Ukrajina 1:1 Anglicko: Tri levy nešťastne remizovali v Poľsku vďaka gólom Oleksandra Zinčenka a Kylea Walkera | futbalové správy

Anglicko si bude musieť na kvalifikáciu na Euro 2024 počkať o niečo dlhšie, po remíze 1:1 s Ukrajinou v Poľsku sa skončil ich perfektný 100-percentný rekord v kvalifikácii.

Napriek tomu, že Anglicko malo v počiatočnej fáze držanie lopty, zaostalo pri prvej strele v zápase na bránu, keď Oleksandr Zinchenko z Arsenalu strelil ukrajinský gól po protiútoku z pravej strany.

Anglicko vyrovnalo tesne pred polčasom prvým medzištátnym gólom Kylea Walkera v jeho 77. zápase, keď obranca Manchestru City zakončil v šestnástke po brilantnej prihrávke Harryho Kanea, ktorá preťala obranu z hĺbky.

Pre Kylea Walkera to bola nezabudnuteľná noc, keďže anglický obranca strelil svoj prvý reprezentačný gól pri remíze 1:1 s Ukrajinou.

Bukayo Saka trafil brvno, zatiaľ čo Harry Maguire premárnil niekoľko polovičných šancí zo štandardiek, keď Anglicko po prestávke zlepšilo tempo, ale nedokázalo nájsť zakončenie, aby získalo tri body.

Tri levy majú náskok šiestich bodov pred druhou Ukrajinou, pretože pozornosť sa obracia na utorňajší priateľský vonkajší zápas proti vo forme Škótska.

Toto je limitovaná edícia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je dostupný.

Odomknite plnú verziu

Hodnotenie anglických hráčov

Anglicko: Pickford (6), Walker (8), Maguire (6), Guehi (7), Chilwell (6), Henderson (6), Rice (6), Bellingham (7), Maddison (6), Saka (6). Kane (7).

Používané ponorky: Rashford (4), Foden (4), Gallagher (nedostupné)

Hráč zápasu: Kyle Walker.

Ako Anglicko prvýkrát zakoplo v kvalifikácii

Po tom, čo si tréner Anglicka Gareth Southgate do svojho kádra vybral Jordana Hendersona a Maguira, Anglicko vyšlo v prvých desiatich minútach silné, malo v tom čase 94 percent lopty, no vytvorilo len málo.

Na ukrajinskú bránu smerovala iba zblokovaná strela Saka z veľkej diaľky, než domáci prekvapivo doplatili na svoju skorú nešikovnosť.

Novinky z tímu

• Jordan Henderson a Harry Maguire boli uvedení v základnej zostave napriek nedávnej a veľmi rozdielnej kontroverzii ohľadom ich výberu.
  • James Maddison a Ben Chilwell začali vľavo, zatiaľ čo Mark Guehi bol partnerom Maguirea na strednom obrancovi. Eddie Nketiah nebol menovaný v zostave na zápas.
READ  Manchester United v prestupových rozhovoroch s brankárom Newcastlu Martinom Dúbravkou, keďže Eric ten Hag sa snaží brániť Davida de Gea

Georgi Sudakov sa strhujúcim tečom prebil stredom ihriska, aby uvoľnil pravého obrancu Jochima Konupliu. Obranca prešiel na nepoznačeného Zinčenka, ktorý na rozhorčenie domácich fanúšikov vo Vroclave strelil jednoduchý gól.

Anglicko sa v nasledujúcich minútach neovládlo a James Maddison dostal žltú kartu, ktorá v podstate zhrnula frustrujúci polčas.

Stredopoliar Tottenhamu premárnil dobrú príležitosť na vyrovnanie, no jeho slabý dotyk z prihrávky Judea Bellinghama ho jeden na jedného zmaril, kým Henderson prestrelil hranicu pokutového územia.

obrázok:
Oleksandr Zinčenko dostáva Ukrajinu do vedenia

Nakoniec si Anglicko našlo cestu.

Kane, ktorý mal v prvom polčase iba 16 dotykov, klesol na pozíciu stredného obrancu a poslal brilantnú prihrávku cez ihrisko nabiehajúcemu Walkerovi, ktorý skóroval loptu brilantným dotykom a potom ukázal pokoj, keď Three Lions vyrovnali. .

Po frustrácii zo svojho výkonu v prvom polčase sa musel Southgate počas prestávky spamätať, pretože Three Lions vyzerali v druhom polčase z inej strany.

obrázok:
Kyle Walker bol vynikajúcim hráčom Anglicka proti Ukrajine v Poľsku

Maguire z priameho kopu odhlavičkoval loptu do siete, predtým Saka trafil brvno razantnou strelou, ktorú tečoval brankár Ukrajiny Georgi Pushchan a trafil brvno.

Southgate priviedol Marcusa Rashforda a Phila Fodena na zvýšenie útočnej morálky, no ani jeden z nich sa nedokázal výraznejšie presadiť.

Namiesto toho to bol Maguire, kto mal poslednú skutočnú šancu v zápase pre Anglicko, keď po centri Hendersona nezakončil na vzdialenejšiu žrď, pričom Bushchan urobil dosť na to, aby uprel obrancu pred tým, ako dostal priamy kop.

