UEFA Euro 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť

Posledná aktualizácia v
09. júna 2021, 16:45

Euro 2020 je naplánované na začiatok od 11. júna

Vlaňajšie majstrovstvá Európy boli odložené kvôli pandémii COVID-19.

Začiatok turnaja UEFA Euro 2020 je však naplánovaný na 11. júna.

Turnaj sa po svetovom pohári FIFA považuje za najväčší a mesačný turnaj sa začne v rôznych krajinách.

Tu uvádzame všetky kľúčové podrobnosti spojené s turnajom.

Euro 2020 vyzerá takto

Euro 2020 vyzerá takto

Existuje šesť skupín (A až F), z ktorých každá pozostáva zo štyroch tímov.

Dva najlepšie tímy v každej skupine postúpia do 16. kola.

Zvyšné štyri miesta v osemfinále pôjdu do najlepších štyroch tímov z tretích krajín na základe poradia.

Tajbrejk, ktorý zahŕňa strelené góly a gólový rozdiel, môže hrať dôležitú úlohu pri určovaní postupu oboch tímov.

Tu je pohľad na šesť skupín

Tu je pohľad na šesť skupín


Skupina A: Taliansko, Turecko, Wales, Švajčiarsko.

Skupina B: Dánsko, Fínsko, Belgicko, Rusko.

Skupina C: Holandsko, Ukrajina, Rakúsko, Severné Macedónsko.

Skupina D: Anglicko, Chorvátsko, Škótsko, Česká republika.

Skupina E: Španielsko, Švédsko, Poľsko a Slovensko.

Šiesta skupina: Maďarsko, Portugalsko, Francúzsko a Nemecko.

Zápasy sa konajú v 11 európskych mestách

Zápasy sa konajú v 11 európskych mestách

Euro 2020 sa bude konať v 11 mestách po celej Európe.

Každé mesto bude hostiť tri zápasy v skupinovej fáze, plus jedno v osemfinále alebo štvrťfinále.

Výnimkou je Petrohrad, ktorý bude hostiť šesť zápasov skupinovej fázy, a Londýn, ktorý bude hostiť dva zápasy 16. kola.

Pohľad na štadióny v kľúčových etapách a termínoch

Pohľad na štadióny v kľúčových etapách a termínoch

Skupinová fáza, 16. kolo, semifinále a finále: Londýn, Anglicko)

Skupinová fáza a štvrťfinále: Baku (Azerbajdžan), Mníchov (Nemecko), Rím (Taliansko), Petrohrad (Rusko)

Skupinová fáza a 16. kolo: Amsterdam (Holandsko), Bukurešť (Rumunsko), Budapešť (Maďarsko), Kodaň (Dánsko), Glasgow (Škótsko), Sevilla (Španielsko)

Kolo 16 zápasov sa uskutoční medzi 26. a 29. júnom.

Štvrťfinále: 2. – 3. júla

Semifinále: 6. – 7. júla

Finále: 11. júla

Čo prítomnosť fanúšikov na štadiónoch?

Čo prítomnosť fanúšikov na štadiónoch?

mne Washington Post, Budapešť dúfa, že umožní masám plnú kapacitu. V Puskas aréne majú viac ako 67 000 divákov.

Rovnako ako Petrohrad a Baku dúfajú, že ich štadióny budú plné na 50 percent.

Londýn, Glasgow, Rím, Amsterdam a Bukurešť umožnia zaplniť 25% ich štadiónov.

Na ďalších dvoch miestach sú Sevilla (30%) a Kodaň (33%).

Rozvrh skupiny A a časovanie IST

Rozvrh skupiny A a časovanie IST

11. júna: Turecko – Taliansko v Ríme (12:30 12. júna)

12. júna: Wales vs Švajčiarsko v Baku (18:30)

16. júna: Turecko – Wales v Baku (21:30)

16. júna: Zápas Taliansko – Švajčiarsko v Ríme (12. júna o 30:30)

20. júna: Taliansko – Wales v Ríme (18:30)

20. júna: Švajčiarsko – Turecko v Baku (21:30)

Časový plán skupiny B a časovanie IST

Časový plán skupiny B a časovanie IST

12. júna: Dánsko – Fínsko v Kodani (21:30)

12. júna: Belgicko vs Rusko v Petrohrade (13. júna o 12:30)

16. júna: Fínsko – Rusko v Petrohrade (18:30)

17. júna: Dánsko – Belgicko v Kodani (18:30)

21. júna: Rusko proti Dánsku v Kodani (0:30 – 22. júna)

21. júna: Fínsko – Belgicko v Petrohrade (12:30 22. júna)

Časový plán skupiny C a časovanie IST

Časový plán skupiny C a časovanie IST

13. júna: Rakúsko – Severné Macedónsko v Bukurešti (21:30)

13. júna: Holandsko vs Ukrajina v Amsterdame (14. júna o 12:30)

17. júna: Ukrajina – Severné Macedónsko v Bukurešti (18:30)

17. júna: Holandsko vs Rakúsko v Amsterdame (12.30, 18. júna)

21. júna: Severné Macedónsko – Holandsko v Amsterdame (21:30)

21. júna: Ukrajina – Rakúsko v Bukurešti (21:30)

Časový plán skupiny D a časovanie IST

Časový plán skupiny D a časovanie IST


13. júna: Anglicko – Chorvátsko v Londýne (18:30)

14. júna: Škótsko proti Českej republike v Glasgowe (18:30)

18. júna: Chorvátsko – Česká republika v Glasgowe (21:30)

18. júna: Anglicko vs Škótsko v Londýne (19. júna o 12:30)

22. júna: Chorvátsko proti Škótsku v Glasgowe (23. júna o 12:30)

22. júna: Anglicko vs Česko v Londýne (23. júna o 12:30)

Časový plán skupiny E a časovanie IST

Časový plán skupiny E a časovanie IST


14. júna: Poľsko – Slovensko v Petrohrade (21:30)

14. júna: Španielsko proti Švédsku v Seville (15. júna o 30:30)

18. júna: Švédsko – Slovensko v Petrohrade (18:30)

19. júna: Španielsko – Poľsko v Seville (20. júna o 0:30)

23. júna: Slovensko – Španielsko v Seville (21:30)

23. júna: Švédsko – Poľsko v Petrohrade (21:30)

Časový plán skupiny F a časovanie IST

Časový plán skupiny F a časovanie IST


15. júna: Maďarsko – Portugalsko v Budapešti (21:30)

15. júna: Zápas Francúzsko – Nemecko v Mníchove (12. júna o 30.30 hod.)

19. júna: Maďarsko – Francúzsko v Budapešti (18:30)

19. júna: Zápas Portugalsko – Nemecko v Mníchove (21:30)

23. júna: Portugalsko vs Francúzsko v Budapešti (24. júna o 12:30)

23. júna: Nemecko – Maďarsko v Mníchove (24. júna o 0:30)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *