Tím Roberta Martineza je na pokraji kvalifikácie na ME 2024

Portugalsko sa kvalifikuje do finále UEFA Euro 2024

Seleção išli do tohto zápasu s vedomím, že po víťazstve vo všetkých šiestich predchádzajúcich kvalifikáciách na Euro 2024 by ich dnešné víťazstvo kvalifikovalo na Euro 2024 s tromi zápasmi do konca.

Prvú veľkú šancu zápasu mal v 13. minúte Bruno Fernandes, ktorý nádherne vystrelil z veľkej diaľky na bránu, no brankár Slovenska Martin Dúbravka vyrazil parádnu strelu a nerozhodný stav zachránil.

Slovensku chýbali centimetre od vedenia v 16. minúte, keď odrazený center trafil brvno, ale Portugalsko prežilo. Goncalo Ramos strelil prvý gól Portugalska hlavičkou v 18. minúte po skvelej práci Bruna Fernandesa, aby sa vyhol výzve a predviedol perfektný center.

Cristiano Ronaldo zvýšil na 2:0 z pokutového kopu v 30. minúte po slovenskej ruke.

Slovensko znížilo v 69. minúte, keď David Hanko z veľkej diaľky nastrelil loptu do siete. No odpoveď Slovenska na seba nenechala dlho čakať, pretože Portugalsko zvýšilo už po dvoch minútach na 3:1 vďaka gólu Cristiana Ronalda z blízka.

Slovensko opäť stiahlo o 10 minút na 3:2 vďaka krásnej strele z diaľky Stanislava Lobotku.