USA zvíťazili nad Slovenskom 3:2 na MS juniorov v hokeji v Alberte | Správy, šport, práca

Red Deer, Alberta (AFP) – Brankár Bostonskej univerzity Drew Commisso zachraňoval 23-krát, keď v nedeľu večer obhajca titulu Spojené štáty americké otvorili juniorské majstrovstvá sveta v hokeji víťazstvom 3:2 nad Slovenskom.

Tím USA sa po dvoch stintoch dostal do vedenia 3:0 a ustál po tom, čo Martin Krumiak dvakrát skóroval za Slovensko v poslednej – poslednej tretine, keď zostávalo 2:33.

Útočník Minnesoty Matthew Kniss otvoril skóre s náskokom dvoch hráčov, keď v prvom polčase zostávalo 6:25 a Maki Samoskevic z Michiganu pokračoval 1:43 o jedného muža. Landon Slagert skóroval z Notre Dame v druhom polčase.

„Naši chlapci sa dali dokopy a odohrali ťažký zápas,“ Informoval o tom tréner USA Nate Lyman z Providence. „Je to dobrý prvý krok pre našu skupinu. Musíme naďalej tvrdo pracovať a zlepšovať sa, kým v utorok nastúpime proti Švajčiarsku.“

Američania budú dnes pokračovať v zápase B-skupiny proti Švajčiarsku. V Edmontone v skupine A strelil prvý draftový hráč Owen Power hetrik a pomohol Kanade poraziť Českú republiku 6:3. Popoludní zdolalo Švédsko v druhom sete v Red Deer Rusko 6:3 a Fínsko zdolalo Nemecko 3:1 v prvom sete v Edmontone.