Keďže klubový futbal si dáva prestávku, bremeno zábavy padá na reprezentačnú prestávku. Zatiaľ čo neúspech Talianska v kvalifikácii na MS 2022 bol vrcholom uplynulého týždňa, konali sa aj kvalifikačné zápasy ME hráčov do 19 rokov.

Španielsko sa v elitnom kole kvalifikácie stretlo s Dánskom, v ktorom bola napínavá remíza 3:3. V španielskom kádri boli dvaja hráči, ktorých by fanúšikovia Barcelony mohli poznať.

Jedným z nich bol Ilias Akhmash – krídelník Barcelony B – začínajúci z pravého krídla, druhým bol Pablo Toure – 18-ročný zázračný chlapec Racing Santander, ktorý sa v budúcej sezóne pripojí k Barcelone.

Toure predviedol zápas perfektne, no vrchol jeho odchodu prišiel tesne pred koncom prvého polčasu, keď trafil parádny priamy kop v šestnástke. Stredný obranca Atlética Madrid do 18 rokov David Navarro dokázal viesť skupinu a dosiahol skóre 1:1.

Španielsko strelilo do 50. minúty ďalšie dva góly a upevnilo si vedenie na 1:3, no vďaka penalte Christiana Rasmussena zo 79. minúty bolo vyrovnané.

Bohužiaľ to znamená, že Španielsko odohralo oba zápasy elitného kola zápasov a nebude sa môcť kvalifikovať na majstrovstvá Európy do 19 rokov, ktoré sa budú konať na Slovensku v júli 2022.