Večer, keď väčšina hlavných šancí Anglicka pochádzala od obrancov, ukazuje, že máme pred Nemeckom v lete budúceho roka veľa práce.

obrázok:
Kyle Walker oslavuje vyrovnávajúci gól

Southgate: Útok sa dnes nepresadil

Tréner Anglicka Southgate vo svojom hodnotení po zápase uviedol, že jeho tím sa v poslednej tretine „nekvalifikoval“, ale zdôraznil, že táto remíza predstavuje pozitívny bod z pohľadu kvalifikácie.

READ  Ha-Seong Kim calls Padres the best team in MLB

Tréner Anglicka povedal: „Pravdou je, že nevyhráme každý zápas o štyri a sedem, ako sa nám to podarilo v tejto kvalifikačnej kampani.“

„Bol to naozaj dobrý test – ďaleko od domova, veľmi emotívna atmosféra a niekoľko zmien, ktoré si vynútil posledný zápas.

Napriek kritike útočného štýlu anglickej reprezentácie, tréner Anglicka Gareth Southgate vyjadril radosť z húževnatosti, ktorú jeho tím preukázal pri remíze 1:1 s Ukrajinou v kvalifikácii na Euro 2024.

„Takže niekedy, najmä pri útočnej hre, to nie je úplne správne. Vieme, že vzory, na ktorých sme pracovali počas týždňa, sú to, čo robíme vždy, takže to neznamená, že k hre pristupujeme inak.“

„Snažili sme sa veci osviežiť, aby sme im dali iný druh problémov, ale dnes náš útočník zahral mimo bránku a možno Bukayova strela, ktorá trafila brvno, nebola na takej úrovni ako v našich predchádzajúcich zápasoch.“

„Myslím, že to, čo sa mi páčilo, bola naša kontrola nad hrou, keď sme sa dostali do takej intenzívnej atmosféry. Myslím si, že sme hrali naozaj pokojne až do poslednej tretiny a potom si myslím, že keď sme strelili gól, mali sme viac ako 70 percent.“ držanie lopty, ale že to bol náš prvý pokus na bránu.

„Je jasné, že väčšina nášho útočného štýlu nebola na takej úrovni, v akú sme dúfali. Myslel som si to však vzhľadom na okolnosti a dôležitosť bodu z hľadiska kvalifikácie a príchodu zozadu, keď sú davy plné.“ “ Opozícia sa má čoho držať.

„Je to pre nás veľmi dôležitý bod a teraz sme hrali s dvoma najlepšími tímami vonku a z týchto dvoch zápasov sme získali štyri body.“

Odkaz trénera Ukrajiny Anglicku: Držanie nestačí!

obrázok:
V ukrajinskej obrane pôsobí Jude Bellingham

Ukrajinci hrali v poľskom meste Vroclav, keďže ruská invázia si naďalej vyberala svoju daň na ich domovine a tréner Sergej Rebrov vzdal hold duchaprítomnosti svojich hráčov, ktorí boli za cenný bod odmenení veselými scénami.

READ  Veteráni kambrie vstupujú do siene slávy | Správy, šport, pracovné miesta

„Pre hráčov je to potešenie, je to pre nich veľmi dobrá oslava,“ povedal. „Nie je to len o výsledku, je to o hre. Ukrajina je veľmi silný tím a myslím si, že si tento bod zaslúžime.“

„Ak vidíte tváre hráčov, sú veľmi unavení. Hrať proti Anglicku je veľmi ťažké.“

„Ukázali sme charakter. Toto je veľmi dôležité. Pracujem len pár mesiacov a hráči majú túžbu zlepšovať sa.“

Bývalý útočník Rebrov, ktorý hral v Premier League za Tottenham a West Ham, tiež Anglicku poradil, ako zlepšiť svoju hru v záverečnej tretine.

Povedal: „Anglicko bolo v prvom polčase veľmi silné a dobre ovládalo loptu. Ale vo futbale kontrola lopty nestačí.“

„Po polčase som povedal: ‚Koľko šancí si vytvorili?‘ Neurobili, pretože sme veľmi dobre bránili.“

V tretej skupine: Taliansko remizuje so Severným Macedónskom

obrázok:
Hráč Severného Macedónska Anis Bardi oslavuje remízu

Taliansko tiež zaostávalo v snahe kvalifikovať sa na európsky šampionát po tom, ako remizovalo so Severným Macedónskom 1:1 neskorým gólom.

V prvom zápase trénera Luciana Spallettiho na poste trénera Azzurri dostal Taliansko po skončení prvého polčasu do vedenia Ciro Immobile, no deväť minút pred koncom vyrovnal Enes Bardi.

Výsledkom je, že oba tímy sú na štyroch bodoch, deväť pred Anglickom na čele, hoci Taliansko má v rukách dva zápasy na Three Lions.

Čo potom?

Anglicko Vezmi to teraz na seba Škótsko V utorok v priateľskom zápase v Hampden Parku – výkop o 19:45.

Southgate sa potom vráti do akcie v októbri na ďalšiu reprezentačnú prestávku, keď sa s nimi stretne Austrália Na štadióne vo Wembley v priateľskom zápase 13. októbra. Potom nasleduje play-off kvalifikácie Európskeho pohára národov Taliansko O štyri dni neskôr 17. októbra na rovnakom mieste.

Ukrajina Ďalším zápasom je kvalifikácia Euro 2024 vs Taliansko Na San Siro v utorok – výkop o 19:45.