zamierilo do Vuokatti na 15. ročník Zimného festivalu, kde tím GB prijal tím 10 hráčov, ktorí budú súťažiť v piatich rôznych športoch.

Najvyššie umiestnenie GB bolo v krasokorčuľovaní, kde 17-ročný Ed Appleby dosiahol skóre 184,46 a skončil štvrtý, iba 1,30 bodu od medailových pozícií. Appleby bol tretí v poradí, keď nastupoval do voľnej jazdy, ale dve menšie chyby v jeho rutine umožnili Kasperovi Johanssonovi zo Švédska poskočiť Brita do prvej trojky.

Ale napriek niektorým krátkodobým sklamaniam, korčuliar narodený v Essexu videl väčší obraz. Povedal: „Keby mi niekto povedal, že sa zúčastním podujatia, bol by som v prvej päťke – bol by som nadšený. Som rád, že to ukázalo všetko úsilie, ktoré sme vložili do tréningu, čo je všetko, čo som chcel urobiť.“ tam.”

„Hnevajú ma individuálne chyby, ale som spokojný s oboma korčuľami a som vďačný za príležitosť súťažiť na EYOF a reprezentovať svoju krajinu.“

V kategórii žien obsadila Elena Komova celkovým skóre 118,02 bodu 18. miesto.

Snowboardista Koby Cook súťažil v zjazdovom štýle a v preplnenom poli 38 jazdcov sa umiestnil na piatom mieste. Cook prekonal kvalifikačnú horúčavu, v prvom kole si vybojoval šieste a konečné miesto a vo finále si potom zaistil 67,50 bodu, aby si zabezpečil miesto v prvej päťke.

„Vôbec som nečakal piate miesto – nečakal som ani, že sa dostanem do finále, takže som z toho naozaj šťastný,“ povedal Yorkshireman, ktorý napokon skončil len 2,50 bodu mimo pódií.

Pri pohľade do budúcnosti dodal: „Budem sa snažiť neustále zlepšovať a učiť sa nové triky. Čím viac súťaží pôjdem, tým vyššie budem stúpať v rebríčku a dúfam, že sa na ne kvalifikujem na budúcich olympijských hrách.“ príď.“

READ  Coco Gauff postupuje do svojho tretieho štvrťfinále po sebe na Roland-Garros, opäť sa stretne s Igom Świątekom

Adam Hill, ktorý bol vybraný ako vlajkonosič tímu na záverečnom ceremoniáli, dosiahol počas festivalu svoje osobné maximá (1500 m a 500 m), najvyššie bol na 500 m, keď skončil celkovo 11.

Štyria alpskí lyžiari čelili na hrách nabitému programu, štyri dni po sebe pretekali na svahoch Vuocatti. Alexa Elliff, Isla Ward, Aidan Urquhart a Ted Slade sa kvalifikovali do finále v slalome aj paralelnom slalome, no kvarteto vypadlo v prvom kole podujatia zmiešaných tímov po prehre s Poľskom v štyroch pretekoch.

Najvyššie skóre týždňa mal 18-ročný Slade, ktorý obsadil 13. miesto v paralelnom slalome mužov.

Pre Manny Cooperovú to bolo dvanáste miesto na majstrovstvách severských krajín v kombinácii pri jej debute na Európskom olympijskom festivale mládeže. Cooper, ktorý žije a trénuje v rakúskom Innsbrucku, na tento historický moment zareagoval slovami: „Je úžasné, že ženy zo severských krajín dostávajú pomaly rovnaké príležitosti ako muži.

„Som tiež šťastná, že môžem reprezentovať tím GB ako severská atlétka a dúfam, že inšpirujem aj ďalšie dievčatá. Je úžasné, ako to rastie, a neviem sa dočkať, čo prinesie budúcnosť.“

Anna Bergerová, ktorá niesla vlajku federácie na otváracom ceremoniáli, skončila na 49. mieste v biatlone na 6 km, čo sa ukázalo ako jej jediné podujatie v tomto týždni, po tom, čo pre chorobu odstúpila zo 7,5 km.

Ďalší ročník Európskeho olympijského festivalu mládeže je naplánovaný na leto v Banskej Bystrici na Slovensku (24. – 30. júla) s desiatimi letnými športmi na programe.

Výsledky Fukate 2022:

Alpínske lyžovanie:

• Aidan Urquhart (25 – slalom, 26 – paralelný slalom, mimo R16 – podujatie zmiešaných tímov)

• Ted Slade (21. – slalom, 13. – paralelný slalom, mimo pretekov zmiešaných tímov R16)

• Alexa Elif (18 – slalom, 21 – paralelný slalom, mimo R16 zmiešaných tímov)

• Ward Island (30 – slalom, 24 – paralelný slalom, mimo pretekov zmiešaných tímov R16)

READ  Rozhovor AP: Zelenskyj hľadá mier napriek zverstvám | Správy, šport, práca