USA Shooting Athletes si pripísali päť titulov majstrov sveta v tímoch

Napísala Brittany Nelson, riaditeľka pre vzťahy s verejnosťou a komunikácia v USAS

BAKU, Azerbajdžan – (30. augusta 2023) – Športovci z USA Shooting získali celkovo päť titulov majstrov sveta v tímoch, čím sa počet amerických medailí na majstrovstvách sveta Medzinárodnej streleckej športovej federácie (ISSF) v roku 2023 v azerbajdžanskom Baku zvýšil na 10.

Päť družstiev získalo zlaté medaily: družstvo mužov v trape, družstvo pušiek na 50 m 3 žien, družstvo zmiešaného skeetu, družstvo mužov a družstvo žien.

Will Hinton, Derek Maine a Derek Haldeman sa 24. augusta stali majstrami sveta v mužských trap tímoch po tom, čo ich spoločné kvalifikačné výsledky prekonali ostatných 33 tímov. Celkové konečné skóre tria bolo 368/375, čím sa dostali nad taliansky tím, ktorý strelil 367/375.

Hinton a Main sa tiež kvalifikovali a súťažili vo finále dvojhry mužov v trape. Hinton sa prvýkrát predstavil vo finále majstrovstiev sveta a skončil štvrtý. Maine bol tesne za Hintonom a skončil celkovo piaty.

Počas finále boli na rade aj olympijské kvóty pre viaceré krajiny, no americkí atléti v trape už splnili svoje pridelené kvótové body.

Mein obsadil prvé miesto v kvóte mužského trapu na MS 2022 ISSF, keď si domov odniesol zlatú medailu.

Hinton získal posledný podiel na turnaji Games of the Americas v roku 2022, keď bol korunovaný za celkového šampióna.

Zľava doprava: Sarah Byrd, Sageen Maddalena a Mary Tucker získavajú zlato v 3-polohovom družstve žien na 50 m.

Sageen Maddalena, Mary Tucker a Sarah Bird boli vyhlásené za majsterky sveta v puške žien na 50 m 3 pozície. Tri kvalifikačné skóre im vynieslo nielen zlatú medailu, ale zároveň vytvorili nový tímový svetový rekord 1774 a 102x. Ich individuálne skóre je nasledovné; Maddalena, 594 a 42x; Tucker, 592 a 32x; Brada 588 a 28x.

Maddalena si vybojovala bronzovú medailu aj v pretekoch žien na 50 m v 3 polohách, čím sa dostala na stupne víťazov po tom, čo vlani v súťaži skončila štvrtá. Štvrté miesto v roku 2022 poskytlo Spojeným štátom miesto pre parížsku kvótu na podujatí.

READ  Veronica Rajic má na Sviatku práce oblečené bikiny Stars & Stripes, keď sa fanúšik Toma Bradyho stretne so svojou zriedkavou sestrou

Vincent Hancock a Austin Smith obsadili najvyššie stupne víťazov v tíme zmiešaného skeetu. Ich kvalifikačné skóre 149/150 vytvorilo nový svetový rekord. Americké duo zdolalo v zápase o zlato ukrajinský tím.

Hancock, trojnásobný zlatý olympijský medailista, sa spojil s Dustanom Taylorom a Christianom Elliottom, aby získali titul majstra sveta v mužskom skeete. Mužské skóre 369/375 ich umiestnilo nad gréckym tímom, ktorý získal striebro.

Smithová tiež zvýšila svoj počet zlatých medailí po tom, čo pomohla Danii Veaseyovej a Samanthe Simontonovej vyhrať titul majsteriek sveta v tíme v skeete žien. Trio vytvorilo nový svetový rekord so skóre 365/375, čím prekonalo taliansky tím, ktorý skončil druhý.

Všetky tri ženy postúpili do finále v disciplíne skeet v dvojhre. Vizi získala striebornú medailu pred Grékou Emanuelou Katsourakiovou, ktorá sa umiestnila na treťom mieste. Wiese a Danka Bartíková zo Slovenska boli posledné dve ženy, ktoré bojovali o titul majstra sveta v rozstrele. Po 11 góloch získala Bartiková zlatú medailu a Vizi striebro.

• Sagin Maddalena: puška na 50 m ženy bronz, 3 pozície
  • Tim Cherry: Bronz v štandardnej otvorenej puške mužov na 300 m a v puške v ľahu na 300 m mužov.

READ  USA porazili Ukrajinu a dostali sa do finále Billie Jean Cupu

Sledujte @USAShooting na Facebooku, Instagrame a Twitteri a získajte najnovšie aktualizácie a výsledky.

Popis: Will Hinton, Derek Maine a Derek Haldeman sú majstrami sveta v mužskom trape v roku 2023. USA získali na súťaži International Shooting Sport Federation v azerbajdžanskom Baku celkovo 10 medailí. Fotografia Brittany Nelson, USA