Veľký predajný dav si uži finále W100, keď Marketa Vondroušová čelí Eve Lees v Shrewsbury FC

Markéta Vondroušová sa dnes pred veľkým publikom stretne vo finále dvojhry na turnaji Shrewsbury ITF World Tennis Tour s Evou Lesovou.

Eva Lissová, ktorá minulý týždeň vyhrala majstrovstvá Slovenska W60, porazila Annu Kongo a dostala sa do dnešného finále na ihrisku Shrewsbury FC. Foto: Richard Dawson Photography

Po tom, čo celý týždeň v Shropshire podávali skvelé výkony, obaja sa opäť predstavili v šampionáte Budgen Motors W100 Championship a včera si pripísali posledné štyri víťazstvá v sérii.

Česká hviezda Vondrošová (23) porazila v dnešnom úvodnom zápase najlepšie nasadenú Anhelinu Kalininovú z Ukrajiny, ktorá je momentálne v top 50 na svete, 7:6, 6:3.

Vondrošová, ktorá sa v roku 2019 dostala do finále French Open a získala striebro na minuloročných olympijských hrách, držala tri body, aby získala prvý set a nikdy sa neobzrela späť, pretože dokončila pôsobivé víťazstvo.

Je to len druhý turnaj, ktorý Vondrošová odohrala od apríla po minulotýždňovom návrate na majstrovstvá sveta W80 vo Francúzsku. V súčasnosti je na 121. mieste na svete, keď dosiahol 14. miesto.

Markéta Vondroušová, ktorá sa kvalifikovala do finále dvojhry a štvorhry, s Anhelinou Kalininovou vo finále semifinále dvojhry v klube Shrewsbury.  Foto: Richard Dawson Photography
Markéta Vondroušová, ktorá sa kvalifikovala do finále dvojhry a štvorhry, s Anhelinou Kalininovou vo finále semifinále dvojhry v klube Shrewsbury. Foto: Richard Dawson Photography

Nemecké kvalifikačné eso (20) si zaistilo miesto vo finále W100 v Shrewsbury víťazstvom 7:5, 6:2 nad Chorvátkou Annou Kongo, ktorá bola kedysi 20. na svete.

Liss, ktorá minulý týždeň vyhrala majstrovstvá Slovenska W60 na Slovensku, vyhrala deväť zápasov v rade a vyšplhala sa na aktuálne profesionálne hodnotenie 126.

Vstupenky na All Finals Day sú dnes zachytené, finále dvojhry sa začne o 13:30, po ktorom bude nasledovať finále štvorhry, v ktorom sa predstaví aj Vondroušová, ktorá pokračuje vo svojom fantastickom týždni v Shrewsbury.

Dave Curtin, výkonný riaditeľ klubu The Shrewsbury Club povedal: „Jedným z dôvodov, prečo sme schopní organizovať významné podujatia v klube The Shrewsbury Club, je reputácia, ktorú sme si v priebehu rokov vybudovali, aby sme prilákali skutočne dobré davy.

„Je skvelé, že miestni ľudia tak dobre zareagovali na tento turnaj W100 a kvalitu hráčov súťažiacich v Shrewsbury tým, že zabezpečili, že Finals Day bude predaj s každým miestom.

READ  Euro 2020: Slovensku chýba zranený útočník David Strelic | futbalové správy

„Očakáva sa, že to bude špeciálny deň a tešíme sa na dve vzrušujúce finále dvojhry a párov, ktoré ukončia tento skvelý týždeň.“

Les, ktorej britské hráčky Emily Appleton, Judy Borg a Lily Miyazaki sa dostali do finále Shrewsbury, s radosťou hrala semifinále proti Kongu.

„Baví ma tu hrať,“ povedala. „Teraz si užívam čas na kurte, takže som si to naozaj užíval a snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som tento zápas vyhral a nakoniec sa mi to podarilo a so svojimi dnešnými výsledkami som veľmi spokojný.“

Lees dodal: „Som šťastný, že tu môžem hrať. Budem si to tam užívať a som veľmi šťastný, že som sa tento týždeň dostal do finále.

„Vyhrali ste môj posledný šampionát a úprimne povedané, nemám žiadne očakávania. Pôjdem tam a zabavím sa a uvidím, kam to zájde.“

„Bolo to veľmi ťažké,“ povedala ôsma nasadená Vondrošová, keď sa zamyslela nad víťazstvom nad Kalininou a šetrením setbolov v prvom sete. pretože to bol od začiatku veľmi ťažký zápas.“

Vondrošová sa vrátila na kurt neskôr popoludní so svojou deblovou partnerkou Češkou Miriam Kolodzigovou, aby sa dostala do finále štvorhry.

Štvrtá nasadená, ktorá minulý týždeň získala titul majstra sveta pre 80-tych rokov vo Francúzsku, zdolala Neginu Abdul Rahimovú z Uzbekistanu a Paulu Kania Chudon z Poľska 6-3 7-6(3).

V dnešnom finále štvorhry bude teraz hrať s Francúzkou Jessicou Bonchetovou a Češkou Renátou Vorákovou.

Vondrošová o svojej účasti vo finále dvojhry a štvorhry W100 v Shrewsbury dodala: „Je to úžasné. Dlho som nehrala, takže si naozaj užívam návrat na kurt a hranie s mojimi najlepšími priateľmi a štvorhra je veľmi dobrá.“ špeciálne, takže si myslím, že sme šťastní.“