Ukrajina U21 3-2 Anglicko U21: Noni Madueke a Charlie Cresswell skórovali v kvalifikácii o Euro 2025 | futbalové správy

Reportáž zo zápasu, keď Anglicko do 21 rokov prehralo s neskorým víťazom z Ukrajiny na Slovensku počas kvalifikácie o Euro 2025; Noni Madueke a Charlie Cresswell skórovali za Young Lions a vyrovnali skóre na 2:2; Iľja Kvasnycja skóroval v 94. minúte Ukrajina vedie skupinu F s deviatimi bodmi a na druhom mieste je Anglicko so šiestimi bodmi.

20:16 britského času, pondelok 16. októbra 2023

Anglické futbalistky do 21 rokov porazila Ukrajina 3:2 po prestávke v kvalifikácii ME 2025 na Slovensku po tom, čo sa spamätala z manka 2:0.

Zverenci Lee Carsleyho minulý týždeň na City Ground vyhrali nad Srbskom 9:1 a skončili na čele F-skupiny. Ale Ukrajina získala aj najviac bodov v prvých dvoch kvalifikačných zápasoch a ukázala sa ako oveľa ťažšia skúška.

Young Lions v polčase prehrávali 2:0, predtým sa zdalo, že nerozhodný výsledok zachránili Noni Madueke a Charlie Cresswell, ale Elia Kvasnitsia skóroval neskoro.

Anglicko vedené Harveym Elliottom z Liverpoolu a krídelníkom Chelsea Coleom Palmerom odstaveným pre zranenie si prvú vyloženú príležitosť vypracovalo v 24. minúte.

Po peknej výmene zápasu Jamie Pineau-Gittens zahral po ľavej strane pokutového územia a James McAtee ho napálil cez bránu. Bola to drahá chyba, pretože Ukrajina sa dostala do vedenia tesne po polhodine.

obrázok:
Nazar Vološin oslavuje prvý gól Ukrajiny proti Anglicku

Anglicko malo loptu pri pokuse o rozohrávku zozadu a Ukrajina sa rýchlo tlačila dopredu. Centrovaná lopta z pravej strany sa dostala k vzdialenejšej žrdi Nazara Voloshina a ten ju prestrelil Jamesa Trafforda.

Keď sa blížil polčas, Anglicko si opäť našlo priestor na hranici šestnástky Ukrajiny, keď sa Madueke šikovne otočil, ale útočník Chelsea vystrelil prízemnou strelou vedľa.

Ukrajina následne zdvojnásobila svoj náskok nádherným priamym kopom stredopoliara Šachtaru Doneck Olega Osheretka.

READ  Paco je pripravený dokázať, že patrí do World Youth Selection Camp na Slovensku

Obranca Evertonu Jarrad Branthwaite bol potrestaný za menší kontakt s Maximom Bragarom na pravej strane. Nezdalo sa, že by tu bol uhol na priamu strelu, ale Osheretko napálil loptu nad Trafforda do vzdialenejšieho rohu.

obrázok:
Rico Lewis z Manchestru City beží s loptou za Anglicko od Ukrajinca Oleha Osheretka

Po tlmenom začiatku druhého polčasu sa Carsley snažil vliať do svojho boku trochu nového života trojitým striedaním tesne pred hodinou, keď nastúpili Jaden Villogen-Bedassi, Liam Delap a útočník Juventusu Samuel Illing-Junior.

Anglicko, ktoré utrpelo iba tretiu kvalifikačnú prehru za posledných 12 rokov, stiahlo gól v 67. minúte.

Útočníkovi Hullu Delapovi sa vystavila lopta na hranici šestnástky Ukrajiny, tá však padla do rúk Maduekeho, ktorý poslal perfektnú loptu do vzdialenejšieho rohu.

Ealing Junior potom videl, ako krížne preletel cez šestnásť yardov, a potom sa dotkol späť na rohový kop.

Anglicko našlo vyrovnanie už o minútu pred koncom, keď obranca Leedsu Cresswell hlavičkoval na vzdialenejšiu žrď po hlbokom centri Elliotta, ktorý spadol cez pokutové územie Ukrajiny.

Ukrajina však ukoristila víťazstvo v nadstavenom čase, keď striedajúci Kvasnytsia po rýchlom útoku zakrútil prízemnú strelu do vzdialenejšieho rohu – predtým, ako Delap videl v záverečnej hre zablokovanú hlavičku Ruslana Nechereta.

Čo potom?

Anglicko U21 Do akcie sa vrátia v novembri dvoma kvalifikačnými zápasmi na Euro 2025 Srbsko U21 18. novembra nasledoval domáci zápas proti Severné Írsko U21 Dňa 21. novembra.