„Tieň ich niekdajšiemu ja“ – Damien Duff prekvapený kolapsom Slovenska na Euro 2020 في

Damien Duff, bývalý tréner Írska, pripustil, že bol prekvapený kolapsom Slovenska v kvalifikácii finále ME 2020 na majstrovstvách sveta.

Bývalý reprezentant tvrdí, že je to strata času premýšľaním nad tým, ako dobre si tím Stephena Kennyho poradí vo finále v dejisku Slovenska.

Slovensko, ktoré v kvalifikácii o postup do finále porazilo Severnú Írsko, skončilo svoju skupinu prehrou 5: 0 so Španielskom, čo bola najväčšia spoločná prehra na európskom šampionáte, a vypadlo z turnaja.

Zavrieť

Damien Duff, bývalý tréner Írska

„Slovenská reprezentácia určite nie je na dobrom mieste, pretože po kvalifikácii zmenili trénera a potom, čo nás porazili. Pred vyraďovacím zápasom proti Írsku si pamätám, že som sledoval všetky ich zápasy, išli a ovládli Wales,“ a ovládli dobré tímy po celej Európe, „uviedol Duff pre Channel One. RTE po prehre so Španielskom„ A ten deň bol tieňom ich bývalého ja. „Duff bol v čase prehry z penaltového rozstrelu členom trénerského tímu Kene. na Slovensko v Bratislave.

„Ale aby som povedal, že by sme dopadli lepšie, po Euro 2012 si nemyslím, že by som to mal komentovať. Na Euro 2012 proti Španielsku si myslím, že som sa štyrikrát dotkol lopty a prehrali sme 4: 0, nikdy sme neopustili hranu náš box, takže si nemyslím, že som v najlepšom komentári “.

Španielsko rozdrvilo nešťastné Slovensko 5: 0 a postavilo zápas 16. kola proti Chorvátsku, ktoré bolo na ceste s tragickým vlastným gólom brankára Martina Dubravku.

Aymeric Laporte strelil druhý gól v prvom polčase predtým, ako Sarabia strelila gól Ferran Torres a gól v druhom polčase proti Jurajovi Kocovi. Dosiahli tak spoľahlivé víťazstvo, vďaka ktorému skončili na druhom mieste v skupine E, päť bodov za Švédskom.

Zverenci trénera Luisa Enriqueho sa budúci pondelok stretnú v Kodani s Chorvátskom, doma remizuje Slovensko, ktoré skončilo tretie s tromi bodmi a gólovým rozdielom mínus päť.